'Recordaantal huishoudens aangesloten op glasvezelnet'
HOUTEN (ANP) - Nederland kreeg er in 2020 een recordaantal nieuwe glasvezelaansluitingen bij. In een jaar tijd werden 533.000 huishoudens aangesloten op glasvezelnetwerken voor sneller internet, meldt marktonderzoeker Telecompaper. Felle concurrentie tussen telecombedrijven zal ook dit jaar voor sterke groei zorgen.
In totaal hebben op dit moment bijna 3,7 miljoen huishoudens een glasvezelaansluiting, wat gelijkstaat aan circa 46 procent van alle huizen in Nederland. KPN had met een marktaandeel van 75 procent veruit het grootste netwerk, maar gaf daar wel iets van prijs aan concurrenten Delta Fiber, E-Fiber en het samenwerkingsverband van T-Mobile met investeerder Primevest.
Dat de netwerkdivisie van KPN het grootste deel van alle glasvezelverbindingen in handen heeft, betekent overigens niet dat het bedrijf ook de internetprovider voor alle huizen in de bewuste gebieden is. Ook andere providers kunnen diensten aanbieden via dit netwerk, waarbij ze KPN betalen voor het gebruik.
Kleinere spelers
Volgens Telecompaper slokken grotere partijen in de sector steeds vaker netwerken van kleinere spelers op. Zo kocht Delta Fiber een aantal samenwerkingspartners uit, waardoor 100.000 aansluitingen volledig in handen van dat bedrijf kwamen. Daarnaast kochten de grotere spelers 50.000 glasvezellijnen naar huizen op van kleinere branchegenoten, meldt Telecompaper.
Als telecombedrijven al hun doelstellingen waar zouden maken, komen er dit jaar nog eens 900.000 aansluitingen met glasvezel bij. Onderzoekers van Telecompaper denken dat er hier en daar nog problemen zullen opdoemen, dus verwachten zij een toename van 700.000 aansluitingen. Ook daarna zal de groei snel gaan met naar schatting 7 miljoen aansluitingen in 2025, oftewel 84 procent van alle Nederlandse huishoudens.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch roept de Efteling op te stoppen met onbeperkt frisdrank tappen. De organisatie zegt afgelopen tijd meerdere meldingen en klachten van bezoekers te hebben ontvangen, omdat het pretpark met zijn frisdrankconcept D'n Dorstlesser mensen zou aanmoedigen om extra suiker en zoete drank te consumeren.
3 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi rekent voor het derde kwartaal van 2026 op een verdere groei van de omzet, na een sterke stijging van de verkopen en de orders in het afgelopen kwartaal. Het bedrijf uit Duiven blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).
4 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Het Franse defensie- en ruimtevaartconcern Thales heeft in de eerste helft van 2026 veel meer orders ontvangen. Door de escalerende conflicten wereldwijd is de vraag naar onder meer bewakings- en defensiesystemen toegenomen.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Door een toename van het aantal starters en een daling van het aantal stoppers en faillissementen blijft het aantal bedrijven in Nederland groeien. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK).
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in juli verder verbeterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen stond sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk, maar liet in juni al de sterkste verbetering zien in ruim elf jaar tijd.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME stonden er afgelopen kwartaal financieel beter voor. In het eerste kwartaal zagen ze hun financiƫle positie nog verslechteren, maar lieten ze wel weten een stevige buffer over te houden. ABP hint nu op een mogelijke verhoging van de pensioenen volgend jaar, wanneer beide fondsen willen overgaan naar het nieuwe stelsel.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens zijn nu meer kwijt aan energie en brandstof dan vier jaar geleden tijdens de energiecrisis van 2022. Deze hogere kosten worden echter grotendeels gecompenseerd door stijgende inkomens, stellen economen van ING in een donderdag verschenen rapport. De bank baseert zich op betaalgegevens van klanten.
51 minuten geleden