Record van bijna 300.000 coronabesmettingen in Duitsland
BERLIJN (ANP) - In Duitsland is afgelopen dag een recordaantal coronabesmettingen gemeld. Bij het Robert Koch Institute, het Duitse RIVM, zijn 297.845 meldingen gedaan van een coronabesmetting. Het aantal infecties per 100.000 inwoners in de afgelopen zeven dagen staat met 1706 ook op recordhoogte.
Ondanks het hoge aantal besmettingen worden de coronamaatregelen in Duitsland afgebouwd, net als in bijvoorbeeld Nederland. De Duitse deelstaten zijn ontevreden dat ze niet de mogelijkheid krijgen om regionaal strenge maatregelen in te voeren als dat nodig is bij een hoog aantal besmettingen in een gemeenschap.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
5 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
6 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
7 uur geledenPARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.
8 uur geleden