Recordaantal apk-keuringen, maar RDW ziet ook fraude
ZOETERMEER (ANP) - Dit jaar is voor het eerst de grens van 8 miljoen algemene periodieke keuringen (apk) voor personenauto's overschreden, meldt de RDW. Dat zijn ongeveer 100.000 keuringen meer dan vorig jaar. Het aantal apk's groeit al enkele jaren gestaag, wat te verklaren is door de toename van het aantal auto's op de weg en de langere levensduur van voertuigen.
Benzine- en elektrische auto's moeten voor het eerst apk-gekeurd worden na vier jaar, terwijl diesels al na drie jaar aan de beurt zijn. Tijdens een apk controleren keurmeesters onder andere de remmen, banden, wielophanging, verlichting en uitstoot van de auto.
Er komt fraude voor bij keuringen, zo waarschuwde de RDW eerder. De organisatie kondigde eerder dit jaar aan dat bij 350 auto's de apk ongeldig werd verklaard, omdat er in werkelijkheid helemaal geen keuring had plaatsgevonden.
Vanaf januari neemt de RDW maatregelen tegen malafide bedrijven die illegale online-apk's aanbieden. Deze bedrijven keuren voertuigen goed zonder ze daadwerkelijk te inspecteren. "Als wij constateren dat een bedrijf illegale online-apk's uitvoert, wordt de erkenning ingetrokken. Ook verliezen betrokken keurmeesters hun bevoegdheid", benadrukt de RDW.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.
24 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.
35 minuten geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
1 uur geleden