Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Record in Twente: 117 coronagevallen per 100.000 inwoners

Record in Twente: 117 coronagevallen per 100.000 inwoners

ENSCHEDE (ANP) - Nog nooit heeft een veiligheidsregio naar verhouding zo veel positieve coronatests gehad als Twente vrijdag. In de streek werden 740 nieuwe gevallen geregistreerd. Dat komt neer op 117,2 meldingen per 100.000 Tukkers.

Enschede noteerde afgelopen etmaal 181 positieve tests. Dat is na de vier grote steden het hoogste aantal van heel Nederland. In Almelo kwamen er 78 gevallen bij en in Hengelo 76. De gemeente Dinkelland had naar verhouding het hoogste aantal nieuwe gevallen binnen Twente, met 196 per 100.000 mensen.

In Twente komen de laatste week sowieso veel coronabesmettingen aan het licht. Begin oktober had Twente het laagste risiconiveau (waakzaam), sinds woensdag geldt er juist het vierde en hoogste risiconiveau (zeer ernstig). Twente is de enige streek in de vier noordelijke provincies met die status. Het is niet bekend waardoor Twente zo veel meer gevallen heeft dan de rest van het land.

Zuid-Holland

Zuid-Holland Zuid kwam vrijdag dicht bij Twente in de buurt. In Dordrecht en omstreken kwamen 532 besmettingen aan het licht, oftewel 115,8 per 100.000 mensen. De enige andere regio die ooit boven de 100 is uitgekomen, is Zaanstreek-Waterland, dat woensdag 341 positieve tests meldde, omgerekend 102 per 100.000 mensen.

De regio Rotterdam-Rijnmond noteerde donderdag zijn hoogste aantal vastgestelde besmettingen. In Rotterdam en omstreken testten 1295 mensen positief. Dat kwam neer op 97,8 per 100.000. Amsterdam-Amstelland is nog nooit boven de 90 uitgekomen, het record daar is de 88,2 van donderdag (942 gevallen). Haaglanden noteerde donderdag 903 positieve tests, oftewel 80,9 per 100.000.

In heel Nederland werden vrijdag 10.007 positieve tests geregistreerd, oftewel 57,5 per 100.000 Nederlanders. Op 13 september, 40 dagen geleden, bleef Nederland voor het laatst onder de zogenoemde signaalwaarde. Als er meer dan 7 besmettingen per 100.000 mensen zijn, gaan de alarmbellen af en zijn misschien strengere maatregelen nodig, bepaalde het kabinet na de eerste golf en voor de tweede golf.

Meer uit Binnenland

Veel minder baby's met RS-virus op ic dankzij inenting

BILTHOVEN (ANP) - Deze herfst en winter zijn er veel minder baby's op de intensive care opgenomen met een besmetting met het RS-virus, ziet het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Van eind september tot begin februari kwamen 43 baby's met RS op de ic terecht, terwijl dat er een jaar geleden in dezelfde periode 178 waren. Dat is een daling van 75 procent, die volgens het RIVM grotendeels is toe te schrijven aan de invoering van de RS-prik.

15 minuten geleden
Veiling gitaar Kooymans levert 28.000 euro op voor ALS-onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.

12 uur geleden
Vogelgriep bij pluimveebedrijf in Groningse Vlagtwedde

VLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.

17 uur geleden
Vandaal betast vrouwen in Breda, plast in bus en bijt bij cel

BREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.

20 uur geleden
Rijkswaterstaat: pas rijstijl aan en hou rekening met gladheid

UTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.

21 uur geleden
Bestuurder naar ziekenhuis na botsing met politieauto in Limburg

SINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.

22 uur geleden
Koningspaar feliciteert Van 't Wout met tweede gouden medaille

MILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".

1 dag geleden