Recordaantal nieuwe coronabesmettingen in Nieuw-Zeeland
WELLINGTON (ANP) - Nieuw-Zeeland heeft een recordaantal nieuwe Covid-19-gevallen geregistreerd, maakte premier Jacinda Ardern bekend. Dinsdag waren er 94 nieuwe besmettingen, vijf meer dan het vorige record dat bij de eerste uitbraak in april 2020 werd vastgesteld.
"Ik weet dat de hoogte- en dieptepunten van het aantal gevallen ongelooflijk zwaar zijn voor mensen", aldus Ardern. "Maar het is belangrijk om te onthouden dat we niet machteloos zijn, we hebben de mogelijkheid het aantal besmettingen zo laag mogelijk te houden."
In Auckland, de grootste stad in het land met pakweg 1,7 miljoen inwoners, geldt een strikte lockdown nadat op 18 augustus een coronabesmetting werd vastgesteld. Sindsdien groeide het aantal gevallen tijdens de uitbraak naar 2099.Dinsdag waren er 87 bestemmingen in Auckland en zeven in de naburige regio Waikato.
De premier drong er bij haar landgenoten op aan vooral thuis te blijven en zich te laten vaccineren. "De regels zijn voor iedereen van belang", zei Ardern. Ongeveer 85 procent van de bevolking heeft een eerste prik gekregen, 67 procent van de inwoners is volledig ingeënt. Het land met vijf miljoen inwoners heeft sinds het begin van de pandemie ongeveer 4700 besmettingen en 28 coronadoden gemeld.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.
21 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.
1 uur geledenHONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
9 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
10 uur geleden