Recordaantal coronabesmettingen in Portugal
LISSABON (ANP/RTR/AFP) - In Portugal zijn afgelopen etmaal iets meer dan 10.000 coronabesmettingen vastgesteld, een recordaantal. Het parlement stemt later op de dag naar verwachting in met een week verlenging van de noodtoestand in het land van ruim 10 miljoen inwoners.
De beperkingen werden wat versoepeld rond Kerstmis, maar vanaf de jaarwisseling werden weer strikte regels van kracht om het sociale verkeer en reizen tussen gemeenten fors in te perken. Desondanks stijgt het aantal coronagevallen sterk. De gezondheidsdiensten staan onder zware druk.
President Marcelo Rebelo de Sousa sprak in het weekend al zijn zorgen uit. De 72-jarige moest daarna in isolatie gaan omdat hij contact heeft gehad met iemand die positief is getest op het coronavirus.
In Portugal zijn ruim 7300 sterfgevallen te betreuren op een totaalaantal besmettingen van ruim 446.000. Het vaccinatieprogramma verloopt tamelijk traag. Begin deze week waren 32.000 mensen ingeënt.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres is bedroefd over de aardbeving die het westen van Colombia heeft getroffen. Guterres zegt solidair te zijn met de bevolking en de regering van het land dat is getroffen door een van zijn zwaarste natuurrampen. Guterres condoleert families van omgekomen slachtoffers en wenst gewonden spoedig herstel.
14 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement is akkoord met de keuze voor András Baka als nieuwe president. Baka was eerder onafhankelijk parlementslid, leidde enige tijd het Hongaarse Hooggerechtshof en diende als rechter bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Libanese parlement heeft een wet aangenomen waarmee de doodstraf wordt afgeschaft. Het is het eerste land in het Midden-Oosten dat dit in de wet verankert.
3 uur geledenPEREIRA (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - Het dodental door de aardbeving in Colombia is opgelopen naar minstens 224, aldus lokale autoriteiten. Het westen van het land werd maandag getroffen door een aardbeving met een kracht van 7.4. Daarbij vielen ook honderden gewonden.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse regering heeft een klacht ingediend over uitgaven van haar voorganger, de regering van Viktor Orbán. De strafrechtelijke klacht gaat volgens het kantoor van de huidige premier Péter Magyar over vermeende buitensporige uitgaven voor het maken van foto's en video's voor sites van Orbán.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul heeft nieuwe wapenvergunningen in het land opgeschort na het dodelijke schietincident op een school. Acht mensen kwamen om het leven nadat een 14-jarige jongen het vuur had geopend. Hij pleegde daarna zelfmoord.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische dictator Bashar al-Assad is in zijn thuisland bij verstek ter dood veroordeeld. Hij werd in 2024 afgezet en vluchtte toen naar Rusland. De familie Assad had tientallen jaren de controle over Syrië.
7 uur geleden