Recordaantal Amerikanen sluit zorgverzekering af via Obamacare
WASHINGTON (ANP) - Een recordaantal van zo'n 14,5 miljoen Amerikanen heeft sinds november een zorgverzekering afgesloten door de Affordable Care Act (Wet betaalbare zorg), ook wel bekend als Obamacare, meldt The Washington Post. Dat zijn er volgens de Amerikaanse krant 2 miljoen meer dan het vorige record.
Het aantal kan nog oplopen. De zorgverzekeringen worden online op zogeheten marktplaatsen aangeboden, waar mensen polissen kunnen vergelijken en ook meteen een verzekering kunnen afsluiten. Dat kon tot halverwege januari via de marktplaats van de federale regering. De deadline voor dit jaar is nog niet verstreken bij marktplaatsen van staten en districten.
President Joe Biden laat weten trots te zijn op "de hoogste cijfers ooit". Die zijn volgens hem het resultaat van maatregelen die hij vorig jaar nam om de kosten te verlagen en de toegang tot de zorg te verbeteren. De Democraat beloofde tijdens zijn verkiezingscampagne de zorg toegankelijker en betaalbaarder te maken. Zijn Republikeinse voorganger Donald Trump wilde van Obamacare af en had het stelsel uitgekleed.
Obamacare is vernoemd naar oud-president Barack Obama. Hij leidde de Verenigde Staten van 2009 tot 2017, voordat Trump president werd. Biden was vicepresident onder Obama. De Affordable Care Act heeft ervoor gezorgd dat ook mensen met bestaande gezondheidsproblemen een verzekering kunnen afsluiten. Ook worden er zorgtoeslagen aangeboden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
4 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
5 minuten geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
1 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
4 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
4 uur geleden