Recordaantal inwoners voor Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam heeft meer inwoners dan ooit tevoren, raamt het hoofdstedelijk statistiekbureau Onderzoek, Informatie en Statistiek (OIS). Het oude record uit 1959 is verbroken.
Op 1 januari 1959 telde gemeente Amsterdam 872.428 inwoners. OIS verwacht dat de stad daar eind november overheen is gegaan. Volgens de onderzoekers kan strikt genomen pas achteraf worden vastgesteld of dat ook echt is gebeurd, wanneer alle nagekomen verhuis- en overlijdensberichten zijn verwerkt. Maar op basis van de cijfers tot en met oktober en de gemiddelde groei per maand verwacht OIS dat het record is gebroken. Er wonen nu naar schatting 873.200 inwoners in de hoofdstad.
De stad is de laatste decennia populairder geworden, maar dat is volgens de onderzoekers niet altijd zo geweest. Na het bereiken van het record in 1959 kromp de bevolking. Halverwege jaren zestig was de suburbanisatie in volle gang, Amsterdam verloor twintig jaar lang gemiddeld 10.000 inwoners per jaar. In 1973 werd het dieptepunt bereikt en verloor de stad ruim 20.000 inwoners. De laatste jaren is er juist weer een sterke trek naar de stad gaande.
In de tussentijd is gemeente Amsterdam ook qua oppervlak groter geworden met grond van andere gemeenten. Dat verklaart volgens OIS-directeur Jeroen Slot "een klein deel van de groei".
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
5 minuten geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
14 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
17 minuten geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
1 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
7 uur geleden