Record van 94 miljoen buitenlandse toeristen in Spanje in 2024
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Spanje heeft afgelopen jaar een recordaantal van ongeveer 94 miljoen buitenlandse toeristen ontvangen. Dat is volgens de Spaanse toerismeminister Jordi Hereu een stijging van 10 procent vergeleken met een jaar eerder. Die bezoekers gaven volgens hem 126 miljard euro uit tijdens hun vakantie in Spanje, wat 16 procent meer is dan in 2023.
Spanje is erg afhankelijk van toerisme. De sector is goed voor circa 13 procent van de totale economische omvang van het land. Spanje behoort, met bestemmingen zoals de steden Barcelona, Madrid, Valencia, Bilbao en Sevilla, en eilanden als Ibiza, Mallorca, Tenerife en Gran Canaria, tot de populairste vakantielanden ter wereld.
De grote drukte met toeristen zorgt wel voor steeds meer weerstand van lokale bewoners. Er waren vorig jaar protesten in onder meer Barcelona, Málaga, de Balearen en de Canarische Eilanden tegen het massatoerisme en de vervuiling en geluidsoverlast door toeristen.
Ook maken veel Spanjaarden zich zorgen over stijgende huurprijzen, die worden veroorzaakt door de lucratieve verhuur van woningen aan toeristen. Barcelona wil tegen 2029 een einde maken aan het verhuren van appartementen aan toeristen. Deze week presenteerde premier Pedro Sánchez nog plannen voor een heffing van 100 procent voor niet-EU-burgers die in Spanje onroerend goed kopen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
9 minuten geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
39 minuten geledenVALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.
3 uur geleden