Recordaankoop Rice helpt Arsenal in extra tijd aan zege op Luton
LUTON (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Luton Town met 4-3 gewonnen. De beslissing viel diep in de extra tijd door een doelpunt van recordaankoop Declan Rice. De koploper in de Premier League kwam zo na vijftien duels op 36 punten. Liverpool volgt op 5 punten en speelt woensdag tegen hekkensluiter Sheffield United.
Gabriel Martinelli opende in de 20e minuut namens Arsenal de score met een schot op aangeven van Bukayo Saka. Vijf minuten later stond het alweer gelijk na een rake kopbal van verdediger Gabriel Osho.
Een Arsenal-aanval kort voor rust eindigde met een doelpunt met het hoofd van Gabriel Jesus. De voorzet was van Ben White na een steekpass van Saka.
Gelijk
Kort na rust stond het alweer gelijk. Elijah Adebayo kwam na een hoekschop van Alfie Doughty hoger dan Arsenal-doelman David Raya en kopte raak. In de 57e minuut werd het zelfs 3-2 voor Luton door een doelpunt van Ross Barkley. Maar drie minuten later stond het opnieuw gelijk door een treffer van Kai Havertz, zijn derde namens Arsenal in de Premier League.
Arsenal drong aan in de slotfase, maar het duurde tot de zevende minuut van de extra tijd voordat Rice - voor zo'n 120 miljoen euro overgenomen van West Ham - het duel met een kopbal besliste.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
5 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
5 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden