Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal e-bikes verkocht in mei

Recordaantal e-bikes verkocht in mei

BUNNIK (ANP) - Fietsspeciaalzaken hebben in mei het hoogste aantal elektrische fietsen in één maand ooit verkocht. In totaal waren het 58.000 e-bikes, die volgens brancheorganisatie BOVAG gretig aftrek vonden dankzij de combinatie van coronamaatregelen en mooi weer.

In mei steeg de verkoop van elektrische fietsen met 38 procent op jaarbasis, zo berekende marktonderzoeker GfK in opdracht van BOVAG. In de eerste vijf maanden ging het om 149.000 verkochte e-bikes, 12 procent meer dan een jaar eerder.

Als maatregel tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus werd het openbaar vervoer een tijdlang erg beperkt. Mogelijk dat veel mensen hun toevlucht tot de elektrische fiets namen als alternatief voor openbaar vervoer. Daar komt bij dat een nieuwe regeling het ook voor werkgevers aantrekkelijker maakt om personeel een fiets van de zaak te laten gebruiken.

Overigens was het in maart en april, toen de coronacrisis begon, nog geen kassa voor verkopers van e-bikes. In die maanden lagen de verkoopcijfers lager dan een jaar eerder, maar die achterstand werd in mei ingehaald.

Meer uit Financieel

Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

13 minuten geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

2 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

3 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

3 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

4 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

4 uur geleden
KLM schrapt vluchten naar Oeganda om maatregelen ebola-uitbraak

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft verschillende vluchten naar de Oegandese stad Entebbe geschrapt in verband met maatregelen die andere landen treffen na een ebola-uitbraak in Centraal-Afrika. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door NH Nieuws.

4 uur geleden