Recordaantal migranten in 2024 aangekomen op Canarische Eilanden
SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP/AFP) - In 2024 kwamen 46.843 illegale migranten aan op de Spaanse Canarische Eilanden. Dat is een record, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
De toenemende migratie naar de Canarische Eilanden, gelegen voor de kust van Marokko en de Westelijke Sahara, gaat in tegen de Europese trend. Het aantal illegale grensovergangen aan de buitengrenzen van de EU was in de eerste elf maanden van het afgelopen jaar gedaald met 40 procent, aldus de Europese grensbewakingsdienst Frontex. Vooral via de Westelijke Balkan en de centrale Middellandse Zee trekken veel minder migranten richting Europa.
Dat heeft volgens waarnemers gedeeltelijk te maken met strengere maatregelen in die gebieden. Daardoor zouden migranten nu andere routes gebruiken, zoals via West-Afrika. Experts noemen dat het 'waterbedeffect': een afname op de ene plek leidt tot een stijging ergens anders. Mogelijk verklaart dat deels de toename van het aantal migranten op de Canarische Eilanden.
In 2023 kwamen 39.910 mensen aan op de Canarische Eilanden en dat was toen ook al een record. Doordat meer boten de oversteek naar de eilandengroep maken, gaan ook meer mensen dood op de route. Volgens de Spaanse mensenrechtenorganisatie Caminando Fronteras zijn daar afgelopen jaar meer dan 10.000 mensen omgekomen of vermist geraakt. Dat is het hoogste aantal sinds de organisatie in 2007 begon met tellen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.
34 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
8 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
9 uur geleden