Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal dagelijkse coronadoden in Mexico

Recordaantal dagelijkse coronadoden in Mexico

MEXICO-STAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Mexico is dinsdag een recordaantal van 501 inwoners gestorven aan de gevolgen het coronavirus. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid dinsdagavond bekendgemaakt. Sinds het begin van de uitbraak van het longvirus zijn 8134 Mexicanen overleden. Het aantal nieuwe besmettingen in het land nam toe met 3455 tot een totaal van 74.560. Ook dat is een dagrecord.

De records komen terwijl viceminister Hugo Lopez-Gatell van Volksgezondheid dinsdagmorgen nog zei dat het aantal sterfgevallen stabiliseert en president Andres Manuel Lopez Obrador stelde dat Mexico dicht bij het overwinnen van de crisis is. Mexico kondigde eerder deze maand aan dat het zijn economie zou heropenen. De lockdown in landelijke gemeenten waar weinig gevallen zijn gerapporteerd wordt opgeheven en de auto-, mijnbouw- en bouwsector herstart.

De regering van Lopez Obrador is in een precaire situatie, omdat ze het risico van de dodelijke ziekte zou afwegen tegen de behoefte van burgers om te overleven. Bank of America voorspelt dat de economie van het land in 2020 met 10 procent zal krimpen. Mexico heeft in april meer dan 500.000 banen verloren en Lopez Obrador voorspelt het verlies van nog eens 400.000 in mei.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: geen veiligheid Midden-Oosten als Libanon brandt

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is bezorgd dat gesprekken over veiligheid in het Midden-Oosten ontsporen door "de aanhoudende aanvallen op Libanon". Ze hamert erop dat de aanvallen op Libanon moeten stoppen. "Je kunt geen stabiliteit in het Midden-Oosten of de Golfregio hebben zolang Libanon in brand staat."

2 minuten geleden
Rusland wil goede banden met Hongarije na verkiezingsuitslag

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.

50 minuten geleden
Paus na kritiek Trump: blijf me uitspreken voor vrede

ALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.

2 uur geleden
Nederlands defensiebedrijf gaat raketten bouwen met Rheinmetall

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.

3 uur geleden
Europese leiders vieren nederlaag Orbán: ik ben zo blij

BERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.

3 uur geleden
Democraat Californië stopt campagne na beschuldigingen wangedrag

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.

3 uur geleden
'Historische' benoeming: Australië krijgt vrouw als legerleider

CANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.

3 uur geleden