Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Record warmste septembernacht ooit in Nederland verbroken

Record warmste septembernacht ooit in Nederland verbroken

HOUTEN (ANP) - De nacht van zaterdag op zondag gaat de boeken in als warmste septembernacht ooit gemeten in Nederland. In Vlissingen werd het niet kouder dan 21,1 graden, wat voor deze maand een tweede zeldzame tropische nacht opleverde.

Niet eerder lag de minimumtemperatuur in september op een officieel meetpunt in ons land zo hoog als zondag in Vlissingen, laat Weeronline maandag weten. Het weerbureau legt uit dat pas maandag met zekerheid gezegd kon worden dat het record was verbroken, omdat afgewacht moest worden of het zondagavond laat niet alsnog kouder werd. De minimumtemperatuur wordt namelijk gemeten van middernacht tot middernacht UTC, dat is in Nederland van 02.00 tot 02.00 uur.

Het oude record van warmste septembernacht staat op 20,9 graden en werd op 5 september in 1949 in Maastricht en op 14 september 2016 in Den Helder genoteerd. Met het nieuwe record is het deze maand tot twee tropische nachten gekomen: ook afgelopen woensdag werd het in Vlissingen niet kouder dan 20,4 graden. Een nacht geldt als tropisch als de temperatuur niet onder de 20 graden zakt. Dat dit in september gebeurt, is zeldzaam. Ook elders aan de kust bleef het de afgelopen nachten zacht. Dat komt door het warme zeewater, dat aan het eind van de zomer altijd op zijn warmst is.

In de nacht van zondag op maandag was het ook warm, maar werd het vroeg in de ochtend op veel plekken toch kouder dan 20 graden. In Vlissingen werd het 20,2 graden. Ook komende nacht blijft het met een graad of 16 warm, maar opnieuw een tropische nacht zit er dus niet in. 16 graden is overigens nog altijd warm, aldus Weeronline, want normaal gesproken is het deze tijd van het jaar zo'n 10 graden 's nachts. Komende week zakt de minimumtemperatuur verder naar 10 tot 14 graden aan de kust tot 6 graden in het oosten.

Meer uit Binnenland

Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

1 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

3 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

3 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

4 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

6 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

6 uur geleden
Twee aanhoudingen in Uithoorn bij demonstraties rond komst azc

UITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.

6 uur geleden