Recordaankoop Rice helpt Arsenal in extra tijd aan zege op Luton
LUTON (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Luton Town met 4-3 gewonnen. De beslissing viel diep in de extra tijd door een doelpunt van recordaankoop Declan Rice. De koploper in de Premier League kwam zo na vijftien duels op 36 punten. Liverpool volgt op 5 punten en speelt woensdag tegen hekkensluiter Sheffield United.
Gabriel Martinelli opende in de 20e minuut namens Arsenal de score met een schot op aangeven van Bukayo Saka. Vijf minuten later stond het alweer gelijk na een rake kopbal van verdediger Gabriel Osho.
Een Arsenal-aanval kort voor rust eindigde met een doelpunt met het hoofd van Gabriel Jesus. De voorzet was van Ben White na een steekpass van Saka.
Gelijk
Kort na rust stond het alweer gelijk. Elijah Adebayo kwam na een hoekschop van Alfie Doughty hoger dan Arsenal-doelman David Raya en kopte raak. In de 57e minuut werd het zelfs 3-2 voor Luton door een doelpunt van Ross Barkley. Maar drie minuten later stond het opnieuw gelijk door een treffer van Kai Havertz, zijn derde namens Arsenal in de Premier League.
Arsenal drong aan in de slotfase, maar het duurde tot de zevende minuut van de extra tijd voordat Rice - voor zo'n 120 miljoen euro overgenomen van West Ham - het duel met een kopbal besliste.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
10 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
12 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
14 uur geleden