Recordaantal apk-keuringen, maar RDW ziet ook fraude
ZOETERMEER (ANP) - Dit jaar is voor het eerst de grens van 8 miljoen algemene periodieke keuringen (apk) voor personenauto's overschreden, meldt de RDW. Dat zijn ongeveer 100.000 keuringen meer dan vorig jaar. Het aantal apk's groeit al enkele jaren gestaag, wat te verklaren is door de toename van het aantal auto's op de weg en de langere levensduur van voertuigen.
Benzine- en elektrische auto's moeten voor het eerst apk-gekeurd worden na vier jaar, terwijl diesels al na drie jaar aan de beurt zijn. Tijdens een apk controleren keurmeesters onder andere de remmen, banden, wielophanging, verlichting en uitstoot van de auto.
Er komt fraude voor bij keuringen, zo waarschuwde de RDW eerder. De organisatie kondigde eerder dit jaar aan dat bij 350 auto's de apk ongeldig werd verklaard, omdat er in werkelijkheid helemaal geen keuring had plaatsgevonden.
Vanaf januari neemt de RDW maatregelen tegen malafide bedrijven die illegale online-apk's aanbieden. Deze bedrijven keuren voertuigen goed zonder ze daadwerkelijk te inspecteren. "Als wij constateren dat een bedrijf illegale online-apk's uitvoert, wordt de erkenning ingetrokken. Ook verliezen betrokken keurmeesters hun bevoegdheid", benadrukt de RDW.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
6 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
9 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
22 uur geleden