Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal migranten in 2024 aangekomen op Canarische Eilanden

Recordaantal migranten in 2024 aangekomen op Canarische Eilanden

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP/AFP) - In 2024 kwamen 46.843 illegale migranten aan op de Spaanse Canarische Eilanden. Dat is een record, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

De toenemende migratie naar de Canarische Eilanden, gelegen voor de kust van Marokko en de Westelijke Sahara, gaat in tegen de Europese trend. Het aantal illegale grensovergangen aan de buitengrenzen van de EU was in de eerste elf maanden van het afgelopen jaar gedaald met 40 procent, aldus de Europese grensbewakingsdienst Frontex. Vooral via de Westelijke Balkan en de centrale Middellandse Zee trekken veel minder migranten richting Europa.

Dat heeft volgens waarnemers gedeeltelijk te maken met strengere maatregelen in die gebieden. Daardoor zouden migranten nu andere routes gebruiken, zoals via West-Afrika. Experts noemen dat het 'waterbedeffect': een afname op de ene plek leidt tot een stijging ergens anders. Mogelijk verklaart dat deels de toename van het aantal migranten op de Canarische Eilanden.

In 2023 kwamen 39.910 mensen aan op de Canarische Eilanden en dat was toen ook al een record. Doordat meer boten de oversteek naar de eilandengroep maken, gaan ook meer mensen dood op de route. Volgens de Spaanse mensenrechtenorganisatie Caminando Fronteras zijn daar afgelopen jaar meer dan 10.000 mensen omgekomen of vermist geraakt. Dat is het hoogste aantal sinds de organisatie in 2007 begon met tellen.

Meer uit Buitenland

Oostenrijk telt deze winter 26 doden door lawines

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.

43 minuten geleden
Brussel bevestigt brief Orbán aan voorzitter Costa

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.

45 minuten geleden
Onderhandelingen tussen Iran en VS in Genève hervat

GENÈVE (ANP/AFP) - De derde ronde van Amerikaans-Iraanse onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran is in Genève begonnen. De twee landen praten via bemiddelaars uit Oman met elkaar. De VS en Iran hebben al sinds 1980 geen diplomatieke betrekkingen meer.

47 minuten geleden
Polen: defensiekosten verbleken bij biljoen na aanval Russen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.

1 uur geleden
Aantal geboortes in Japan voor tiende jaar op rij afgenomen

TOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.

2 uur geleden
Hongarije beschuldigt Oekraïne van anti-Hongaars beleid

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".

4 uur geleden
Premier De Wever kondigt luchtafweer bij Antwerpse haven aan

ANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.

4 uur geleden