Recordaantal moorden in Mexico in maart
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico heeft een recordaantal moorden genoteerd in maart. Het was met 2585 het hoogste aantal in de periode dat president Andrés Manuel López Obrador aan de macht is. Het aantal moorden bedroeg gemiddeld 83 per dag.
Een van de verkiezingsbeloftes van Obrador was om de criminaliteit en specifiek het aantal moorden terug te dringen. Volgens de president was er wel minder criminaliteit het afgelopen kwartaal.
In Mexico zijn ook strenge maatregelen van kracht om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Obrador had gehoopt dat daardoor het aantal moorden zou terugvallen. "Jammer genoeg is dat niet het geval."
Mexico is al jaren in de ban van drugsgerelateerd bendegeweld waarbij ook vaak burgers en toeristen het slachtoffer zijn van gerichte aanvallen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
10 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.
13 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.
1 uur geledenMANILA (ANP/RTR) - De autoriteiten in de Filipijnen zijn een onderzoek begonnen naar Thomas Markle, de vader van Meghan Markle. De 82-jarige schoonvader van de Britse prins Harry, die een periode in het Filipijnse Cebu heeft gewoond, wordt beschuldigd van het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt met Oekraïne de details te bespreken rond een humanitair bestand in het door Rusland bezette Oekraïense Olesjky. Dat bestand werd bemiddeld door de Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump, zo meldde het Witte Huis vrijdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Als de Starlink-verbindingen in Oekraïne nog altijd niet naar behoren functioneren, dan zal Donald Trump daarover contact opnemen met Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk. De Amerikaanse president zei ook dat hij het er nog niet met Musk over heeft gehad.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De toenemende aanvallen voor de kust van EU-lidstaten in de Zwarte Zee "zijn onaanvaardbaar en moeten stoppen", stelt voorzitter van de EU-leiders António Costa op X. Die aanvallen wijt Costa aan de Russische oorlog tegen Oekraïne.
3 uur geleden