Recordaantal Amerikanen sluit zorgverzekering af via Obamacare
WASHINGTON (ANP) - Een recordaantal van zo'n 14,5 miljoen Amerikanen heeft sinds november een zorgverzekering afgesloten door de Affordable Care Act (Wet betaalbare zorg), ook wel bekend als Obamacare, meldt The Washington Post. Dat zijn er volgens de Amerikaanse krant 2 miljoen meer dan het vorige record.
Het aantal kan nog oplopen. De zorgverzekeringen worden online op zogeheten marktplaatsen aangeboden, waar mensen polissen kunnen vergelijken en ook meteen een verzekering kunnen afsluiten. Dat kon tot halverwege januari via de marktplaats van de federale regering. De deadline voor dit jaar is nog niet verstreken bij marktplaatsen van staten en districten.
President Joe Biden laat weten trots te zijn op "de hoogste cijfers ooit". Die zijn volgens hem het resultaat van maatregelen die hij vorig jaar nam om de kosten te verlagen en de toegang tot de zorg te verbeteren. De Democraat beloofde tijdens zijn verkiezingscampagne de zorg toegankelijker en betaalbaarder te maken. Zijn Republikeinse voorganger Donald Trump wilde van Obamacare af en had het stelsel uitgekleed.
Obamacare is vernoemd naar oud-president Barack Obama. Hij leidde de Verenigde Staten van 2009 tot 2017, voordat Trump president werd. Biden was vicepresident onder Obama. De Affordable Care Act heeft ervoor gezorgd dat ook mensen met bestaande gezondheidsproblemen een verzekering kunnen afsluiten. Ook worden er zorgtoeslagen aangeboden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt met Iran alleen een deal te willen sluiten als het land zich onvoorwaardelijk overgeeft. Dat schrijft hij op Truth Social.
4 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney beloofde vrijdag de defensiesamenwerking en economische veiligheid met Tokio te versterken. Dat deed hij tijdens het Japanse deel van zijn rondreis door meerdere landen, die erop gericht is de afhankelijkheid van de Verenigde Staten te verminderen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schort het visumvrij reizen op voor Georgische diplomaten. Als zij naar het Schengengebied willen, moeten ze daarvoor een visum aanvragen. De maatregel is een reactie op de aanhoudende schendingen van de democratie en fundamentele rechten door het Georgische regime, verklaart het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland helpt Iran om Amerikaanse troepen te lokaliseren en te treffen, meldt The Washington Post. Rusland vertelde Iran onder meer waar Amerikaanse oorlogsschepen en vliegtuigen zich bevonden, zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse krant. Een ingewijde spreekt van een "behoorlijk uitgebreide onderneming".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran heeft vrijdag gedreigd met het aanvallen van "alle faciliteiten" in de Koerdische regio van Irak als militanten toegang krijgen tot Iran.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus maakt zich op voor nieuwe pogingen om lid te worden van de NAVO nu het wordt bestookt met Iraanse drones. "Als het kon, zouden we morgen al een aanvraag indienen", zegt president Nikos Christodoulides.
2 uur geleden