Recordaantal boetes voor negeren rode kruisen
UTRECHT (ANP) - Weginspecteurs van Rijkswaterstaat schreven vorig jaar een recordaantal boetes uit voor wangedrag op de weg. In totaal 3447 gevallen werden mensen op de bon geslingerd voor zaken zoals het negeren van een rood kruis, oneigenlijk stilstaan of rijden op de vluchtstrook. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat bevestigt zaterdag berichtgeving hierover door De Telegraaf.
Dat het aantal bekeuring is gestegen, komt onder meer doordat het aantal weginspecteurs vorig jaar groeide naar 58. Maar ook ziet Rijkswaterstaat dat rode kruisen op de weg vaker worden genegeerd dan in het verleden. Dat is volgens Rijkswaterstaat levensgevaarlijk en brengt de veiligheid van medeweggebruikers, hulpverleners en de overtreder zelf in gevaar.
De boete voor het negeren van een rood kruis is 240 euro, maar kan hoger uitvallen als een overtreder in het verleden ook al eens verkeersovertredingen heeft begaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) is weer bereikbaar. Woensdag werd deze offline gehaald als gevolg van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.
7 uur geledenROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.
10 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.
13 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
14 uur geleden