Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaandeel vrouwen in bestuur grote Duitse beursbedrijven

Recordaandeel vrouwen in bestuur grote Duitse beursbedrijven

FRANKFURT (ANP/DPA) - Het aandeel van vrouwen in de raden van bestuur van de veertig grootste Duitse beursgenoteerde bedrijven heeft een record bereikt. Volgens onderzoek van de organisatie Frauen in die Aufsichtsräte ligt het aandeel voor het eerst op meer dan een kwart. Ook in de raad van commissarissen van die bedrijven zitten steeds meer vrouwen, met een aandeel van bijna 40 procent.

Volgens de studie zijn er sinds juni zeven vrouwen benoemd tot bestuurslid van DAX-ondernemingen. Verder hebben drie DAX-bedrijven vrouwelijke bestuursvoorzitters. Dat zijn Commerzbank, farmacie- en chemieconcern Merck en truckbouwer Daimler Truck.

Binnen de DAX hebben defensieconcern Rheinmetall, Commerzbank en medisch technologiebedrijf Siemens Healthineers naar verhouding het grootste aandeel vrouwen in het bestuur. Bij bouwmaterialenbedrijf Heidelberg Materials, Volkswagen en Porsche is dat het laagst.

Sinds 2016 geldt een regel dat minstens 30 procent van de nieuwe commissarissen in beursgenoteerde bedrijven in Duitsland een vrouw is. En sinds 2022 is er een regel dat grote bedrijven met een bestuur van meer dan drie personen ook minstens één vrouw in het hoogste management moeten hebben.

In september werd nog bekend dat bijna een derde van de nieuwe bestuurders bij Nederlandse beursgenoteerde bedrijven dit jaar een vrouw was. Dat aandeel was niet eerder zo hoog, aldus de Female Board Index 2024. Sinds januari 2022 geldt een wettelijk quotum voor raden van commissarissen van Nederlandse beursbedrijven. Dat betekent dat deze voor minimaal een derde uit vrouwen en voor minimaal een derde uit mannen moeten bestaan.

Meer uit Financieel

KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het "misleidende gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing". Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, stelt een woordvoerder van KPN.

1 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

2 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

2 uur geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

3 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

3 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

5 uur geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

6 uur geleden