Record voor coach Popovich met 1336e overwinning in NBA
SAN ANTONIO (ANP) - Basketbalcoach Gregg Popovich heeft het recordaantal overwinningen in de NBA verbeterd. De 73-jarige Amerikaan vierde vrijdagavond met San Antonio Spurs de 1336e zege uit zijn carrière. Daarmee overtrof hij Don Nelson, die tussen 1976 en 2010 in de Amerikaanse basketbalcompetitie 1335 overwinningen had geboekt.
Popovich fungeert al sinds 1996 als hoofdcoach van de Spurs. Hij veroverde met zijn ploeg vijf titels in de NBA, in 1999, 2003, 2005, 2007 en 2014. Begin deze week evenaarde Popovich, die vorig jaar als bondscoach de nationale ploeg in Tokio naar olympisch goud leidde, het record van Nelson met een zege op Los Angeles Lakers. Voor eigen publiek tegen Utah Jazz volgde zege nummer 1336 (104-102).
Popovich had 2030 wedstrijden nodig om het record van Nelson, die 2398 keer als hoofdcoach op de bank zat, te verbeteren. "Iedereen deelt mee in dit record. Het is niet van mij, het is van ons allemaal hier in deze stad", zei de Amerikaan, nadat zijn ploeg in het vierde kwart een achterstand van 15 punten had weggewerkt. "Basketbal is een teamsport."
Play-offs
San Antonio Spurs staat met 26 zeges tegenover 41 nederlagen op de elfde plaats in het westen, waarin Utah Jazz de vierde plek inneemt (41-25). De ploeg van Popovich kon de zege goed gebruiken in de strijd om deelname aan de play-offs.
LeBron James leidde LA Lakers met 50 punten naar een overwinning op Washington Wizards (122-109). De 37-jarige James kwam eerder deze maand tegen Golden State Warriors al eens tot 56 punten. De in 2020 overleden Kobe Bryant was in het seizoen 2007-2008 de laatste speler van de Lakers die in meerdere wedstrijden minimaal 50 punten maakte.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
8 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
16 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
20 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
21 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
22 uur geleden