Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal migranten in 2024 aangekomen op Canarische Eilanden

Recordaantal migranten in 2024 aangekomen op Canarische Eilanden

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP/AFP) - In 2024 kwamen 46.843 illegale migranten aan op de Spaanse Canarische Eilanden. Dat is een record, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

De toenemende migratie naar de Canarische Eilanden, gelegen voor de kust van Marokko en de Westelijke Sahara, gaat in tegen de Europese trend. Het aantal illegale grensovergangen aan de buitengrenzen van de EU was in de eerste elf maanden van het afgelopen jaar gedaald met 40 procent, aldus de Europese grensbewakingsdienst Frontex. Vooral via de Westelijke Balkan en de centrale Middellandse Zee trekken veel minder migranten richting Europa.

Dat heeft volgens waarnemers gedeeltelijk te maken met strengere maatregelen in die gebieden. Daardoor zouden migranten nu andere routes gebruiken, zoals via West-Afrika. Experts noemen dat het 'waterbedeffect': een afname op de ene plek leidt tot een stijging ergens anders. Mogelijk verklaart dat deels de toename van het aantal migranten op de Canarische Eilanden.

In 2023 kwamen 39.910 mensen aan op de Canarische Eilanden en dat was toen ook al een record. Doordat meer boten de oversteek naar de eilandengroep maken, gaan ook meer mensen dood op de route. Volgens de Spaanse mensenrechtenorganisatie Caminando Fronteras zijn daar afgelopen jaar meer dan 10.000 mensen omgekomen of vermist geraakt. Dat is het hoogste aantal sinds de organisatie in 2007 begon met tellen.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

3 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

4 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

5 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

7 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

8 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

9 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

10 uur geleden