Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal apk-keuringen, maar RDW ziet ook fraude

Recordaantal apk-keuringen, maar RDW ziet ook fraude

ZOETERMEER (ANP) - Dit jaar is voor het eerst de grens van 8 miljoen algemene periodieke keuringen (apk) voor personenauto's overschreden, meldt de RDW. Dat zijn ongeveer 100.000 keuringen meer dan vorig jaar. Het aantal apk's groeit al enkele jaren gestaag, wat te verklaren is door de toename van het aantal auto's op de weg en de langere levensduur van voertuigen.

Benzine- en elektrische auto's moeten voor het eerst apk-gekeurd worden na vier jaar, terwijl diesels al na drie jaar aan de beurt zijn. Tijdens een apk controleren keurmeesters onder andere de remmen, banden, wielophanging, verlichting en uitstoot van de auto.

Er komt fraude voor bij keuringen, zo waarschuwde de RDW eerder. De organisatie kondigde eerder dit jaar aan dat bij 350 auto's de apk ongeldig werd verklaard, omdat er in werkelijkheid helemaal geen keuring had plaatsgevonden.

Vanaf januari neemt de RDW maatregelen tegen malafide bedrijven die illegale online-apk's aanbieden. Deze bedrijven keuren voertuigen goed zonder ze daadwerkelijk te inspecteren. "Als wij constateren dat een bedrijf illegale online-apk's uitvoert, wordt de erkenning ingetrokken. Ook verliezen betrokken keurmeesters hun bevoegdheid", benadrukt de RDW.

Meer uit Financieel

Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

15 minuten geleden
LTO vreest hogere kosten voor boeren door oorlog in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).

51 minuten geleden
KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

1 uur geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

1 uur geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

2 uur geleden
Orderboek defensieconcern Rheinmetall groeit hard

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.

2 uur geleden
Von der Leyen: oorlog kostte EU al 3 miljard extra voor energie

STRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.

2 uur geleden