Recordaantal lopers Nacht van de Vluchteling ondanks gure wind
AMSTERDAM (ANP) - Hartverwarmend, zo noemt directeur Tineke Ceelen van Stichting Vluchteling de afgelopen Nacht van de Vluchteling zondagochtend. Een recordaantal van zo'n 7000 lopers heeft ruim 1,6 miljoen euro opgehaald. Zij hebben "dwars door de nacht en de gure wind heen, letterlijk en figuurlijk, aandacht gevraagd voor vluchtelingen en geld bij elkaar gebracht", aldus Ceelen.
Een woordvoerder van de stichting vertelt dat de opbrengst elk jaar een paar ton hoger is. Vorig jaar werd er nog 1,3 miljoen euro opgehaald. Het aantal deelnemers dat zich voor dit jaar wilde aanmelden groeide volgens hem sinds het voorjaar zo hard, dat ze op een gegeven moment de inschrijving hebben gesloten om organisatorische redenen.
De directeur stond zondagochtend bij de Westergasfabriek, waar volgens haar op dat moment aan de lopende band mensen aankwamen. "Het is een prachtig gezicht, om heel veel redenen." Het doet haar goed, zegt ze. "Dit is precies het tegenovergestelde van wat ik dagelijks in de krant lees over mensen op de vlucht. Hier laten mensen zien wel degelijk solidariteit te hebben met vluchtelingen."
Aanmoediging
Ceelen wijst erop dat er niet alleen een recordaantal van 7000 mensen heeft meegelopen, maar dat er ook nog eens duizenden hebben gedoneerd en lopers hebben opgevangen bij de finish. "Ik word aangesproken door mensen die het fantastisch vinden dat we een tegenhanger van al die negativiteit organiseren", aldus Ceelen, die aangeeft dat de tocht eigenlijk niet als tegenhanger is bedoeld, maar wordt georganiseerd uit solidariteit met kwetsbare mensen op de vlucht.
"We overtreffen alle records dit jaar, de opbrengst is hoger dan ooit", zegt Ceelen verder. "Ik interpreteer dit ook als aanmoediging om te blijven staan voor kwetsbare mensen op de vlucht."
Niet mopperen
De directeur van de stichting hoorde lopers niet mopperen over de gure wind, zegt ze. Zaterdagavond op het eerste rustpunt van de 20 kilometerloop in Amersfoort stortregende het en waaide het hard, vertelt ze. "Maar mensen kwamen opgetogen binnen en zeiden: nee hoor, we lopen gewoon verder."
De vijftiende editie van de Nacht van de Vluchteling ging zaterdag om 18.00 uur van start. De eerste wandelaars liepen in Tilburg, Rotterdam, Haarlem, Amersfoort en Nijmegen een route van 10 of 20 kilometer. Rond middernacht begonnen nog eens duizenden lopers aan een nachtelijke tocht van 40 kilometer vanuit dezelfde steden naar een andere stad, Den Bosch, Den Haag, Amsterdam, Utrecht en Arnhem.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
32 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
2 uur geledenWEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.
2 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.
3 uur geleden