Record in Premier League met 44 doelpunten
WOLVERHAMPTON (ANP) - Met 44 doelpunten gaat de tweede speelronde van de Premier League de recordboeken in. Sinds de Engelse topcompetitie uit twintig ploegen bestaat, werden nog nooit zoveel goals gemaakt in één speelronde. In het seizoen 1992-1993, toen er 22 clubs in de Premier League speelden en iedere ronde dus uit elf wedstrijden bestond, vielen een keer 53 doelpunten in een speelronde.
Spits Gabriel Jesus van Manchester City maakte maandagavond diep in de blessuretijd van de gewonnen uitwedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers de 1-3 en daarmee het 44e doelpunt van het speelweekeinde. Dat was één doelpunt meer dan het oude record uit 2010-2011, aldus databureau Gracenote.
Everton en Tottenham Hotspur wonnen in het weekeinde met 5-2 van respectievelijk West Bromwich Albion en Southampton. Leeds United versloeg Fulham met 4-3 en Leicester City was met 4-2 te sterk voor Burnley. Geen enkele wedstrijd eindigde in een gelijkspel. De minste doelpunten vielen bij Aston Villa - Sheffield United: 1-0.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
4 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
4 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
4 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
5 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
8 uur geleden