Record voor Djokovic met 311 weken als nummer 1
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic is nu officieel de tennisser die de meeste weken aan kop van de wereldranglijst heeft gestaan. De 33-jarige Serviër begon maandag aan zijn 311e week als nummer 1. De ATP schenkt daar in een uitgebreid verhaal op de website, inclusief videobeelden van een jonge Djokovic, aandacht aan. Vorige week evenaarde de Serviër het record van Roger Federer, de Zwitser die 310 weken bovenaan stond.
Djokovic is bezig aan zijn vijfde periode aan kop van de wereldranglijst. Hij stond op 4 juli 2011 voor het eerst op nummer 1. De Serviër was toen 24 jaar en 43 dagen oud. Zijn langste reeks aan kop van de mondiale ranking was tussen 7 juli 2014 en 6 november 2016: 122 weken op rij.
Djokovic staat nu sinds 3 februari vorig jaar op nummer 1. Hij loste toen Rafael Nadal af aan kop. De 34-jarige Spanjaard staat nu nog op de tweede plaats, maar raakt die positie volgende week kwijt aan de Rus Daniil Medvedev. Het is dan voor het eerst in bijna 16 jaar dat een speler van buiten de zogeheten Big Four (Djokovic, Nadal, Federer en Andy Murray) bij de eerste twee staat.
Op de nieuwste wereldranglijst zakten Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor beiden twee plaatsen, naar respectievelijk positie 149 en 154.
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1. De 20-jarige Italiaan scoorde met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Mexico-Stad de benodigde punten voor een onoverbrugbare voorsprong in de titelstrijd. Zijn rivalen George Russell en Lewis Hamilton kunnen hem in de resterende vier races van dit seizoen niet meer achterhalen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad in de Formule 1 is na een oponthoud van ongeveer 40 minuten hervat. De race op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez lag lang stil na een harde crash van Valtteri Bottas.
5 uur geleden