Recordaantal e-bikes verkocht in mei
BUNNIK (ANP) - Fietsspeciaalzaken hebben in mei het hoogste aantal elektrische fietsen in één maand ooit verkocht. In totaal waren het 58.000 e-bikes, die volgens brancheorganisatie BOVAG gretig aftrek vonden dankzij de combinatie van coronamaatregelen en mooi weer.
In mei steeg de verkoop van elektrische fietsen met 38 procent op jaarbasis, zo berekende marktonderzoeker GfK in opdracht van BOVAG. In de eerste vijf maanden ging het om 149.000 verkochte e-bikes, 12 procent meer dan een jaar eerder.
Als maatregel tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus werd het openbaar vervoer een tijdlang erg beperkt. Mogelijk dat veel mensen hun toevlucht tot de elektrische fiets namen als alternatief voor openbaar vervoer. Daar komt bij dat een nieuwe regeling het ook voor werkgevers aantrekkelijker maakt om personeel een fiets van de zaak te laten gebruiken.
Overigens was het in maart en april, toen de coronacrisis begon, nog geen kassa voor verkopers van e-bikes. In die maanden lagen de verkoopcijfers lager dan een jaar eerder, maar die achterstand werd in mei ingehaald.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.
4 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.
4 uur geledenJAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.
8 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.
10 uur geleden