
Recordaantal jongeren voor het eerst in aanraking met politie
DEN HAAG (ANP) - Het aantal jongeren dat voor het eerst een misdrijf pleegt, loopt op. In 2022 werden 17.000 jongeren tussen de 12 en 18 jaar verdacht van een misdrijf. Daarvan gingen er 11.000 voor het eerst de fout in, wat neerkomt op zo'n 66 procent. Dat aandeel was volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) niet eerder zo hoog.
De jongeren die voor het eerst met politie in aanraking komen worden first offenders genoemd. Zij werden in 2022 vooral verdacht van winkeldiefstal, en in mindere mate van mishandeling en geweldpleging.
Volgens het CBS geldt de toename voor zowel jongens als meisjes. Ruim 80 procent van de 4000 minderjarige meisjes die verdacht werden van een misdrijf ging voor het eerst de fout in. In 2014 was dit nog zo'n 70 procent. Van de ongeveer 13.000 verdachte jongens was 60 procent een first offender, tegenover ongeveer de helft in 2014.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De problemen met het treinverkeer bij Rotterdam door een storing in een spoortunnel duren nog zeker tot zondag 14.15 uur. Dat meldt NS. Er rijden geen hsl-treinen tussen Rotterdam en Breda en ook tussen Rotterdam en Dordrecht rijden geen treinen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De politie heeft in Breda een 43-jarige man uit Rijsbergen aangehouden, die mogelijk iets te maken heeft met een explosie bij een bedrijf aan de Oosterstraat, aldus de politie op X.
3 uur geledenHORST (ANP) - In de woning in het Limburgse Horst waar mogelijk een gaskraan was opengedraaid is een overleden persoon aangetroffen. Dat meldt de Limburgse politie op Facebook.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn zaterdagavond tientallen klachten binnengekomen over geluidsoverlast door het dance- en technofestival Boothstock in het Kralingse Bos. De klachten komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel.
13 uur geledenPERPIGNAN (ANP) - Door het begin van de vakantie was het zaterdag erg druk op de Franse snelwegen. Op het drukste moment stond er 1086 kilometer file in Frankrijk, meldt de ANWB. De toeristenorganisatie zag onder meer bijna twee uur vertraging op de A9 van Montpellier naar Perpignan.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het doet Nienke Wijnhoven "pijn" dat Jeroen Rietbergen definitief niet wordt vervolgd in de zedenzaak rondom The Voice of Holland. Nu de juridische weg is afgesloten, is het tijd alles te verwerken, schrijft de zangeres op Instagram.
18 uur geledenHOLLYWOOD (ANP) - De Nederlandse film Doodgewoon van regisseur Ronald Zuidinga is dit jaar in de race voor een Studenten Oscar. Dat heeft de Academy in Hollywood, die de prijzen uitreikt, bekendgemaakt. De film is een van de vijftien kanshebbers in de categorie beste dramafilm.
21 uur geleden