Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal buitenlandse toeristen in Japan, meer dan voor corona

Recordaantal buitenlandse toeristen in Japan, meer dan voor corona

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Japan heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Het cijfer lag ook hoger dan voor de coronapandemie, geholpen door de zwakkere yen waardoor reizen naar het Aziatische land betaalbaarder zijn geworden.

Volgens het Japanse toerismebureau werden in de eerste helft 17,78 miljoen buitenlandse bezoekers verwelkomd. Dat zijn er ruim 1 miljoen meer dan in dezelfde periode in 2019. De meeste bezoekers komen uit Zuid-Korea, China, Taiwan en de Verenigde Staten. In juni werd voor de vierde maand op rij het aantal van 3 miljoen buitenlandse bezoekers overtroffen.

Japan heeft voor 2030 een doelstelling om 60 miljoen buitenlandse bezoekers te lokken. Dat zou bijna een verdubbeling zijn van het record van 31,9 miljoen toeristen in 2019. Premier Fumio Kishida heeft gezegd dat buitenlandse toeristen dit jaar naar verwachting omgerekend 46 miljard euro spenderen tijdens hun verblijf in het land.

Kasteel

Kishida zei wel dat er moet worden gewaakt voor problemen door te veel toeristen, waardoor er bijvoorbeeld grote drukte ontstaat op luchthavens, in het openbaar vervoer en bij populaire bezienswaardigheden. Technologie kan volgens de premier helpen om toerismestromen beter te begeleiden.

Op sommige plaatsen in Japan is er weerstand ontstaan door de grote hoeveelheid toeristen. Zo zijn al beperkingen opgelegd bij het aantal bezoekers dat deze zomer de beroemde berg Fuji mag beklimmen om drukte en vervuiling met zwerfafval te verminderen. Ook heeft de plaats Fujikawaguchiko een soort scherm opgehangen dat overlast moet tegengaan van toeristen die bij een supermarkt foto's maken van Fuji.

Verder heeft de burgemeester van de westelijke stad Himeji gezegd dat dat hij fors hogere prijzen wil vragen voor buitenlanders die een bezoek brengen aan het beroemde eeuwenoude Himeji-kasteel. Dat kasteel staat op de Werelderfgoedlijst en behoort tot de belangrijkste bezienswaardigheden van Japan.

Meer uit Financieel

Tata Steel onderzoekt of meer slak kan worden verwerkt in cement

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.

1 uur geleden
AEX-index flink lager door onzekerheid over staakt-het-vuren

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.

2 uur geleden
Douglas heeft last van prijsbewuste consumenten en onzekerheid

DÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.

2 uur geleden
PostNL: ACM-boete brengt continuïteit postdienst verder in gevaar

DEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.

3 uur geleden
Industrieconcern Thyssenkrupp somberder over omzet

ESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.

3 uur geleden
BlackRock-topman positief over investeringskansen in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.

4 uur geleden
PostNL krijgt boete van bijna 7 miljoen voor te late post in 2023

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.

4 uur geleden