Recordaandeel vrouwen in bestuur grote Duitse beursbedrijven
FRANKFURT (ANP/DPA) - Het aandeel van vrouwen in de raden van bestuur van de veertig grootste Duitse beursgenoteerde bedrijven heeft een record bereikt. Volgens onderzoek van de organisatie Frauen in die Aufsichtsräte ligt het aandeel voor het eerst op meer dan een kwart. Ook in de raad van commissarissen van die bedrijven zitten steeds meer vrouwen, met een aandeel van bijna 40 procent.
Volgens de studie zijn er sinds juni zeven vrouwen benoemd tot bestuurslid van DAX-ondernemingen. Verder hebben drie DAX-bedrijven vrouwelijke bestuursvoorzitters. Dat zijn Commerzbank, farmacie- en chemieconcern Merck en truckbouwer Daimler Truck.
Binnen de DAX hebben defensieconcern Rheinmetall, Commerzbank en medisch technologiebedrijf Siemens Healthineers naar verhouding het grootste aandeel vrouwen in het bestuur. Bij bouwmaterialenbedrijf Heidelberg Materials, Volkswagen en Porsche is dat het laagst.
Sinds 2016 geldt een regel dat minstens 30 procent van de nieuwe commissarissen in beursgenoteerde bedrijven in Duitsland een vrouw is. En sinds 2022 is er een regel dat grote bedrijven met een bestuur van meer dan drie personen ook minstens één vrouw in het hoogste management moeten hebben.
In september werd nog bekend dat bijna een derde van de nieuwe bestuurders bij Nederlandse beursgenoteerde bedrijven dit jaar een vrouw was. Dat aandeel was niet eerder zo hoog, aldus de Female Board Index 2024. Sinds januari 2022 geldt een wettelijk quotum voor raden van commissarissen van Nederlandse beursbedrijven. Dat betekent dat deze voor minimaal een derde uit vrouwen en voor minimaal een derde uit mannen moeten bestaan.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.
9 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Luchtvaartconcern Lufthansa grijpt in vanwege hoge brandstofprijzen en recente stakingen. Het bedrijf stopt later deze week met de vluchten van zijn regionale dochtermaatschappij Lufthansa CityLine. De 27 vliegtuigen van het verlieslatende onderdeel worden permanent uit het vliegschema gehaald, meldt Lufthansa.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).
51 minuten geledenPURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - PepsiCo, moederbedrijf van Doritos en Lay's, heeft weer meer snacks verkocht, blijkt uit de kwartaalcijfers van het bedrijf. Het aantal verkopen in de snackdivisie bij de Amerikaanse multinational was in de afgelopen kwartalen juist dalende. Topman Ramon Laguarta spreekt van een "opmerkelijke verbetering" in de verkoop van gemaksvoedsel als geheel.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.
1 uur geleden