Record in Twente: 117 coronagevallen per 100.000 inwoners
ENSCHEDE (ANP) - Nog nooit heeft een veiligheidsregio naar verhouding zo veel positieve coronatests gehad als Twente vrijdag. In de streek werden 740 nieuwe gevallen geregistreerd. Dat komt neer op 117,2 meldingen per 100.000 Tukkers.
Enschede noteerde afgelopen etmaal 181 positieve tests. Dat is na de vier grote steden het hoogste aantal van heel Nederland. In Almelo kwamen er 78 gevallen bij en in Hengelo 76. De gemeente Dinkelland had naar verhouding het hoogste aantal nieuwe gevallen binnen Twente, met 196 per 100.000 mensen.
In Twente komen de laatste week sowieso veel coronabesmettingen aan het licht. Begin oktober had Twente het laagste risiconiveau (waakzaam), sinds woensdag geldt er juist het vierde en hoogste risiconiveau (zeer ernstig). Twente is de enige streek in de vier noordelijke provincies met die status. Het is niet bekend waardoor Twente zo veel meer gevallen heeft dan de rest van het land.
Zuid-Holland
Zuid-Holland Zuid kwam vrijdag dicht bij Twente in de buurt. In Dordrecht en omstreken kwamen 532 besmettingen aan het licht, oftewel 115,8 per 100.000 mensen. De enige andere regio die ooit boven de 100 is uitgekomen, is Zaanstreek-Waterland, dat woensdag 341 positieve tests meldde, omgerekend 102 per 100.000 mensen.
De regio Rotterdam-Rijnmond noteerde donderdag zijn hoogste aantal vastgestelde besmettingen. In Rotterdam en omstreken testten 1295 mensen positief. Dat kwam neer op 97,8 per 100.000. Amsterdam-Amstelland is nog nooit boven de 90 uitgekomen, het record daar is de 88,2 van donderdag (942 gevallen). Haaglanden noteerde donderdag 903 positieve tests, oftewel 80,9 per 100.000.
In heel Nederland werden vrijdag 10.007 positieve tests geregistreerd, oftewel 57,5 per 100.000 Nederlanders. Op 13 september, 40 dagen geleden, bleef Nederland voor het laatst onder de zogenoemde signaalwaarde. Als er meer dan 7 besmettingen per 100.000 mensen zijn, gaan de alarmbellen af en zijn misschien strengere maatregelen nodig, bepaalde het kabinet na de eerste golf en voor de tweede golf.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
4 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
4 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.
4 uur geledenKESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
14 uur geleden