Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Record tennisser Griekspoor met zevende challengertitel in 2021

Record tennisser Griekspoor met zevende challengertitel in 2021

TENERIFE (ANP) - Tallon Griekspoor heeft als eerste tennisser zeven challengertoernooien in een jaar gewonnen. De 25-jarige Griekspoor won ook het toernooi van Tenerife, door de 40-jarige Spanjaard Feliciano López in de finale met 6-4 6-4 te verslaan.

Het betekende de vierde toernooizege op rij van Griekspoor. De Noord-Hollander won vorige maand in Murcia en twee challengers in Napels. Griekspoor, die sinds een paar maanden wordt gecoacht door Raemon Sluiter, kwam daardoor de mondiale top 100 in. Hij gaat na zijn succes in Tenerife opklimmen naar de 82e positie.

Op Tenerife versloeg Griekspoor in de halve finales de Spaanse routinier Fernando Verdasco, ooit de nummer 7 van de wereld: 7-6 (5) 6-7 (7) 6-3. In de eindstrijd was Griekspoor ook te sterk voor de López, winnaar van zeven ATP-toernooien. Het betekende zijn 21e overwinning op rij. De laatste nederlaag van Griekspoor was begin september in de tweede ronde van de US Open tegen Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld.

Eerste tennisser

Griekspoor won dit jaar ook de challengers van Praag, Bratislava en Amersfoort. Volgens de ATP is de Nederlander de eerste tennisser die zeven toernooien in een jaar wint op het tweede niveau, onder de ATP Tour. Griekspoor sluit zijn seizoen komende week af in Bratislava.

Jesper de Jong bereikte de finale van de challenger in Guayaquil in Ecuador. De 21-jarige De Jong neemt het daarin op tegen de Chileen Alejandro Tabilo.

Meer uit Sport

Wielrenner Vernon sprint naar zege ingekorte vierde rit Catalonië

CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.

50 minuten geleden
Transgender Netwerk: 'IOC zwicht voor desinformatie en angst'

DEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".

1 uur geleden
Norris gelooft in veerkracht McLaren: we worden weer de beste

SUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."

1 uur geleden
IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

4 uur geleden
Belgische wielerbond dient klacht in tegen klimaatactivist

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.

4 uur geleden
Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

9 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar halve finale Miami Open

MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.

10 uur geleden