Record van 94 miljoen buitenlandse toeristen in Spanje in 2024
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Spanje heeft afgelopen jaar een recordaantal van ongeveer 94 miljoen buitenlandse toeristen ontvangen. Dat is volgens de Spaanse toerismeminister Jordi Hereu een stijging van 10 procent vergeleken met een jaar eerder. Die bezoekers gaven volgens hem 126 miljard euro uit tijdens hun vakantie in Spanje, wat 16 procent meer is dan in 2023.
Spanje is erg afhankelijk van toerisme. De sector is goed voor circa 13 procent van de totale economische omvang van het land. Spanje behoort, met bestemmingen zoals de steden Barcelona, Madrid, Valencia, Bilbao en Sevilla, en eilanden als Ibiza, Mallorca, Tenerife en Gran Canaria, tot de populairste vakantielanden ter wereld.
De grote drukte met toeristen zorgt wel voor steeds meer weerstand van lokale bewoners. Er waren vorig jaar protesten in onder meer Barcelona, Málaga, de Balearen en de Canarische Eilanden tegen het massatoerisme en de vervuiling en geluidsoverlast door toeristen.
Ook maken veel Spanjaarden zich zorgen over stijgende huurprijzen, die worden veroorzaakt door de lucratieve verhuur van woningen aan toeristen. Barcelona wil tegen 2029 een einde maken aan het verhuren van appartementen aan toeristen. Deze week presenteerde premier Pedro Sánchez nog plannen voor een heffing van 100 procent voor niet-EU-burgers die in Spanje onroerend goed kopen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
7 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
8 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
9 uur geleden