Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Record warmste septembernacht ooit in Nederland verbroken

Record warmste septembernacht ooit in Nederland verbroken

HOUTEN (ANP) - De nacht van zaterdag op zondag gaat de boeken in als warmste septembernacht ooit gemeten in Nederland. In Vlissingen werd het niet kouder dan 21,1 graden, wat voor deze maand een tweede zeldzame tropische nacht opleverde.

Niet eerder lag de minimumtemperatuur in september op een officieel meetpunt in ons land zo hoog als zondag in Vlissingen, laat Weeronline maandag weten. Het weerbureau legt uit dat pas maandag met zekerheid gezegd kon worden dat het record was verbroken, omdat afgewacht moest worden of het zondagavond laat niet alsnog kouder werd. De minimumtemperatuur wordt namelijk gemeten van middernacht tot middernacht UTC, dat is in Nederland van 02.00 tot 02.00 uur.

Het oude record van warmste septembernacht staat op 20,9 graden en werd op 5 september in 1949 in Maastricht en op 14 september 2016 in Den Helder genoteerd. Met het nieuwe record is het deze maand tot twee tropische nachten gekomen: ook afgelopen woensdag werd het in Vlissingen niet kouder dan 20,4 graden. Een nacht geldt als tropisch als de temperatuur niet onder de 20 graden zakt. Dat dit in september gebeurt, is zeldzaam. Ook elders aan de kust bleef het de afgelopen nachten zacht. Dat komt door het warme zeewater, dat aan het eind van de zomer altijd op zijn warmst is.

In de nacht van zondag op maandag was het ook warm, maar werd het vroeg in de ochtend op veel plekken toch kouder dan 20 graden. In Vlissingen werd het 20,2 graden. Ook komende nacht blijft het met een graad of 16 warm, maar opnieuw een tropische nacht zit er dus niet in. 16 graden is overigens nog altijd warm, aldus Weeronline, want normaal gesproken is het deze tijd van het jaar zo'n 10 graden 's nachts. Komende week zakt de minimumtemperatuur verder naar 10 tot 14 graden aan de kust tot 6 graden in het oosten.

Meer uit Binnenland

Explosie en brand in Eindhovens restaurant door zwaar vuurwerk

EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.

6 minuten geleden
Meerdere meldingen van felle 'vuurbol' boven Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.

5 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman maandag naar Schiphol via Egypte

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

8 uur geleden
Ook maandag geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.

9 uur geleden
Zeven gewonden door ongeluk bij Maarssen, toestand onbekend

MAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.

9 uur geleden
Nederlanders 'repeteren' het verjagen van Russen uit Noorwegen

BARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".

11 uur geleden
Feminist March staat stil bij oorlog en geweld tegen vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".

13 uur geleden