Recordaantal moorden in Mexico in maart
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico heeft een recordaantal moorden genoteerd in maart. Het was met 2585 het hoogste aantal in de periode dat president Andrés Manuel López Obrador aan de macht is. Het aantal moorden bedroeg gemiddeld 83 per dag.
Een van de verkiezingsbeloftes van Obrador was om de criminaliteit en specifiek het aantal moorden terug te dringen. Volgens de president was er wel minder criminaliteit het afgelopen kwartaal.
In Mexico zijn ook strenge maatregelen van kracht om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Obrador had gehoopt dat daardoor het aantal moorden zou terugvallen. "Jammer genoeg is dat niet het geval."
Mexico is al jaren in de ban van drugsgerelateerd bendegeweld waarbij ook vaak burgers en toeristen het slachtoffer zijn van gerichte aanvallen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De politie in Parijs heeft aangekondigd de avondklok in delen van de stad te verlengen. Het is de derde opeenvolgende nacht met beperkende maatregelen. De avondklok geldt van woensdagavond 23.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur.
1 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden demonstranten zijn in Griekenland de straat opgegaan om meer overheidsgeld voor onderwijs, betere onderwijsfaciliteiten en minder volle klaslokalen te eisen. Onder hen zijn scholieren, studenten en docenten.
1 uur geledenBETHLEHEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft ongeveer negentig vrijwilligers opgepakt die Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Hun aanhouding wordt onder meer gemeld door Rabbis for Human Rights, een van de organisaties die betrokken was bij de actie.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea is van plan om zijn luidsprekers met propaganda langs de grens met Zuid-Korea weer aan te zetten. Er zijn ook militaire eenheden in "vuurpositie" gebracht, aldus Kim Yo-jong, de machtige zus van de leider Kim Jong-un.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft kritiek geuit op buitenlandse leiders die volgens hem met hun uitspraken over de rellen in Frankrijk campagne voeren voor aankomende verkiezingen. Dit zou "ten koste van Frankrijk" gaan. Zijn commentaar lijkt gericht op de Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse cyberveiligheidsinstantie NCSC waarschuwt Britse organisaties zo spoedig mogelijk computersystemen die werken met programmeertaal PHP te updaten. Eerder werden twee ernstige kwetsbaarheden gevonden in de programmeertaal die onderliggend is aan circa 70 procent van de websites wereldwijd.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bekendgemaakt dat zijn land de Amerikaanse gevangene Stephen Hubbard vrijuit laat gaan, melden Russische media. De stap volgt op een verzoek van de Amerikaanse president Donald Trump.
6 uur geleden