Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal passagiers voor KLM in 2019

Recordaantal passagiers voor KLM in 2019

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft vorig jaar een recordaantal van 35,1 miljoen passagiers aan boord van haar vliegtuigen verwelkomd. Op jaarbasis was sprake van een groei met 2,7 procent. KLM-baas Pieter Elbers sprak van een "geweldige mijlpaal", wijzend ook naar het passagiersrecord voor de KLM Groep, waar ook de Nederlandse tak van Transavia toe behoort.

Volgens Elbers is de positie van KLM sterker dan een jaar geleden. In het voorbije jaar werden zes nieuwe bestemmingen toegevoegd tot een totaal van 171 KLM-bestemmingen vanaf Schiphol. Vliegtuigen van KLM zaten gemiddeld voor 89,4 procent vol, hetgeen een lichte stijging van de bezettingsgraad betekende.

Qua vracht hield de volumedaling van de voorbije maanden aan. Al met al daalde het vrachtvervoer vorig jaar met 3,5 procent, mede als gevolg van de impact van de Chinees-Amerikaanse handelsoorlog en de afnemende economische groei wereldwijd wat ook de handel drukt.

Andere maatschappijen

Transavia Nederland vervoerde vorig jaar 9,2 miljoen reizigers. Op jaarbasis was hier sprake van een groei met 4,4 procent. Inclusief de Franse Transavia-tak ging het om bijna 16,6 miljoen passagiers, waarmee de groei op 4,8 procent uitkwam.

Air France was in 2019 goed voor 52,5 miljoen reizigers. De passagiersstroom bij de Franse maatschappij zwol met 2,1 procent aan. Heel Air France-KLM was goed voor 87,6 miljoen reizigers in 2019. In de laatste maand van het jaar checkten 6,9 miljoen personen in bij de maatschappijen van de groep. In december was op jaarbasis sprake van een groei met 1,4 procent. KLM was die maand goed voor een groei van 3,1 procent.

Meer uit Financieel

Nederlandse chipfabrikant NXP ziet omzet en winst stijgen

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

7 uur geleden
Boeing zakt op Wall Street na verlaging leveringsdoel

NEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.

7 uur geleden
Chipbedrijf ASMI boekt recordomzet, maar toelevering onder druk

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.

10 uur geleden
Besi wint in AEX-index na uitbreiding belang Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.

11 uur geleden
ING verwacht dat mensen wereldwijd volgend jaar vaker vliegen

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.

11 uur geleden
Scheepsbouwer Damen schrapt 225 banen in Nederland

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".

12 uur geleden
Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

14 uur geleden