Recordaantal migranten gestorven of vermist voor Tunesische kust
TUNIS (ANP/RTR/AFP) - Het afgelopen jaar is een recordaantal migranten voor de Tunesische kust overleden of vermist geraakt. Het gaat volgens een Tunesische mensenrechtenorganisatie om ruim 1300 migranten.
Een migratie-expert van het Tunisian Forum for Social and Economic Rights zei in een persconferentie dat "1313 mensen stierven of verdwenen bij de Tunesische kust, een cijfer dat nooit eerder werd behaald in Tunesië."
Volgens de organisatie is het aantal ongeveer de helft van het totaal aantal doden en vermisten op de Middellandse Zee in 2023. De VN meldden vorig jaar dat zo'n 2500 mensen zijn overleden of vermist geraakt toen zij probeerden de zee over te steken. Dat was 75 procent meer dan in 2022.
Tunesië en Libië zijn de belangrijkste vertrekpunten voor migranten vanuit Afrika. Ieder jaar riskeren velen de gevaarlijke oversteek in de hoop op een beter leven in Europa. Volgens de rechtenorganisatie kwam het gros van de migranten ten zuiden van de Sahara, maar door de verslechterende economie in Tunesië wagen ook steeds meer Tunesiërs de oversteek.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
1 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
3 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.
5 uur geleden