Recordaantal online-treinkaartjes verkocht in 2024
UTRECHT (ANP) - De NS heeft in 2024 ongeveer 20 miljoen treinkaartjes verkocht via de website en de app. Dat is een record, meldt de vervoerder. In 2019 ging het nog om ongeveer 12 miljoen online verkochte tickets. Bij de automaten op de stations werden vorig jaar zo'n 13 miljoen kaartjes verkocht.
"Het gebruik van de kaartautomaten daalt al jaren fors", ziet de NS. "Het is voor de meeste reizigers normaal geworden om digitaal hun treinreis te plannen, boeken en betalen." Ook is het tegenwoordig mogelijk om in te checken met een betaalpas en te reizen op rekening met NS Flex. Daarbij is de kaartautomaat dus niet nodig.
De vervoerder heeft de afgelopen twee jaar onderzoek gedaan naar het gebruik van de automaten en de impact van het tijdelijk uitzetten van automaten die weinig gebruikt worden. "Reizigers ervaren hierdoor geen noemenswaardig oponthoud bij de andere automaten." Daarom worden de komende tijd de niet of nauwelijks gebruikte automaten stap voor stap weggehaald. Wel blijft op ieder station minstens een kaartautomaat staan, en meerdere op stations waar dat nodig is. "NS monitort het gebruik van de automaten zorgvuldig."
De kaartautomaten die blijven staan, worden de komende jaren gemoderniseerd. Zo krijgen ze bijvoorbeeld een audiofunctie voor reizigers met een visuele beperking. De onderdelen van de kaartautomaten die verdwijnen, hergebruikt de NS in de automaten die blijven.
Meer uit Binnenland
DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
16 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.
2 uur geledenSPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
15 uur geleden