Recordaantal coronabesmettingen in Australische deelstaat
SYDNEY (ANP) - In de Australische deelstaat New South Wales is vrijdag een recordaantal van 1431 coronabesmettingen geregistreerd. Niet eerder werden er in de deelstaat met ruim 8 miljoen inwoners in 24 uur tijd zoveel besmettingen gemeld. Ook overleden 12 mensen aan de gevolgen van het coronavirus, onder wie een vrouw van in de dertig.
De premier van de deelstaat, Gladys Berejiklian, kondigde eerder al aan dat eliminatie van het coronavirus niet meer mogelijk is. "We moeten onze aandacht niet meer richten op het aantal besmettingen, maar op het aantal vaccinaties en ziekenhuisopnamen", aldus Berejiklian, die verwacht dat het aantal besmettingen de komende twee weken verder op zal lopen. Verpleegkundigen in de staat uitten bij Australische media deze week hun zorgen omdat ziekenhuizen de toestroom aan coronapatiënten nauwelijks aan zouden kunnen.
In Nieuw-Zeeland, waar momenteel een strenge lockdown geldt in een poging het coronavirus uit te bannen, nam het aantal nieuwe besmettingen vrijdag juist verder af. Er werden 28 nieuwe besmettingen gemeld, fors minder dan in de afgelopen dagen. Toch blijft het spannend of het land erin slaagt de Delta-variant te elimineren. "Hoewel de daling van het aantal besmettingen bemoedigend is, zijn we ons er allen van bewust dat deze uitbraken een lange staart kunnen hebben", meldden de autoriteiten vrijdag tijdens een persconferentie.
In zowel Nieuw-Zeeland als Australië was het virus maandenlang geëlimineerd waardoor er nauwelijks coronamaatregelen golden, maar de Delta-variant wist in beide landen toch via de quarantainehotels in de gemeenschap te komen. De vaccinatiegraad blijft achter ten opzichte van Europese landen, al wordt er momenteel een forse inhaalslag gemaakt.
Meer uit Buitenland
MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
6 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
12 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
16 uur geleden