Recordaantal nieuwe coronabesmettingen in Frankrijk
PARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn de afgelopen 24 uur 26.896 mensen besmet geraakt met het coronavirus. Nooit eerder waren er zoveel besmettingen binnen een etmaal in het land. Vrijdag werden 20.339 nieuwe geïnfecteerden gemeld, ook dat was een record. Het aantal coronadoden is de afgelopen 24 uur gestegen met 54 en bedraagt nu 32.684.
In diverse steden, zoals Parijs, Lyon, Lille en Marseille, geldt het hoogste coronawaarschuwingsniveau. In de getroffen steden moeten bars en horecagelegenheden die geen eten verkopen hun deuren twee weken sluiten.
Vrijdag zijn er voor het eerst sinds de corona-uitbraak in Europa op één dag meer dan 100.000 besmettingen geregistreerd. Een derde van de gevallen is in Oost-Europa. De grootste brandhaarden zijn het Verenigd Koninkrijk, Rusland, Spanje en Frankrijk. Deze landen meldden de afgelopen drie dagen steeds meer dan 10.000 nieuwe gevallen per dag.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
24 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
50 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
2 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
3 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
4 uur geleden