Recordaantal coronabesmettingen in Australische deelstaat
SYDNEY (ANP) - In de Australische deelstaat New South Wales is vrijdag een recordaantal van 1431 coronabesmettingen geregistreerd. Niet eerder werden er in de deelstaat met ruim 8 miljoen inwoners in 24 uur tijd zoveel besmettingen gemeld. Ook overleden 12 mensen aan de gevolgen van het coronavirus, onder wie een vrouw van in de dertig.
De premier van de deelstaat, Gladys Berejiklian, kondigde eerder al aan dat eliminatie van het coronavirus niet meer mogelijk is. "We moeten onze aandacht niet meer richten op het aantal besmettingen, maar op het aantal vaccinaties en ziekenhuisopnamen", aldus Berejiklian, die verwacht dat het aantal besmettingen de komende twee weken verder op zal lopen. Verpleegkundigen in de staat uitten bij Australische media deze week hun zorgen omdat ziekenhuizen de toestroom aan coronapatiënten nauwelijks aan zouden kunnen.
In Nieuw-Zeeland, waar momenteel een strenge lockdown geldt in een poging het coronavirus uit te bannen, nam het aantal nieuwe besmettingen vrijdag juist verder af. Er werden 28 nieuwe besmettingen gemeld, fors minder dan in de afgelopen dagen. Toch blijft het spannend of het land erin slaagt de Delta-variant te elimineren. "Hoewel de daling van het aantal besmettingen bemoedigend is, zijn we ons er allen van bewust dat deze uitbraken een lange staart kunnen hebben", meldden de autoriteiten vrijdag tijdens een persconferentie.
In zowel Nieuw-Zeeland als Australië was het virus maandenlang geëlimineerd waardoor er nauwelijks coronamaatregelen golden, maar de Delta-variant wist in beide landen toch via de quarantainehotels in de gemeenschap te komen. De vaccinatiegraad blijft achter ten opzichte van Europese landen, al wordt er momenteel een forse inhaalslag gemaakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is "heel teleurgesteld" in de Britse premier Keir Starmer, omdat die in eerste instantie weigerde om de Amerikanen gebruik te laten maken van Britse militaire bases bij de aanvallen op Iran. Het Verenigd Koninkrijk besloot pas op zondag dat de Amerikanen de bases mochten gebruiken, maar dan wel alleen voor "defensieve" acties.
8 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft de inwoners verboden om bijeen te komen voor de joodse feestdag Poerim, die maandagavond begint. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Het is traditie dat joden tijdens Poerim samenkomen om te luisteren naar een rabbijn die voorleest uit de Tenach, het heilige joodse boek. Maar door de oorlog met Iran is dat dit jaar niet toegestaan.
20 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De scholen in Iran blijven de komende weken gesloten, door de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Het onderwijs zal volledig online doorgaan, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
23 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël is maandag een nieuwe "brede aanval" op de Iraanse hoofdstad Teheran begonnen, zei het leger. Ooggetuigen meldden zware bombardementen in de stad, die ongeveer 15 miljoen inwoners kent. Er zou onder meer in de buurt van het parlementsgebouw zijn gebombardeerd.
1 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Griekenland stuurt twee fregatten en twee gevechtstoestellen naar Cyprus om het eiland te beschermen tegen droneaanvallen. Dat meldt het Griekse ministerie van Defensie. Het ministerie zegt erbij Cyprus "met alle mogelijke middelen" te zullen beschermen. Cyprus huisvest onder meer de door de VS gebruikte Britse luchtmachtbasis Akrotiri.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese regering heeft een "onmiddellijk verbod" ingesteld op de militaire activiteiten van Hezbollah. De groep moet haar wapens overdragen aan de staat, zei premier Nawaf Salam maandag.
1 uur geledenTAMPA (ANP) - Drie Amerikaanse gevechtstoestellen in Koeweit zijn maandagochtend uit de lucht geschoten door wat lijkt op eigen vuur van bondgenoot Koeweit. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM. Het gaat om drie McDonnell Douglas F-15E Strike Eagles.
1 uur geleden