Recordaantal orders voor Arcadis, milieu-oplossingen in trek
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft in de eerste drie maanden van het jaar steeds meer opdrachten gekregen op het vlak van milieusanering, waaronder klussen om schadelijke stoffen zoals PFAS op te ruimen. De orderportefeuille van het bedrijf bereikte daardoor een recordhoogte van ruim 3,3 miljard euro.
De meeste vraag naar milieusanering is afkomstig uit de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Daarbij verwacht Arcadis dat de meeste projecten meerdere jaren zullen bestrijken waardoor het lukt om "inkomsten voor de komende jaren veilig te stellen", zegt Arcadis-topman Alan Brookes.
Arcadis zag de omzet stijgen naar 354 miljoen euro. De winst, voor afschrijvingen en belastingen, kwam in het eerste kwartaal uit op 97 miljoen euro. Dat is 11 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder.
Desondanks zag Arcadis niet overal groei in het bedrijf. Zo zag de tak die zich richt op de zogeheten locatie-oplossingen, zoals het klimaatneutraal maken van bedrijfspanden, het aantal orders en de omzet afnemen. Arcadis wijst onder andere op toegenomen concurrentie uit China als reden. Die concurrentie richt zich steeds meer op internationale klanten. Wel denkt het bedrijf dat de markt in Europa en de Verenigde Staten gaat groeien, omdat overheden in toenemende mate subsidies aan bedrijven geven om te verduurzamen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.
55 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever wil tegen eind 2029 1 miljard euro besparen om de reorganisatie van topman Fernando Fernandez te versnellen, maakte het concern dinsdag bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op supermarktkoelingen in Europa zijn mogelijk een voorbode van steeds vaker voorkomende verstoringen. Dat zei het hoofd van de Britse cybersecuritydienst dinsdag. Volgens hem zullen dit soort incidenten toenemen doordat verouderde technologie de ontwikkelingen van hackers niet kan bijhouden.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP/BLOOMBERG) - De chipfabrikant Nexperia uit Nijmegen, die vorig jaar centraal stond in een diplomatiek conflict tussen Nederland en China, heeft een rechtszaak aangespannen tegen het Chinese moederbedrijf Wingtech Technology. Dat maakte Wingtech dinsdag bekend. Volgens de Chinezen eist Nexperia een schadevergoeding van meer dan 2 miljard dollar.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Hackers kregen via een nepsollicitatiegesprek controle over een computer om uiteindelijk miljarden dollars aan cryptomunten te stelen, meldt Binance. De hackers maakten daarna gebruik van een interne AI-tool om toegang te krijgen tot cryptoportemonnees. Het gaat om de grootste cryptoroof ooit.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De sierteeltsector is blij met het besluit om de voorgenomen btw-verhoging op bloemen, planten, bomen en bollen van 9 naar 21 procent uit te stellen. Dat laten de samenwerkende organisaties, waaronder Glasbouw Nederland, LTO, RoyalFloraHolland en Plants & Flowers Foundation Holland, in een verklaring weten. De geplande btw-verhoging op bloemen zou in 2028 ingaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple en Palantir gingen dinsdag flink omlaag op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Techconcern en iPhone-maker Apple boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en recordwinst. De omzetgroei viel echter lager uit dan een kwartaal eerder. Ook de verkopen in China en de inkomsten uit diensten vielen tegen. Apple rekent daarnaast op lagere winstmarges voor het huidige belangrijke feestdagenkwartaal, waarbij het bedrijf wees op de stijgende kosten voor geheugenchips. Het aandeel werd ruim 3 procent lager gezet.
3 uur geleden