Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaandeel vrouwen in bestuur grote Duitse beursbedrijven

Recordaandeel vrouwen in bestuur grote Duitse beursbedrijven

FRANKFURT (ANP/DPA) - Het aandeel van vrouwen in de raden van bestuur van de veertig grootste Duitse beursgenoteerde bedrijven heeft een record bereikt. Volgens onderzoek van de organisatie Frauen in die Aufsichtsräte ligt het aandeel voor het eerst op meer dan een kwart. Ook in de raad van commissarissen van die bedrijven zitten steeds meer vrouwen, met een aandeel van bijna 40 procent.

Volgens de studie zijn er sinds juni zeven vrouwen benoemd tot bestuurslid van DAX-ondernemingen. Verder hebben drie DAX-bedrijven vrouwelijke bestuursvoorzitters. Dat zijn Commerzbank, farmacie- en chemieconcern Merck en truckbouwer Daimler Truck.

Binnen de DAX hebben defensieconcern Rheinmetall, Commerzbank en medisch technologiebedrijf Siemens Healthineers naar verhouding het grootste aandeel vrouwen in het bestuur. Bij bouwmaterialenbedrijf Heidelberg Materials, Volkswagen en Porsche is dat het laagst.

Sinds 2016 geldt een regel dat minstens 30 procent van de nieuwe commissarissen in beursgenoteerde bedrijven in Duitsland een vrouw is. En sinds 2022 is er een regel dat grote bedrijven met een bestuur van meer dan drie personen ook minstens één vrouw in het hoogste management moeten hebben.

In september werd nog bekend dat bijna een derde van de nieuwe bestuurders bij Nederlandse beursgenoteerde bedrijven dit jaar een vrouw was. Dat aandeel was niet eerder zo hoog, aldus de Female Board Index 2024. Sinds januari 2022 geldt een wettelijk quotum voor raden van commissarissen van Nederlandse beursbedrijven. Dat betekent dat deze voor minimaal een derde uit vrouwen en voor minimaal een derde uit mannen moeten bestaan.

Meer uit Financieel

Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

10 uur geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

12 uur geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

13 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

15 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

16 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

1 dag geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

1 dag geleden