Recordaantal nieuwe besmettingen in Zuid-Korea
SEOUL (ANP/BELGA) - Zuid-Korea heeft zondag 1030 nieuwe coronabesmettingen geregistreerd en dat is een record. Het Aziatische land heeft grote moeite de derde golf te beteugelen. De voorbije maanden was er regelmatig lof voor de manier waarop de Zuid-Koreanen het virus aanpakten. De nadruk lag op het testen en opsporen en op voldoende afstand houden.
Maar een heropleving van het virus in Seoul en omgeving heeft het land de afgelopen weken verrast. President Moon Jae-in heeft zich zelfs verontschuldigd. Zaterdag had hij het over een "heel ernstige" situatie. Er waren toen al 950 nieuwe besmettingen, wat ook al een record was sinds het begin van de pandemie.
De plotselinge toename van het aantal nieuwe gevallen komt na enkele dagen met tussen de 500 en 600 besmettingen. Sinds vorige week gelden er strengere regels in Seoul, de zwaarst getroffen regio. Op sportevenementen zijn nog maximaal 50 mensen welkom, cafés kunnen alleen nog drank verkopen om mee te nemen en de restaurants moeten om 21.00 uur sluiten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
46 minuten geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.
1 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.
4 uur geleden