Recordaantal mensen deed belastingaangifte in eerste week
UTRECHT (ANP) - Een recordaantal mensen heeft al in de eerste week van maart belastingaangifte gedaan. De Belastingdienst kreeg tot nu toe 2,5 miljoen aangiften binnen. Dat zijn er 270.000 meer dan vorig jaar in de eerste week, maakte de fiscus bekend.
Vorig jaar was nog sprake van een technisch probleem bij DigiD op de eerste dag van de aangifteperiode, maar dit jaar "loopt het op rolletjes", laat een woordvoerder van de Belastingdienst weten.
Het is niet zo dat je hoe sneller je de aangifte doet, hoe eerder je geld terugkrijgt, benadrukt de woordvoerder. "Als je voor 1 april aangifte doet, krijg je voor 1 juli bericht, of je dat nou op 1 maart doet of op 28 maart, dat maakt niet uit."
Eerste dag
De Belastingdienst verwacht dat er tot 1 mei 10 miljoen aangiftes binnen zijn, meldt de woordvoerder nog. De overige 2 miljoen verwachte aangiftes komen daarna binnen. Het gaat dan bijvoorbeeld om mensen die uitstel hebben gevraagd of geen brief hebben gekregen.
Heel veel mensen deden de aangifte al op de eerste dag, in totaal 735.000 mensen. De eerste aangifte was dit jaar om 3,5 minuut na middernacht binnen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse industrie groeit dit jaar weer na drie jaar krimp, verwacht ING Research. Dat komt volgens de bank door de snel aantrekkende vraag naar chipmachines en door investeringen in defensie en infrastructuur.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten zijn de eerste handelsdag van de verkorte beursweek met flinke koerswinsten geëindigd. Beleggers voelden zich gesterkt door een onderbreking van de vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran. De handel verliep echter zeer grillig, waarbij de beursgraadmeters grote schommelingen lieten zien.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Gevoelige lijsten met onderdelen en leveranciers, evenals foto's van de nog niet aangekondigde iPhone 18 Pro-modellen van Apple, zijn op het dark web verschenen. De bestanden zijn geplaatst door de ransomwaregroep die eerder gegevens stal bij Tata Electronics, een Indiase toeleverancier van Apple. Dat bericht persbureau Reuters op basis van documenten en een bron die bekend is met de zaak.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Reclame voor snelwisselende mode van Chinese webwinkels zoals Shein, Temu en AliExpress wordt binnenkort verboden in Frankrijk. Dat volgt op een stemming in de Senaat, die een wetsvoorstel aannam om deze als milieuschadelijk beschouwde praktijk terug te dringen.
5 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Chinese handelsminister Wang Wentao gesproken over de handelsbalans tussen de Europese Unie en China. Hij zei na afloop van het gesprek dat de status quo "geen optie" is, omdat die balans op dit moment niet in evenwicht is.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, liet maandag herstel zien na de verliezen van vorige week. Techinvesteerder Prosus ging aan kop met een koerswinst van meer dan 3 procent. Daarmee maakte het de verliezen van de afgelopen tijd deels goed.
7 uur geleden