Recordaantal migranten gestorven of vermist voor Tunesische kust
TUNIS (ANP/RTR/AFP) - Het afgelopen jaar is een recordaantal migranten voor de Tunesische kust overleden of vermist geraakt. Het gaat volgens een Tunesische mensenrechtenorganisatie om ruim 1300 migranten.
Een migratie-expert van het Tunisian Forum for Social and Economic Rights zei in een persconferentie dat "1313 mensen stierven of verdwenen bij de Tunesische kust, een cijfer dat nooit eerder werd behaald in Tunesië."
Volgens de organisatie is het aantal ongeveer de helft van het totaal aantal doden en vermisten op de Middellandse Zee in 2023. De VN meldden vorig jaar dat zo'n 2500 mensen zijn overleden of vermist geraakt toen zij probeerden de zee over te steken. Dat was 75 procent meer dan in 2022.
Tunesië en Libië zijn de belangrijkste vertrekpunten voor migranten vanuit Afrika. Ieder jaar riskeren velen de gevaarlijke oversteek in de hoop op een beter leven in Europa. Volgens de rechtenorganisatie kwam het gros van de migranten ten zuiden van de Sahara, maar door de verslechterende economie in Tunesië wagen ook steeds meer Tunesiërs de oversteek.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
4 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
6 uur geleden