Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal deelnemers voor Nacht van de Vluchteling

Recordaantal deelnemers voor Nacht van de Vluchteling

DEN HAAG (ANP) - Aan de Nacht van de Vluchteling van Stichting Vluchteling doet dit jaar een recordaantal van 8000 mensen mee, meldt de organisatie. In Utrecht, Rotterdam, Nijmegen, Amsterdam, Tilburg en Groningen vertrekken vanaf 17.00 uur de eerste lopers. Zij leggen een wandeltocht af van 10 of 20 kilometer.

Later op de avond vertrekken er ook mensen voor wandeltochten van 40 kilometer. Die tochten gaan van Tilburg naar Den Bosch, van Rotterdam naar Den Haag, van Amsterdam naar Haarlem, van Utrecht naar Amersfoort en van Nijmegen naar Arnhem. Ook is er een route van 40 kilometer rond Groningen. Deelnemers aan deze afstand hebben tot zondag 11.00 uur de tijd om te finishen.

De zestiende editie van het evenement heeft tot dusver ruim 1,6 miljoen euro opgebracht. Vorig jaar begon de wandeltocht met een opbrengst van ruim 1,5 miljoen euro en werd uiteindelijk 1,7 miljoen euro bijeen gewandeld. Aan die editie deden toen 7000 mensen mee.

Vol

Er is dit jaar voor het eerst een wandelroute in Groningen, waar het aantal aanmeldingen volgens de organisatie "alle verwachtingen overtrof voor een eerste editie". Alle routes zitten dit jaar vol.

De opbrengst gaat dit jaar onder meer naar noodhulp in de Democratische Republiek Congo, de slachtoffers van de aardbeving in Myanmar en naar Syrië.

Meer uit Binnenland

Website Autoriteit Persoonsgegevens weer bereikbaar na PHP-lek

DEN HAAG (ANP) - De website van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) is weer bereikbaar. Woensdag werd deze offline gehaald als gevolg van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP.

9 uur geleden
AIVD-baas waarschuwt voor AI als eigenstandige dreiging

DEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.

12 uur geleden
OM: moeder doodgestoken Nour (14) als enige verantwoordelijk

ROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.

15 uur geleden
Politie neemt drie ton illegaal vuurwerk in beslag in Lelystad

LELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.

16 uur geleden
NCSC: nog geen sprake van succesvol misbruik PHP-kwetsbaarheden

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."

17 uur geleden
Week cel en taakstraf voor vernielen politievoertuig in Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.

18 uur geleden
Risico Shamonda-virus is volgens RIVM laag

BILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

18 uur geleden