Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal migranten in 2024 aangekomen op Canarische Eilanden

Recordaantal migranten in 2024 aangekomen op Canarische Eilanden

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP/AFP) - In 2024 kwamen 46.843 illegale migranten aan op de Spaanse Canarische Eilanden. Dat is een record, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

De toenemende migratie naar de Canarische Eilanden, gelegen voor de kust van Marokko en de Westelijke Sahara, gaat in tegen de Europese trend. Het aantal illegale grensovergangen aan de buitengrenzen van de EU was in de eerste elf maanden van het afgelopen jaar gedaald met 40 procent, aldus de Europese grensbewakingsdienst Frontex. Vooral via de Westelijke Balkan en de centrale Middellandse Zee trekken veel minder migranten richting Europa.

Dat heeft volgens waarnemers gedeeltelijk te maken met strengere maatregelen in die gebieden. Daardoor zouden migranten nu andere routes gebruiken, zoals via West-Afrika. Experts noemen dat het 'waterbedeffect': een afname op de ene plek leidt tot een stijging ergens anders. Mogelijk verklaart dat deels de toename van het aantal migranten op de Canarische Eilanden.

In 2023 kwamen 39.910 mensen aan op de Canarische Eilanden en dat was toen ook al een record. Doordat meer boten de oversteek naar de eilandengroep maken, gaan ook meer mensen dood op de route. Volgens de Spaanse mensenrechtenorganisatie Caminando Fronteras zijn daar afgelopen jaar meer dan 10.000 mensen omgekomen of vermist geraakt. Dat is het hoogste aantal sinds de organisatie in 2007 begon met tellen.

Meer uit Buitenland

Afghanistan meldt burgerdoden door Pakistaanse aanval aan grens

SPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.

19 minuten geleden
Bondskanselier Merz belt met president Abbas voor bezoek Israël

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.

42 minuten geleden
Veel doden en gewonden bij schietpartij Pretoria

ATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.

2 uur geleden
Evacuaties om bosbrand ten noorden van Sydney

SYDNEY (ANP/RTR) - Autoriteiten hebben duizenden bewoners van een streek circa 40 kilometer ten noorden van Sydney opgeroepen te evacueren als gevolg van een grote bosbrand. Die woedt in een dichtbevolkte streek bij de plaats Woy Woy. De Australische premier Anthony Albanese heeft opgeroepen "goed op elkaar te letten en de instructies van de autoriteiten op te volgen".

3 uur geleden
Merz erkent zorgen België over Russisch geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

13 uur geleden
Toparchitect Frank Gehry (Guggenheim Bilbao) overleden

NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.

16 uur geleden
Bolsonaro steunt oudste zoon als presidentskandidaat in 2026

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.

16 uur geleden