Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal migranten op een dag aangekomen op Lampedusa

Recordaantal migranten op een dag aangekomen op Lampedusa

LAMPEDUSA (ANP) - Op het Italiaanse eiland Lampedusa zijn donderdag zeker 1869 migranten aangekomen. Volgens het Italiaanse persbureau ANSA waren dat er nog niet eerder zoveel op een dag. Ze zouden met 41 boten zijn gearriveerd op het kleine eiland in de Middellandse Zee.

In de avond leed een klein bootje schipbreuk voor de kust, maar alle inzittenden konden worden gered. 42 mensen waren aan boord, voornamelijk uit Ivoorkust, Kameroen en Nigeria. Sommigen van hen waren ernstig onderkoeld, maar ze hebben het overleefd.

Premier Giorgia Meloni bracht donderdag een bezoek aan Steccato di Cutro, waar twee weken geleden tientallen lichamen aanspoelden na een bootongeluk. Zeker 72 mensen overleefden de ramp niet. Meloni herhaalde haar belofte om mensensmokkelaars hard aan te pakken. Zij vindt dat die mensen verantwoordelijk zijn voor alle tragedies op de Middellandse Zee, waar veel migranten de reis niet overleven. Maar critici vinden juist dat het strenge Europese migratiebeleid ervoor zorgt dat mensen gedwongen worden de gevaarlijke oversteek te wagen als ze Europa willen bereiken.

Meer uit Buitenland

Merz wil dat president wordt opgevolgd door een vrouw

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft de wens uitgesproken dat president Frank-Walter Steinmeier wordt opgevolgd door een vrouw, aldus bronnen binnen zijn partij. De voornamelijk ceremoniële functie is nog nooit door een vrouw bekleed.

54 minuten geleden
Ruim 1 miljoen euro ingezameld voor afgebrand stadhuis Limoges

LIMOGES (ANP/BELGA) - Een inzamelingsactie voor het afgebrande stadhuis van de Franse stad Limoges heeft al ruim 1 miljoen euro opgeleverd. Het gebouw raakte zwaar beschadigd door de brand op 17 oktober, toen in Frankrijk massaal rellen, plunderingen en vernielingen plaatsvonden.

1 uur geleden
Zelensky meldt achttien burgerdoden bij aanval op hulpinstelling

KYIV (ANP) - Bij aanvallen op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker achttien mensen om het leven gekomen. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Onder meer een school die werd gebruikt voor humanitaire doeleinden werd volgens Zelensky aangevallen. Vijf mensen zijn daar gewond geraakt.

2 uur geleden
Regering-Trump stapt naar hof om stembiljetten Californië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof verzocht de staat Californië tijdelijk te verbieden om de stembiljetten van 20.000 geregistreerde kiezers in die staat mee te tellen bij de komende Congresverkiezingen, de zogeheten midterms. Een federale rechter in San Francisco zette afgelopen week al een streep door de poging van de regering-Trump om de stemmen niet mee te tellen totdat geverifieerd is dat het gaat om Amerikaanse burgers.

3 uur geleden
Iran noemt onderhandelingen met VS zeer intensief

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi heeft de indirecte onderhandelingen met de Verenigde Staten zeer intensief genoemd. In een interview met het Iraanse staatspersbureau IRNA noemt hij daarbij ook Qatar en Pakistan "zeer actief betrokken" als bemiddelende partijen. Iran en de VS spreken elkaar niet direct, maar via de bemiddelende landen.

4 uur geleden
Koning stuurt aan op doorbraak begrotingscrisis België

BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip spreekt dinsdag, woensdag en donderdag met de partijvoorzitters van de vijf coalitiepartijen. Vrijdagochtend komt premier Bart De Wever opnieuw bij de koning. Dan moet het duidelijk worden of er nog hoop is op een begrotingsakkoord, of dat verkiezingen onvermijdelijk zijn. De koning voelt niets voor nieuwe verkiezingen.

6 uur geleden
Wizz Air-vliegtuig wijkt om bomdreiging uit naar Boedapest

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Een vliegtuig van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij Wizz Air, op weg van Londen naar Sofia, is vanwege een bomdreiging uitgeweken naar Boedapest. Bij de doorzoeking van het toestel is niets gevonden, aldus Wizz Air tegen Britse media.

6 uur geleden