Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Record in Twente: 117 coronagevallen per 100.000 inwoners

Record in Twente: 117 coronagevallen per 100.000 inwoners

ENSCHEDE (ANP) - Nog nooit heeft een veiligheidsregio naar verhouding zo veel positieve coronatests gehad als Twente vrijdag. In de streek werden 740 nieuwe gevallen geregistreerd. Dat komt neer op 117,2 meldingen per 100.000 Tukkers.

Enschede noteerde afgelopen etmaal 181 positieve tests. Dat is na de vier grote steden het hoogste aantal van heel Nederland. In Almelo kwamen er 78 gevallen bij en in Hengelo 76. De gemeente Dinkelland had naar verhouding het hoogste aantal nieuwe gevallen binnen Twente, met 196 per 100.000 mensen.

In Twente komen de laatste week sowieso veel coronabesmettingen aan het licht. Begin oktober had Twente het laagste risiconiveau (waakzaam), sinds woensdag geldt er juist het vierde en hoogste risiconiveau (zeer ernstig). Twente is de enige streek in de vier noordelijke provincies met die status. Het is niet bekend waardoor Twente zo veel meer gevallen heeft dan de rest van het land.

Zuid-Holland

Zuid-Holland Zuid kwam vrijdag dicht bij Twente in de buurt. In Dordrecht en omstreken kwamen 532 besmettingen aan het licht, oftewel 115,8 per 100.000 mensen. De enige andere regio die ooit boven de 100 is uitgekomen, is Zaanstreek-Waterland, dat woensdag 341 positieve tests meldde, omgerekend 102 per 100.000 mensen.

De regio Rotterdam-Rijnmond noteerde donderdag zijn hoogste aantal vastgestelde besmettingen. In Rotterdam en omstreken testten 1295 mensen positief. Dat kwam neer op 97,8 per 100.000. Amsterdam-Amstelland is nog nooit boven de 90 uitgekomen, het record daar is de 88,2 van donderdag (942 gevallen). Haaglanden noteerde donderdag 903 positieve tests, oftewel 80,9 per 100.000.

In heel Nederland werden vrijdag 10.007 positieve tests geregistreerd, oftewel 57,5 per 100.000 Nederlanders. Op 13 september, 40 dagen geleden, bleef Nederland voor het laatst onder de zogenoemde signaalwaarde. Als er meer dan 7 besmettingen per 100.000 mensen zijn, gaan de alarmbellen af en zijn misschien strengere maatregelen nodig, bepaalde het kabinet na de eerste golf en voor de tweede golf.

Meer uit Binnenland

Vogelgriep ontdekt op kippenbedrijf Kesteren

KESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.

34 minuten geleden
D66, VVD en CDA zijn 'heel ver' met afspraken over financiën

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.

7 uur geleden
Eichelsheim: militairen verdienen erkenning, geen ontkenning

DEN HAAG (ANP) - Wat Nederlandse militairen hebben gedaan in Afghanistan, na 9/11, "verdient erkenning, geen ontkenning. Geen bagatellisering. Geen herschrijving van de werkelijkheid achteraf". Dat schrijft Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim op Facebook als reactie op uitspraken van Donald Trump. De Amerikaanse president zei eerder deze week dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

11 uur geleden
Code oranje ook in Groningen voorbij

DE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.

15 uur geleden
Opstootje bij pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.

17 uur geleden
Nog 3 tot 6 miljard euro nodig voor doortrekken Noord-Zuidlijn

DEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

18 uur geleden
Voormalig Kamerlid en burgemeester Jan Nico Scholten overleden

DEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.

21 uur geleden