Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal Amerikanen sluit zorgverzekering af via Obamacare

Recordaantal Amerikanen sluit zorgverzekering af via Obamacare

WASHINGTON (ANP) - Een recordaantal van zo'n 14,5 miljoen Amerikanen heeft sinds november een zorgverzekering afgesloten door de Affordable Care Act (Wet betaalbare zorg), ook wel bekend als Obamacare, meldt The Washington Post. Dat zijn er volgens de Amerikaanse krant 2 miljoen meer dan het vorige record.

Het aantal kan nog oplopen. De zorgverzekeringen worden online op zogeheten marktplaatsen aangeboden, waar mensen polissen kunnen vergelijken en ook meteen een verzekering kunnen afsluiten. Dat kon tot halverwege januari via de marktplaats van de federale regering. De deadline voor dit jaar is nog niet verstreken bij marktplaatsen van staten en districten.

President Joe Biden laat weten trots te zijn op "de hoogste cijfers ooit". Die zijn volgens hem het resultaat van maatregelen die hij vorig jaar nam om de kosten te verlagen en de toegang tot de zorg te verbeteren. De Democraat beloofde tijdens zijn verkiezingscampagne de zorg toegankelijker en betaalbaarder te maken. Zijn Republikeinse voorganger Donald Trump wilde van Obamacare af en had het stelsel uitgekleed.

Obamacare is vernoemd naar oud-president Barack Obama. Hij leidde de Verenigde Staten van 2009 tot 2017, voordat Trump president werd. Biden was vicepresident onder Obama. De Affordable Care Act heeft ervoor gezorgd dat ook mensen met bestaande gezondheidsproblemen een verzekering kunnen afsluiten. Ook worden er zorgtoeslagen aangeboden.

Meer uit Buitenland

Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

36 minuten geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

37 minuten geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

39 minuten geleden
Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

3 uur geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

3 uur geleden
Directeur orkest Kennedy Center vertrekt om onrust rond centrum

NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.

8 uur geleden
Moedwillige inslag op ruimterots had groter effect dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.

9 uur geleden