Recordaantal coronabesmettingen op een dag in Frankrijk
PARIJS (ANP) - Voor het eerst sinds het uitbreken van de coronapandemie zijn in Frankrijk meer dan 10.000 besmettingen binnen 24 uur vastgesteld. Zaterdag werd het oude record van 9843 verbeterd tot 10.561, zo blijkt uit cijfers van het Franse ministerie van Volksgezondheid.
De Franse premier Jean Castex kondigde maatregelen aan voor plaatsen waar het aantal besmettingen snel toeneemt. Hij beloofde dat meer mensen op het coronavirus worden getest en dat er op sommige plaatsen strengere maatregelen komen om een algehele lockdown to voorkomen. Het gaat om het ministerie om 772 clusters, 86 meer dan een dag eerder.
Het dodental als gevolg van Covid-19 steeg zaterdag met 17 tot 30.910. De afgelopen week zijn ruim 2400 Fransen opgenomen in het ziekenhuis, waarvan 417 op de intensive care.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Tijdens een veiling van veilinghuis Sotheby's is een schilderij van Vincent van Gogh verkocht voor 62,7 miljoen dollar (ruim 54 miljoen euro). Het gaat om een werk uit 1887, genaamd 'Piles de romans parisiens et roses dans une verre'.
4 minuten geledenLONDEN (ANP) - De extreme en langdurige droogte in Iran zou zich niet hebben voorgedaan zonder klimaatverandering door fossiele brandstoffen. Dat is de stellige overtuiging van een groep klimaatwetenschappers die de ongekende droogte in Iran en buurlanden heeft onderzocht.
40 minuten geledenDHAKA (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 5.7 heeft Bangladesh getroffen, meldt het Duitse Onderzoekscentrum voor Geowetenschappen (GFZ).
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.
7 uur geledenBELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.
7 uur geledenBUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.
10 uur geleden