Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Recordaantal huishoudens aangesloten op glasvezelnet'

'Recordaantal huishoudens aangesloten op glasvezelnet'

HOUTEN (ANP) - Nederland kreeg er in 2020 een recordaantal nieuwe glasvezelaansluitingen bij. In een jaar tijd werden 533.000 huishoudens aangesloten op glasvezelnetwerken voor sneller internet, meldt marktonderzoeker Telecompaper. Felle concurrentie tussen telecombedrijven zal ook dit jaar voor sterke groei zorgen.

In totaal hebben op dit moment bijna 3,7 miljoen huishoudens een glasvezelaansluiting, wat gelijkstaat aan circa 46 procent van alle huizen in Nederland. KPN had met een marktaandeel van 75 procent veruit het grootste netwerk, maar gaf daar wel iets van prijs aan concurrenten Delta Fiber, E-Fiber en het samenwerkingsverband van T-Mobile met investeerder Primevest.

Dat de netwerkdivisie van KPN het grootste deel van alle glasvezelverbindingen in handen heeft, betekent overigens niet dat het bedrijf ook de internetprovider voor alle huizen in de bewuste gebieden is. Ook andere providers kunnen diensten aanbieden via dit netwerk, waarbij ze KPN betalen voor het gebruik.

Kleinere spelers

Volgens Telecompaper slokken grotere partijen in de sector steeds vaker netwerken van kleinere spelers op. Zo kocht Delta Fiber een aantal samenwerkingspartners uit, waardoor 100.000 aansluitingen volledig in handen van dat bedrijf kwamen. Daarnaast kochten de grotere spelers 50.000 glasvezellijnen naar huizen op van kleinere branchegenoten, meldt Telecompaper.

Als telecombedrijven al hun doelstellingen waar zouden maken, komen er dit jaar nog eens 900.000 aansluitingen met glasvezel bij. Onderzoekers van Telecompaper denken dat er hier en daar nog problemen zullen opdoemen, dus verwachten zij een toename van 700.000 aansluitingen. Ook daarna zal de groei snel gaan met naar schatting 7 miljoen aansluitingen in 2025, oftewel 84 procent van alle Nederlandse huishoudens.

Meer uit Financieel

Nederlandse topman parfumerieketen Douglas stapt op

DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.

9 minuten geleden
Albert Heijn wil woensdagavond levering versproducten hervatten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.

1 uur geleden
ASML wint in hogere AEX-index na goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.

3 uur geleden
WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

3 uur geleden
UWV stopt met ontwikkeling systeem waar 55 miljoen aan is besteed

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.

3 uur geleden
Inflatie VS maakt hardste stijging in vijf maanden door

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.

4 uur geleden
Extra getuigen gehoord in zaak Frits van Eerd

ZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.

4 uur geleden