Recordaantal coronabesmettingen in Australische deelstaat
SYDNEY (ANP) - In de Australische deelstaat New South Wales is vrijdag een recordaantal van 1431 coronabesmettingen geregistreerd. Niet eerder werden er in de deelstaat met ruim 8 miljoen inwoners in 24 uur tijd zoveel besmettingen gemeld. Ook overleden 12 mensen aan de gevolgen van het coronavirus, onder wie een vrouw van in de dertig.
De premier van de deelstaat, Gladys Berejiklian, kondigde eerder al aan dat eliminatie van het coronavirus niet meer mogelijk is. "We moeten onze aandacht niet meer richten op het aantal besmettingen, maar op het aantal vaccinaties en ziekenhuisopnamen", aldus Berejiklian, die verwacht dat het aantal besmettingen de komende twee weken verder op zal lopen. Verpleegkundigen in de staat uitten bij Australische media deze week hun zorgen omdat ziekenhuizen de toestroom aan coronapatiënten nauwelijks aan zouden kunnen.
In Nieuw-Zeeland, waar momenteel een strenge lockdown geldt in een poging het coronavirus uit te bannen, nam het aantal nieuwe besmettingen vrijdag juist verder af. Er werden 28 nieuwe besmettingen gemeld, fors minder dan in de afgelopen dagen. Toch blijft het spannend of het land erin slaagt de Delta-variant te elimineren. "Hoewel de daling van het aantal besmettingen bemoedigend is, zijn we ons er allen van bewust dat deze uitbraken een lange staart kunnen hebben", meldden de autoriteiten vrijdag tijdens een persconferentie.
In zowel Nieuw-Zeeland als Australië was het virus maandenlang geëlimineerd waardoor er nauwelijks coronamaatregelen golden, maar de Delta-variant wist in beide landen toch via de quarantainehotels in de gemeenschap te komen. De vaccinatiegraad blijft achter ten opzichte van Europese landen, al wordt er momenteel een forse inhaalslag gemaakt.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - Hongarije heeft steun uitgesproken voor het 28-puntenplan voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. "Ons standpunt is duidelijk: elke Europese politicus heeft de plicht om dit plan volledig en onvoorwaardelijk te steunen, aangezien dit de rationele en humane keuze is", schreef minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.
46 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius is maandagochtend heropend na twee sluitingen wegens incidenten met ballonnen. Litouwen zegt dat Belarus de verstoringen heeft veroorzaakt met weerballonnen die smokkelwaar, zoals sigaretten, vervoerden en spreekt van een "hybride aanval".
52 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse acteur Udo Kier is zondag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn partner bevestigd aan vakblad Variety. Kier speelde de afgelopen zes decennia in meer dan tweehonderd films en series.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De driedaagse staking in België heeft gevolgen voor reizigers die naar of in België reizen. Maandag zou alleen het spoorwegpersoneel staken, maar medewerkers van bussen, metro en trams sloten zich ook aan. Daardoor rijden er niet alleen minder treinen, maar ook minder bussen, metro's en trams.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever en zijn vicepremiers zijn het na een marathonoverleg eens geworden over de begroting. Ze overlegden ongeveer twintig uur.
2 uur geledenDENPASAR (ANP/DPA) - De gouverneur van Bali, Wayan Koster, heeft besloten dat een zwaar bekritiseerde lift naar een strand op het eiland Nusa Penida moet worden afgebroken. De ontwikkelaar van de ruim 180 meter hoge lift krijgt daar zes maanden de tijd voor. De bouw, die al voor 70 procent was voltooid, werd een maand geleden stilgelegd omdat de vergunningen niet in orde waren.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro zegt dat hij medicijnen slikte die hem "paranoïde" maakten en ervoor zorgden dat hij last had van hallucinaties. Dat zou ervoor hebben gezorgd dat hij probeerde zijn enkelband te breken, liet Bolsonaro zondag aan een rechter weten. Hij ontkent dat er sprake was van een ontsnappingspoging.
5 uur geleden