Recordaantal nieuwe besmettingen in Zuid-Korea
SEOUL (ANP/BELGA) - Zuid-Korea heeft zondag 1030 nieuwe coronabesmettingen geregistreerd en dat is een record. Het Aziatische land heeft grote moeite de derde golf te beteugelen. De voorbije maanden was er regelmatig lof voor de manier waarop de Zuid-Koreanen het virus aanpakten. De nadruk lag op het testen en opsporen en op voldoende afstand houden.
Maar een heropleving van het virus in Seoul en omgeving heeft het land de afgelopen weken verrast. President Moon Jae-in heeft zich zelfs verontschuldigd. Zaterdag had hij het over een "heel ernstige" situatie. Er waren toen al 950 nieuwe besmettingen, wat ook al een record was sinds het begin van de pandemie.
De plotselinge toename van het aantal nieuwe gevallen komt na enkele dagen met tussen de 500 en 600 besmettingen. Sinds vorige week gelden er strengere regels in Seoul, de zwaarst getroffen regio. Op sportevenementen zijn nog maximaal 50 mensen welkom, cafés kunnen alleen nog drank verkopen om mee te nemen en de restaurants moeten om 21.00 uur sluiten.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
29 minuten geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
4 uur geleden