Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Record in Twente: 117 coronagevallen per 100.000 inwoners

Record in Twente: 117 coronagevallen per 100.000 inwoners

ENSCHEDE (ANP) - Nog nooit heeft een veiligheidsregio naar verhouding zo veel positieve coronatests gehad als Twente vrijdag. In de streek werden 740 nieuwe gevallen geregistreerd. Dat komt neer op 117,2 meldingen per 100.000 Tukkers.

Enschede noteerde afgelopen etmaal 181 positieve tests. Dat is na de vier grote steden het hoogste aantal van heel Nederland. In Almelo kwamen er 78 gevallen bij en in Hengelo 76. De gemeente Dinkelland had naar verhouding het hoogste aantal nieuwe gevallen binnen Twente, met 196 per 100.000 mensen.

In Twente komen de laatste week sowieso veel coronabesmettingen aan het licht. Begin oktober had Twente het laagste risiconiveau (waakzaam), sinds woensdag geldt er juist het vierde en hoogste risiconiveau (zeer ernstig). Twente is de enige streek in de vier noordelijke provincies met die status. Het is niet bekend waardoor Twente zo veel meer gevallen heeft dan de rest van het land.

Zuid-Holland

Zuid-Holland Zuid kwam vrijdag dicht bij Twente in de buurt. In Dordrecht en omstreken kwamen 532 besmettingen aan het licht, oftewel 115,8 per 100.000 mensen. De enige andere regio die ooit boven de 100 is uitgekomen, is Zaanstreek-Waterland, dat woensdag 341 positieve tests meldde, omgerekend 102 per 100.000 mensen.

De regio Rotterdam-Rijnmond noteerde donderdag zijn hoogste aantal vastgestelde besmettingen. In Rotterdam en omstreken testten 1295 mensen positief. Dat kwam neer op 97,8 per 100.000. Amsterdam-Amstelland is nog nooit boven de 90 uitgekomen, het record daar is de 88,2 van donderdag (942 gevallen). Haaglanden noteerde donderdag 903 positieve tests, oftewel 80,9 per 100.000.

In heel Nederland werden vrijdag 10.007 positieve tests geregistreerd, oftewel 57,5 per 100.000 Nederlanders. Op 13 september, 40 dagen geleden, bleef Nederland voor het laatst onder de zogenoemde signaalwaarde. Als er meer dan 7 besmettingen per 100.000 mensen zijn, gaan de alarmbellen af en zijn misschien strengere maatregelen nodig, bepaalde het kabinet na de eerste golf en voor de tweede golf.

Meer uit Binnenland

Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

20 minuten geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

22 minuten geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

23 minuten geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

36 minuten geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

2 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

2 uur geleden
VNG wil spoedoverleg met kabinet over 'terreur' bij azc-protesten

UTRECHT (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wil een spoedoverleg met het kabinet over de rellen en ongeregeldheden die plaatsvonden tijdens demonstraties tegen de opvang van asielzoekers. De VNG heeft het zelfs over "vormen van terreur en intimidatie". Overleg is volgens de gemeenten nodig om te kijken "welke aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn om verdere escalatie te voorkomen, de uitvoerbaarheid van de opvangopgave overeind te houden en gemeenten te ondersteunen".

2 uur geleden