
Record voor Eindhovense onderzoekers: hoogste datasnelheid ooit
EINDHOVEN (ANP) - Wetenschappers uit Eindhoven zijn erin geslaagd een record te breken bij het versturen van een digitaal bestand. Nog nooit kwam dat zo snel aan op zijn bestemming. Het pakket bereikte een snelheid van 22,9 petabits per seconde. Bij het breken van het record werkten de Eindhovenaren samen met collega's uit Japan en Italiƫ.
De bereikte snelheid komt overeen met "ongeveer 20 keer het wereldwijde internetverkeer per seconde" en "229 keer de maximale capaciteit van glasvezelkabels" die nu worden gebruikt, aldus onderzoeker Chigo Okonkwo van de Technische Universiteit Eindhoven. Hij vergelijkt het met "1 miljard mensen die tegelijkertijd Netflix-streams kijken. Of 10 miljard mensen die individuele HD-videogesprekken voeren. Dat zijn meer videogesprekken dan er mensen op de planeet zijn."
Volgens Okonkwo helpen zulke razendsnelle verbindingen om meer mensen aan te sluiten op internet. Ook maakt het nieuwe toepassingen mogelijk, zoals kunstmatige intelligentie. Die technologie is in zijn woorden "bandbreedte-hongerig".
Het oude record stond op ongeveer de helft, namelijk 10,66 petabits per seconde. Dat was in 2020 gehaald.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB meldt dat de files in Europa op deze zwarte zaterdag "overal korter worden". De files staan er volgens een woordvoerster van de ANWB Verkeersinformatie nog wel, "maar de vertraging neemt geleidelijk af". Ook schuift de drukte op richting het zuiden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vlak bij de Prins Hendrikkade in Amsterdam zijn vijf mensen aangehouden die actievoerden tegen de boot van Booking.com. Deze boot vaart mee in de Canal Parade.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de buurt van Den Haag Centraal hebben actievoerders het treinverkeer verstoord door op het spoor te lopen. De actie duurde nog geen half uur, omdat de politie de ongeveer vijftien activisten snel naar de zijkant van de rails bracht, zag een ANP-verslaggever.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote verkeersdrukte op deze zwarte zaterdag lijkt over het hoogtepunt heen, meldt de ANWB.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De regen is net op tijd weggetrokken voor een zonnige start van de Canal Parade in Amsterdam. De eerste boten zijn zaterdag om 12.00 uur begonnen aan de feestelijke vaartocht door de grachten, die gepaard gaat met veel dans en muziek. De route begint op het Oosterdok en gaat via de Nieuwe Herengracht, Amstel en Prinsengracht naar het eindpunt op het Westerdok.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is zwarte zaterdag op de Europese wegen richting vakantiebestemmingen en dat betekent ook voor Nederlandse vakantiegangers aansluiten in de files, meldt de ANWB.
10 uur geledenDELFT (ANP) - In een voormalig hotel in Delft waar asielzoekers worden opgevangen heeft zaterdagochtend een explosie plaatsgevonden. Een deel van de gevel op de vijfde verdieping is daardoor weggeblazen, bevestigt een woordvoerder van de veiligheidsregio berichtgeving van Regio15. Hoewel de bewoners tijdelijk het pand aan de Kleveringweg moesten verlaten, was er volgens hem voor de brandweer "niet veel te doen".
12 uur geleden