Recordaandeel vrouwen in bestuur grote Duitse beursbedrijven
FRANKFURT (ANP/DPA) - Het aandeel van vrouwen in de raden van bestuur van de veertig grootste Duitse beursgenoteerde bedrijven heeft een record bereikt. Volgens onderzoek van de organisatie Frauen in die Aufsichtsräte ligt het aandeel voor het eerst op meer dan een kwart. Ook in de raad van commissarissen van die bedrijven zitten steeds meer vrouwen, met een aandeel van bijna 40 procent.
Volgens de studie zijn er sinds juni zeven vrouwen benoemd tot bestuurslid van DAX-ondernemingen. Verder hebben drie DAX-bedrijven vrouwelijke bestuursvoorzitters. Dat zijn Commerzbank, farmacie- en chemieconcern Merck en truckbouwer Daimler Truck.
Binnen de DAX hebben defensieconcern Rheinmetall, Commerzbank en medisch technologiebedrijf Siemens Healthineers naar verhouding het grootste aandeel vrouwen in het bestuur. Bij bouwmaterialenbedrijf Heidelberg Materials, Volkswagen en Porsche is dat het laagst.
Sinds 2016 geldt een regel dat minstens 30 procent van de nieuwe commissarissen in beursgenoteerde bedrijven in Duitsland een vrouw is. En sinds 2022 is er een regel dat grote bedrijven met een bestuur van meer dan drie personen ook minstens één vrouw in het hoogste management moeten hebben.
In september werd nog bekend dat bijna een derde van de nieuwe bestuurders bij Nederlandse beursgenoteerde bedrijven dit jaar een vrouw was. Dat aandeel was niet eerder zo hoog, aldus de Female Board Index 2024. Sinds januari 2022 geldt een wettelijk quotum voor raden van commissarissen van Nederlandse beursbedrijven. Dat betekent dat deze voor minimaal een derde uit vrouwen en voor minimaal een derde uit mannen moeten bestaan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.
35 minuten geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.
2 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.
5 uur geleden