Recordaantal apk-keuringen, maar RDW ziet ook fraude
ZOETERMEER (ANP) - Dit jaar is voor het eerst de grens van 8 miljoen algemene periodieke keuringen (apk) voor personenauto's overschreden, meldt de RDW. Dat zijn ongeveer 100.000 keuringen meer dan vorig jaar. Het aantal apk's groeit al enkele jaren gestaag, wat te verklaren is door de toename van het aantal auto's op de weg en de langere levensduur van voertuigen.
Benzine- en elektrische auto's moeten voor het eerst apk-gekeurd worden na vier jaar, terwijl diesels al na drie jaar aan de beurt zijn. Tijdens een apk controleren keurmeesters onder andere de remmen, banden, wielophanging, verlichting en uitstoot van de auto.
Er komt fraude voor bij keuringen, zo waarschuwde de RDW eerder. De organisatie kondigde eerder dit jaar aan dat bij 350 auto's de apk ongeldig werd verklaard, omdat er in werkelijkheid helemaal geen keuring had plaatsgevonden.
Vanaf januari neemt de RDW maatregelen tegen malafide bedrijven die illegale online-apk's aanbieden. Deze bedrijven keuren voertuigen goed zonder ze daadwerkelijk te inspecteren. "Als wij constateren dat een bedrijf illegale online-apk's uitvoert, wordt de erkenning ingetrokken. Ook verliezen betrokken keurmeesters hun bevoegdheid", benadrukt de RDW.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in december meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3 procent, na een stijging van 4,3 procent in november. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,5 procent hoger dan een jaar geleden. In heel 2025 heeft de detailhandel 3,6 procent meer omgezet dan in 2024.
3 minuten geledenLONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
15 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
16 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
19 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
20 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
21 uur geleden