Record voor coach Popovich met 1336e overwinning in NBA
SAN ANTONIO (ANP) - Basketbalcoach Gregg Popovich heeft het recordaantal overwinningen in de NBA verbeterd. De 73-jarige Amerikaan vierde vrijdagavond met San Antonio Spurs de 1336e zege uit zijn carrière. Daarmee overtrof hij Don Nelson, die tussen 1976 en 2010 in de Amerikaanse basketbalcompetitie 1335 overwinningen had geboekt.
Popovich fungeert al sinds 1996 als hoofdcoach van de Spurs. Hij veroverde met zijn ploeg vijf titels in de NBA, in 1999, 2003, 2005, 2007 en 2014. Begin deze week evenaarde Popovich, die vorig jaar als bondscoach de nationale ploeg in Tokio naar olympisch goud leidde, het record van Nelson met een zege op Los Angeles Lakers. Voor eigen publiek tegen Utah Jazz volgde zege nummer 1336 (104-102).
Popovich had 2030 wedstrijden nodig om het record van Nelson, die 2398 keer als hoofdcoach op de bank zat, te verbeteren. "Iedereen deelt mee in dit record. Het is niet van mij, het is van ons allemaal hier in deze stad", zei de Amerikaan, nadat zijn ploeg in het vierde kwart een achterstand van 15 punten had weggewerkt. "Basketbal is een teamsport."
Play-offs
San Antonio Spurs staat met 26 zeges tegenover 41 nederlagen op de elfde plaats in het westen, waarin Utah Jazz de vierde plek inneemt (41-25). De ploeg van Popovich kon de zege goed gebruiken in de strijd om deelname aan de play-offs.
LeBron James leidde LA Lakers met 50 punten naar een overwinning op Washington Wizards (122-109). De 37-jarige James kwam eerder deze maand tegen Golden State Warriors al eens tot 56 punten. De in 2020 overleden Kobe Bryant was in het seizoen 2007-2008 de laatste speler van de Lakers die in meerdere wedstrijden minimaal 50 punten maakte.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
14 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
14 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
21 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
23 uur geleden