Record warmste septembernacht ooit in Nederland verbroken
HOUTEN (ANP) - De nacht van zaterdag op zondag gaat de boeken in als warmste septembernacht ooit gemeten in Nederland. In Vlissingen werd het niet kouder dan 21,1 graden, wat voor deze maand een tweede zeldzame tropische nacht opleverde.
Niet eerder lag de minimumtemperatuur in september op een officieel meetpunt in ons land zo hoog als zondag in Vlissingen, laat Weeronline maandag weten. Het weerbureau legt uit dat pas maandag met zekerheid gezegd kon worden dat het record was verbroken, omdat afgewacht moest worden of het zondagavond laat niet alsnog kouder werd. De minimumtemperatuur wordt namelijk gemeten van middernacht tot middernacht UTC, dat is in Nederland van 02.00 tot 02.00 uur.
Het oude record van warmste septembernacht staat op 20,9 graden en werd op 5 september in 1949 in Maastricht en op 14 september 2016 in Den Helder genoteerd. Met het nieuwe record is het deze maand tot twee tropische nachten gekomen: ook afgelopen woensdag werd het in Vlissingen niet kouder dan 20,4 graden. Een nacht geldt als tropisch als de temperatuur niet onder de 20 graden zakt. Dat dit in september gebeurt, is zeldzaam. Ook elders aan de kust bleef het de afgelopen nachten zacht. Dat komt door het warme zeewater, dat aan het eind van de zomer altijd op zijn warmst is.
In de nacht van zondag op maandag was het ook warm, maar werd het vroeg in de ochtend op veel plekken toch kouder dan 20 graden. In Vlissingen werd het 20,2 graden. Ook komende nacht blijft het met een graad of 16 warm, maar opnieuw een tropische nacht zit er dus niet in. 16 graden is overigens nog altijd warm, aldus Weeronline, want normaal gesproken is het deze tijd van het jaar zo'n 10 graden 's nachts. Komende week zakt de minimumtemperatuur verder naar 10 tot 14 graden aan de kust tot 6 graden in het oosten.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.
9 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.
9 uur geleden