Recordaantal apk-keuringen, maar RDW ziet ook fraude
ZOETERMEER (ANP) - Dit jaar is voor het eerst de grens van 8 miljoen algemene periodieke keuringen (apk) voor personenauto's overschreden, meldt de RDW. Dat zijn ongeveer 100.000 keuringen meer dan vorig jaar. Het aantal apk's groeit al enkele jaren gestaag, wat te verklaren is door de toename van het aantal auto's op de weg en de langere levensduur van voertuigen.
Benzine- en elektrische auto's moeten voor het eerst apk-gekeurd worden na vier jaar, terwijl diesels al na drie jaar aan de beurt zijn. Tijdens een apk controleren keurmeesters onder andere de remmen, banden, wielophanging, verlichting en uitstoot van de auto.
Er komt fraude voor bij keuringen, zo waarschuwde de RDW eerder. De organisatie kondigde eerder dit jaar aan dat bij 350 auto's de apk ongeldig werd verklaard, omdat er in werkelijkheid helemaal geen keuring had plaatsgevonden.
Vanaf januari neemt de RDW maatregelen tegen malafide bedrijven die illegale online-apk's aanbieden. Deze bedrijven keuren voertuigen goed zonder ze daadwerkelijk te inspecteren. "Als wij constateren dat een bedrijf illegale online-apk's uitvoert, wordt de erkenning ingetrokken. Ook verliezen betrokken keurmeesters hun bevoegdheid", benadrukt de RDW.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in januari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee viel de inflatie veel lager uit dan een maand eerder, toen de prijzen gemiddeld met 2,8 procent stegen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
12 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
13 uur geleden