Recordaantal mensen deed belastingaangifte in eerste week
UTRECHT (ANP) - Een recordaantal mensen heeft al in de eerste week van maart belastingaangifte gedaan. De Belastingdienst kreeg tot nu toe 2,5 miljoen aangiften binnen. Dat zijn er 270.000 meer dan vorig jaar in de eerste week, maakte de fiscus bekend.
Vorig jaar was nog sprake van een technisch probleem bij DigiD op de eerste dag van de aangifteperiode, maar dit jaar "loopt het op rolletjes", laat een woordvoerder van de Belastingdienst weten.
Het is niet zo dat je hoe sneller je de aangifte doet, hoe eerder je geld terugkrijgt, benadrukt de woordvoerder. "Als je voor 1 april aangifte doet, krijg je voor 1 juli bericht, of je dat nou op 1 maart doet of op 28 maart, dat maakt niet uit."
Eerste dag
De Belastingdienst verwacht dat er tot 1 mei 10 miljoen aangiftes binnen zijn, meldt de woordvoerder nog. De overige 2 miljoen verwachte aangiftes komen daarna binnen. Het gaat dan bijvoorbeeld om mensen die uitstel hebben gevraagd of geen brief hebben gekregen.
Heel veel mensen deden de aangifte al op de eerste dag, in totaal 735.000 mensen. De eerste aangifte was dit jaar om 3,5 minuut na middernacht binnen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.
11 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.
14 uur geleden