Record in Formule 1 boeit 'Iceman' Räikkönen niet
NÜRBURG (ANP/AFP) - In de schaduw van Lewis Hamilton staat ook Kimi Räikkönen op het punt om een record in de Formule 1 in handen te krijgen. De Finse coureur begint zondag op de Nürburgring aan zijn 323e race in de koningsklasse, waarmee hij de Braziliaan Rubens Barrichello aflost als recordhouder.
"Dat boeit me eerlijk gezegd niet zo", zegt Räikkönen, die niet voor niets de bijnaam 'The Iceman' draagt. "Als iemand me zou vragen hoeveel races ik heb gereden, dan zou ik echt geen idee hebben. Ik ben hier omdat ik van racen houd. Ik geniet daar nog steeds van."
De 40-jarige Fin evenaarde twee weken geleden in Rusland al het record van Barrichello.
Recordaantal
Hamilton had in Sotsji het recordaantal zeges van Michael Schumacher in de Formule 1 kunnen evenaren, maar de Brit bleef steken op negentig. Zondag krijgt Hamilton een nieuwe kans om zijn 91e overwinning binnen te halen. De kopman van Mercedes is ook hard op weg om Schumacher te evenaren als recordkampioen in de Formule 1. Hamilton koerst vrijwel onbedreigd af op zijn zevende wereldtitel.
Räikkönen debuteerde in 2001 in de Formule 1. Zes jaar later werd hij in een Ferrari wereldkampioen. Het ziet er naar uit dat de Fin zijn contract bij Alfa Romeo weer met een jaar gaat verlengen. Mogelijk krijgt hij Mick Schumacher, de 'zoon van', komend seizoen naast zich. De 21-jarige Duitser mag vrijdag in de eerste vrije training voor de GP van de Eifel al in een Alfa Romeo-bolide rijden.
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris voorkwam dat Max Verstappen poleposition veroverde in de Grote Prijs van Mexico-Stad. Dat stelde de viervoudig wereldkampioen van Red Bull na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Mexico-Stad bij Viaplay.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf de vijfde positie in de Grote Prijs van Mexico-Stad. De viervoudig wereldkampioen reed in de kwalificatie de vierde tijd, maar moet door een gridstraf één positie naar achteren in de startopstelling.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft op overtuigende wijze de 1500 meter gewonnen bij de wedstrijden uit de World Tour in Montreal. De olympisch kampioen op deze afstand maakte daarmee zijn fout op de 500 meter goed, toen hij in de finale in de laatste bocht Teun Boer onderuit schaatste en zijn landgenoot daarmee een zekere zege ontnam.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev zal zijn nieuwe status als nummer 1 van de wereld niet bekronen met een toernooizege. De Duitser verloor in het Weens Open in de halve finales van de Australiër Alex de Minaur. De nummer 10 van de wereld had wel drie sets nodig om zich te ontdoen van Zverev: 6-4 1-6 7-6 (4).
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft naast zijn eerste zege op de 500 meter in de World Tour gegrepen. De 25-jarige shorttracker lag in de finale in Montreal op koers om te winnen, maar werd in de laatste bocht door landgenoot Jens van 't Wout bij een inhaalactie onderuitgereden. De zege ging naar de Canadees Félix Roussel.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft de beste tijd gereden in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De regerend wereldkampioen van McLaren was exact één duizendste van een seconde sneller dan kampioenschapsleider Kimi Antonelli van Mercedes. Max Verstappen reed in zijn Red Bull de vijfde tijd op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez, waar de coureurs door gebrek aan grip af en toe moeite hadden de bochten te houden. De viervoudig wereldkampioen gaf 0,351 seconde toe op Piastri.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft zichzelf verbaasd met de zege op de 1500 meter op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Thialf. "Bizar, omdat de race niet goed was en vanwege mijn vorm", zei de 36-jarige routinier, die met 1.45,35 net iets sneller was dan Joep Wennemars.
8 uur geleden