Record voor Spaanse golfer Jimenez met 707e toernooi
BIRMINGHAM (ANP) - De Spaanse golfer Miguel Angel Jiménez is een record rijker. De 56-jarige Jiménez was al de oudste toernooiwinnaar op de Europese Tour en is nu ook recordhouder wat betreft aantal gespeelde toernooien. De Spanjaard sloeg donderdag op het Hero Open in Birmingham voor de 707e keer af op de Europese Tour.
Hij liet zien het golfen nog niet verleerd te zijn, want met een ronde van 64 slagen (acht onder par) staat Jiménez op de gedeelde tweede plaats achter landgenoot Sebastian Garcia Rodriguez. "Golf is mijn leven", zei de Spanjaard, die met een glas rioja in zijn hand de baan afliep nadat hij via een videoverbinding was gefeliciteerd door de oude recordhouder Sam Torrance. De Schot speelde 706 toernooien op de Europese Tour.
Jimenez heeft al sinds 1988 een speelkaart. Hij won 21 toernooien, de laatste in 2014 op het Spaans Open in Girona. De excentrieke Spanjaard, ook bekend om zijn liefde voor sigaren en rioja, boekte daarnaast negen toernooizeges op de Amerikaanse PGA Tour. Een major wist hij nog nooit te winnen, wel veroverde hij als onderdeel van het Europese team twee keer de Ryder Cup.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
6 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
9 uur geleden