Recordaantal passagiers voor KLM in 2019
AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft vorig jaar een recordaantal van 35,1 miljoen passagiers aan boord van haar vliegtuigen verwelkomd. Op jaarbasis was sprake van een groei met 2,7 procent. KLM-baas Pieter Elbers sprak van een "geweldige mijlpaal", wijzend ook naar het passagiersrecord voor de KLM Groep, waar ook de Nederlandse tak van Transavia toe behoort.
Volgens Elbers is de positie van KLM sterker dan een jaar geleden. In het voorbije jaar werden zes nieuwe bestemmingen toegevoegd tot een totaal van 171 KLM-bestemmingen vanaf Schiphol. Vliegtuigen van KLM zaten gemiddeld voor 89,4 procent vol, hetgeen een lichte stijging van de bezettingsgraad betekende.
Qua vracht hield de volumedaling van de voorbije maanden aan. Al met al daalde het vrachtvervoer vorig jaar met 3,5 procent, mede als gevolg van de impact van de Chinees-Amerikaanse handelsoorlog en de afnemende economische groei wereldwijd wat ook de handel drukt.
Andere maatschappijen
Transavia Nederland vervoerde vorig jaar 9,2 miljoen reizigers. Op jaarbasis was hier sprake van een groei met 4,4 procent. Inclusief de Franse Transavia-tak ging het om bijna 16,6 miljoen passagiers, waarmee de groei op 4,8 procent uitkwam.
Air France was in 2019 goed voor 52,5 miljoen reizigers. De passagiersstroom bij de Franse maatschappij zwol met 2,1 procent aan. Heel Air France-KLM was goed voor 87,6 miljoen reizigers in 2019. In de laatste maand van het jaar checkten 6,9 miljoen personen in bij de maatschappijen van de groep. In december was op jaarbasis sprake van een groei met 1,4 procent. KLM was die maand goed voor een groei van 3,1 procent.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.
30 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.
4 uur geleden