Recordaantal nieuwe besmettingen in Zuid-Korea
SEOUL (ANP/BELGA) - Zuid-Korea heeft zondag 1030 nieuwe coronabesmettingen geregistreerd en dat is een record. Het Aziatische land heeft grote moeite de derde golf te beteugelen. De voorbije maanden was er regelmatig lof voor de manier waarop de Zuid-Koreanen het virus aanpakten. De nadruk lag op het testen en opsporen en op voldoende afstand houden.
Maar een heropleving van het virus in Seoul en omgeving heeft het land de afgelopen weken verrast. President Moon Jae-in heeft zich zelfs verontschuldigd. Zaterdag had hij het over een "heel ernstige" situatie. Er waren toen al 950 nieuwe besmettingen, wat ook al een record was sinds het begin van de pandemie.
De plotselinge toename van het aantal nieuwe gevallen komt na enkele dagen met tussen de 500 en 600 besmettingen. Sinds vorige week gelden er strengere regels in Seoul, de zwaarst getroffen regio. Op sportevenementen zijn nog maximaal 50 mensen welkom, cafés kunnen alleen nog drank verkopen om mee te nemen en de restaurants moeten om 21.00 uur sluiten.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
3 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
10 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
13 uur geleden