Record voor Djokovic met 311 weken als nummer 1
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic is nu officieel de tennisser die de meeste weken aan kop van de wereldranglijst heeft gestaan. De 33-jarige Serviër begon maandag aan zijn 311e week als nummer 1. De ATP schenkt daar in een uitgebreid verhaal op de website, inclusief videobeelden van een jonge Djokovic, aandacht aan. Vorige week evenaarde de Serviër het record van Roger Federer, de Zwitser die 310 weken bovenaan stond.
Djokovic is bezig aan zijn vijfde periode aan kop van de wereldranglijst. Hij stond op 4 juli 2011 voor het eerst op nummer 1. De Serviër was toen 24 jaar en 43 dagen oud. Zijn langste reeks aan kop van de mondiale ranking was tussen 7 juli 2014 en 6 november 2016: 122 weken op rij.
Djokovic staat nu sinds 3 februari vorig jaar op nummer 1. Hij loste toen Rafael Nadal af aan kop. De 34-jarige Spanjaard staat nu nog op de tweede plaats, maar raakt die positie volgende week kwijt aan de Rus Daniil Medvedev. Het is dan voor het eerst in bijna 16 jaar dat een speler van buiten de zogeheten Big Four (Djokovic, Nadal, Federer en Andy Murray) bij de eerste twee staat.
Op de nieuwste wereldranglijst zakten Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor beiden twee plaatsen, naar respectievelijk positie 149 en 154.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalclub Ajax krijgt de Meester Kackadorisprijs 2026, heeft de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) vrijdag bekendgemaakt. De vereniging kent de prijs jaarlijks toe aan een persoon of organisatie die "kwakzalverij bevordert, zonder die zelf te bedrijven". Ajax krijgt de prijs vanwege de sponsorovereenkomst van de voetbalclub met supplementenbedrijf Vitakruid.
5 uur geledenMENTOUGOU (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft de vijfde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Europees kampioene was in het Chinese Mentougou de beste in de finale. Het is de dertigste wereldbekerzege van de 32-jarige Nijmeegse.
9 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
13 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
16 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
1 dag geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
1 dag geleden