Record voor trainer Ancelotti met vierde Champions League
PARIJS (ANP) - Trainer Carlo Ancelotti bleef na het winnen van de Champions League met Real Madrid zoals altijd bescheiden, maar de Italiaan stelde wel lachend vast dat hij een unieke prestatie heeft geleverd. "Ik ben nu de man van het record", zei Ancelotti met een brede glimlach. "Ik ben heel blij dat ik de Champions League vier keer heb gewonnen, maar ik vind het nog veel mooier dat we na mijn terugkeer bij Real Madrid zo'n spectaculair seizoen hebben beleefd."
Ancelotti (62) werd de eerste trainer met vier eindzeges in het belangrijkste Europese bekertoernooi. Hij overtrof de Engelsman Bob Paisley en de Fransman Zinédine Zidane, die met respectievelijk Liverpool (1977, 1978 en 1991) en Real (2016, 2017 en 2018) drie keer kampioen van Europa werden. "We hebben in de knock-outfase veel zware wedstrijden moeten spelen, maar we gaven nooit op."
Ancelotti is bezig aan zijn tweede periode bij de 'Koninklijke'. Hij had Real in 2014 'La Décima' bezorgd, de tiende eindzege in het belangrijkste Europese bekertoernooi. Ancelotti, die als trainer van AC Milan in 2003 en 2007 al de Champions League had gewonnen, werkte daarna bij Bayern München, Napoli en Everton. De gelouterde Italiaan keerde vorig jaar terug in Madrid en won met Real achtereenvolgens de Spaanse Supercup, de landstitel en zaterdag ook weer de Champions League. "Het is een ongelooflijk seizoen geweest."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij punten verspeeld in een thuiswedstrijd. Na Excelsior (2-2) wist ook NEC (1-1) stand te houden in de Johan Cruijff ArenA. Ajax blijft vijfde op de ranglijst en heeft na acht speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en 4 punten op PSV en AZ.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft na drie overwinningen op rij punten verspeeld in de Eredivisie. De Enschedeërs kwamen bij Fortuna Sittard niet verder dan 1-1. FC Twente blijft door het puntenverlies op de vierde plaats staan, met 3 punten minder dan de nieuwe koploper Feyenoord.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst hecht niet zo veel waarde aan de koppositie van Feyenoord in de Eredivisie. "Ik vind het veel belangrijker dat we AZ hebben verslagen", zei hij na een zege van 2-0. "We hebben van een goede ploeg gewonnen. Ik denk dat AZ lang mee blijft doen in de strijd om de landstitel. Het is belangrijk om zulke ploegen te verslaan."
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is ook na acht speelronden nog zonder puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd tegen Getafe eindigde zaterdagavond in 3-0.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de macht in de Eredivisie gegrepen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won de thuiswedstrijd tegen AZ (2-0) en nam de koppositie over van de tegenstander uit Alkmaar.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie eenvoudig gewonnen van Parma. Het elftal van trainer Cristian Chivu scoorde in het eerste halfuur drie keer en daarbij bleef het: 3-0.
10 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse competitie een late 2-1-overwinning geboekt bij Deportivo Alavés. Cristian Romero zorgde voor de ploeg uit Madrid in de 87e minuut voor de winnende treffer.
12 uur geleden