
Recordaantal beursgangen op beurzen Euronext in tweede kwartaal
AMSTERDAM (ANP) - Euronext, de exploitant van de aandelenbeurzen in Amsterdam, Parijs, Brussel, Lissabon, Oslo, Dublin en sinds enige tijd ook Milaan door de overname van Borsa Italia, heeft in het tweede kwartaal een recordaantal beursgangen gezien. Volgens Euronext maakten 62 bedrijven hun debuut op zijn aandelenmarkten, waaronder zogenoemde spacs, oftewel lege beurshulzen die speciaal zijn opgezet om te investeren in andere bedrijven of overnames te doen.
Met die beursgangen werd in de afgelopen periode een bedrag opgehaald van in totaal 7,1 miljard euro op de markten van Euronext, wat meer dan een verdubbeling is ten opzichte van een jaar eerder. De beurs in Amsterdam is een populaire markt voor spacs (special purpose acquisition company). Dit jaar gingen ongeveer tien spacs naar het Damrak.
De omzet van Euronext nam op jaarbasis met 56 procent toe tot bijna 329 miljoen euro. Daar droeg de overname van Borsa Italia, die eind april werd afgerond, een bedrag van bijna 90 miljoen euro aan bij. Op vergelijkbare basis, dus zonder de effecten van overnames, klom de omzet met 3,5 procent. Er werd een nettowinst behaald van 86,6 miljoen euro, een stijging van 5,6 procent ten opzichte van een jaar geleden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De handel in het aandeel NN op de beurs in Amsterdam is woensdagochtend tijdelijk stilgelegd. De koers van de verzekeraar daalde in korte tijd 14 procent als reactie op een nadelige uitspraak van het gerechtshof Den Haag over beleggingsverzekeringen die NN jarenlang aanbood.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Eindhovense medisch-technologisch bedrijf Onward Medical is woensdagochtend op de aandelenbeurs in Brussel omhoog geschoten. Het bedrijf werkt aan technologie die mensen met een dwarslaesie weer moet helpen bewegen en meldde een succes. De algehele stemming op de beurs was voorzichtig positief.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Modewinkelconcern H&M heeft last van het warme septemberweer in grote delen van Europa. Door de vaak zomerse temperaturen kopen klanten minder kleding uit de najaarscollectie, wat heeft bijgedragen aan een daling van de verkoopcijfers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar NN en medisch-technologisch bedrijf Onward Medical weten woensdag de aandacht op zich gericht bij het begin van de handel op de aandelenbeurs in Amsterdam. NN kreeg een tegenvaller te verwerken bij het gerechtshof Den Haag, dat oordeelde dat de verzekeraar jarenlang te veel kosten in rekening heeft gebracht bij klanten met een beleggingsverzekering. Onward Medical meldde juist een succes bij de ontwikkeling van zijn technologie om mensen met een dwarslaesie te helpen.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Hornbach zag de vraag naar zijn klus- en tuinproducten in het afgelopen kwartaal aantrekken. De Duitse doe-het-zelfketen zag de verkoop eerder nog teruglopen door het koude en natte voorjaar. Maar het weer werd daarna beter, wat volgens Hornbach uiteindelijk voor een inhaalslag heeft gezorgd. Wel houdt het bedrijf voor de rest van het jaar rekening met verslechterde economische vooruitzichten binnen Europa.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Oprichter Hui Ka Yan van het financieel wankele Chinese vastgoedconcern Evergrande is onder politiesurveillance geplaatst, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het is niet direct duidelijk waarom Hui onder deze vorm van huisarrest is geplaatst. De voormalige voorzitter van Evergrande zou de plek waar hij vastzit niet mogen verlaten en niet mogen praten of contact leggen met anderen zonder toestemming.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Adviesbureau McKinsey heeft een schikking getroffen ter waarde van 230 miljoen dollar (ongeveer 218 miljoen euro) met honderden lokale overheden en schooldistricten in de Verenigde Staten. Het bureau adviseerde farmaceutische bedrijven die mede verantwoordelijk worden gehouden voor de enorme hoeveelheid Amerikanen die verslaafd zijn geraakt aan opiaten.
4 uur geleden