Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal passagiers voor KLM in 2019

Recordaantal passagiers voor KLM in 2019

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft vorig jaar een recordaantal van 35,1 miljoen passagiers aan boord van haar vliegtuigen verwelkomd. Op jaarbasis was sprake van een groei met 2,7 procent. KLM-baas Pieter Elbers sprak van een "geweldige mijlpaal", wijzend ook naar het passagiersrecord voor de KLM Groep, waar ook de Nederlandse tak van Transavia toe behoort.

Volgens Elbers is de positie van KLM sterker dan een jaar geleden. In het voorbije jaar werden zes nieuwe bestemmingen toegevoegd tot een totaal van 171 KLM-bestemmingen vanaf Schiphol. Vliegtuigen van KLM zaten gemiddeld voor 89,4 procent vol, hetgeen een lichte stijging van de bezettingsgraad betekende.

Qua vracht hield de volumedaling van de voorbije maanden aan. Al met al daalde het vrachtvervoer vorig jaar met 3,5 procent, mede als gevolg van de impact van de Chinees-Amerikaanse handelsoorlog en de afnemende economische groei wereldwijd wat ook de handel drukt.

Andere maatschappijen

Transavia Nederland vervoerde vorig jaar 9,2 miljoen reizigers. Op jaarbasis was hier sprake van een groei met 4,4 procent. Inclusief de Franse Transavia-tak ging het om bijna 16,6 miljoen passagiers, waarmee de groei op 4,8 procent uitkwam.

Air France was in 2019 goed voor 52,5 miljoen reizigers. De passagiersstroom bij de Franse maatschappij zwol met 2,1 procent aan. Heel Air France-KLM was goed voor 87,6 miljoen reizigers in 2019. In de laatste maand van het jaar checkten 6,9 miljoen personen in bij de maatschappijen van de groep. In december was op jaarbasis sprake van een groei met 1,4 procent. KLM was die maand goed voor een groei van 3,1 procent.

Meer uit Financieel

Apple haalt Nvidia in als meest waardevolle bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.

9 uur geleden
Chipfabrikant Intel keldert op Wall Street na zwakke verwachting

NEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.

10 uur geleden
Medeoprichter Binance vraagt Musk niet te trollen na cryptohack

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.

10 uur geleden
Onderzoek in VK naar Meta om nieuwe voorwaarden voor media

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.

11 uur geleden
Volkswagen pauzeert ontwikkeling elektrische Golf om besparingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.

13 uur geleden
Universal Music Group wint in lagere AEX-index na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.

13 uur geleden
Vakbonden verwachten nieuwe stakingen na eindbod ov-werkgevers

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.

15 uur geleden