Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal e-bikes verkocht in mei

Recordaantal e-bikes verkocht in mei

BUNNIK (ANP) - Fietsspeciaalzaken hebben in mei het hoogste aantal elektrische fietsen in één maand ooit verkocht. In totaal waren het 58.000 e-bikes, die volgens brancheorganisatie BOVAG gretig aftrek vonden dankzij de combinatie van coronamaatregelen en mooi weer.

In mei steeg de verkoop van elektrische fietsen met 38 procent op jaarbasis, zo berekende marktonderzoeker GfK in opdracht van BOVAG. In de eerste vijf maanden ging het om 149.000 verkochte e-bikes, 12 procent meer dan een jaar eerder.

Als maatregel tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus werd het openbaar vervoer een tijdlang erg beperkt. Mogelijk dat veel mensen hun toevlucht tot de elektrische fiets namen als alternatief voor openbaar vervoer. Daar komt bij dat een nieuwe regeling het ook voor werkgevers aantrekkelijker maakt om personeel een fiets van de zaak te laten gebruiken.

Overigens was het in maart en april, toen de coronacrisis begon, nog geen kassa voor verkopers van e-bikes. In die maanden lagen de verkoopcijfers lager dan een jaar eerder, maar die achterstand werd in mei ingehaald.

Meer uit Financieel

ECB-president Lagarde houdt deur open voor vroegtijdig vertrek

DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), laat de mogelijkheid open om haar functie vroegtijdig neer te leggen. Lagarde herhaalde dat ze in 2027 zal vertrekken als centralebankpresident, maar wilde niet zeggen of ze aanblijft tot haar ambtstermijn in oktober van dat jaar afloopt.

12 minuten geleden
Ethische hackers breken binnen 72 uur in bij ChatGPT-maker OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP) - Ethische hackers wisten recent in te breken bij OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Onderzoekers van het beveiligingsplatform Hacktron ontdekten twee kritieke kwetsbaarheden en wisten binnen 72 uur toegang te krijgen tot interne systemen.

28 minuten geleden
KLM onderzoekt brandende powerbank op vlucht naar Curaçao

AMSTELVEEN (ANP) - KLM doet onderzoek naar een incident op een vlucht van Amsterdam naar Curaçao, waarbij een powerbank aan boord in brand raakte. Het is volgens de luchtvaartmaatschappij nu nog te vroeg om te zeggen of het beleid rond powerbanks aan boord aangescherpt moet worden.

48 minuten geleden
Landen dringen aan op EU-voorstel overwinst, Brussel wil dat niet

DUBLIN (ANP) - Zes EU-lidstaten dringen aan op een EU-breed voorstel voor een belasting op bedrijven die enorme winst hebben gemaakt door de hoge energieprijzen, maar de Europese Commissie komt voorlopig niet met een plan daarvoor. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis voorafgaand aan overleg met EU-ministers van Economie en Financiën in Dublin.

1 uur geleden
FrieslandCampina draagt Indonesische dochter over aan concurrent

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina draagt zijn dochteronderneming in Indonesië over aan een ander groot zuivel- en drankbedrijf in het land, Ultrajaya. Het Nederlandse zuivelbedrijf krijgt in ruil daarvoor controlerend zeggenschap over Ultrajaya en moet daarna een verplicht bod uitbrengen op het hele beursgenoteerde bedrijf.

1 uur geleden
Keolis en provincie kijken hoe ov in Utrecht kan blijven rijden

DEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis vreest dat het verzorgen van het openbaar vervoer in de provincie Utrecht op de lange termijn onhoudbaar wordt. Het bedrijf en de provincie onderzoeken hoe de ov-concessie Utrecht Buiten (het busvervoer in Amersfoort en in het oosten en westen van de provincie) op de lange termijn "betrouwbaar, toegankelijk en financieel houdbaar kan blijven", bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van de Volkskrant.

2 uur geleden
Chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stijgen op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag vrijwel vlak begonnen, ondanks het stevige herstel op Wall Street. Ook de olieprijzen gingen verder omlaag, na de stevige opmars aan het begin van de week. Beleggers bleven echter voorzichtig na de renteverhogingen van de grote centrale banken om de inflatie te bestrijden. De chipbedrijven wisten daarentegen verder te herstellen na de eerdere onrust over de veiligheid van kunstmatige intelligentie (AI).

3 uur geleden