Record van 94 miljoen buitenlandse toeristen in Spanje in 2024
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Spanje heeft afgelopen jaar een recordaantal van ongeveer 94 miljoen buitenlandse toeristen ontvangen. Dat is volgens de Spaanse toerismeminister Jordi Hereu een stijging van 10 procent vergeleken met een jaar eerder. Die bezoekers gaven volgens hem 126 miljard euro uit tijdens hun vakantie in Spanje, wat 16 procent meer is dan in 2023.
Spanje is erg afhankelijk van toerisme. De sector is goed voor circa 13 procent van de totale economische omvang van het land. Spanje behoort, met bestemmingen zoals de steden Barcelona, Madrid, Valencia, Bilbao en Sevilla, en eilanden als Ibiza, Mallorca, Tenerife en Gran Canaria, tot de populairste vakantielanden ter wereld.
De grote drukte met toeristen zorgt wel voor steeds meer weerstand van lokale bewoners. Er waren vorig jaar protesten in onder meer Barcelona, Málaga, de Balearen en de Canarische Eilanden tegen het massatoerisme en de vervuiling en geluidsoverlast door toeristen.
Ook maken veel Spanjaarden zich zorgen over stijgende huurprijzen, die worden veroorzaakt door de lucratieve verhuur van woningen aan toeristen. Barcelona wil tegen 2029 een einde maken aan het verhuren van appartementen aan toeristen. Deze week presenteerde premier Pedro Sánchez nog plannen voor een heffing van 100 procent voor niet-EU-burgers die in Spanje onroerend goed kopen.
Meer uit Financieel
KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
2 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.
4 uur geleden