Recordaantal inwoners voor Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam heeft meer inwoners dan ooit tevoren, raamt het hoofdstedelijk statistiekbureau Onderzoek, Informatie en Statistiek (OIS). Het oude record uit 1959 is verbroken.
Op 1 januari 1959 telde gemeente Amsterdam 872.428 inwoners. OIS verwacht dat de stad daar eind november overheen is gegaan. Volgens de onderzoekers kan strikt genomen pas achteraf worden vastgesteld of dat ook echt is gebeurd, wanneer alle nagekomen verhuis- en overlijdensberichten zijn verwerkt. Maar op basis van de cijfers tot en met oktober en de gemiddelde groei per maand verwacht OIS dat het record is gebroken. Er wonen nu naar schatting 873.200 inwoners in de hoofdstad.
De stad is de laatste decennia populairder geworden, maar dat is volgens de onderzoekers niet altijd zo geweest. Na het bereiken van het record in 1959 kromp de bevolking. Halverwege jaren zestig was de suburbanisatie in volle gang, Amsterdam verloor twintig jaar lang gemiddeld 10.000 inwoners per jaar. In 1973 werd het dieptepunt bereikt en verloor de stad ruim 20.000 inwoners. De laatste jaren is er juist weer een sterke trek naar de stad gaande.
In de tussentijd is gemeente Amsterdam ook qua oppervlak groter geworden met grond van andere gemeenten. Dat verklaart volgens OIS-directeur Jeroen Slot "een klein deel van de groei".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.
14 uur geleden