Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Record in Formule 1 boeit 'Iceman' Räikkönen niet

Record in Formule 1 boeit 'Iceman' Räikkönen niet

NÜRBURG (ANP/AFP) - In de schaduw van Lewis Hamilton staat ook Kimi Räikkönen op het punt om een record in de Formule 1 in handen te krijgen. De Finse coureur begint zondag op de Nürburgring aan zijn 323e race in de koningsklasse, waarmee hij de Braziliaan Rubens Barrichello aflost als recordhouder.

"Dat boeit me eerlijk gezegd niet zo", zegt Räikkönen, die niet voor niets de bijnaam 'The Iceman' draagt. "Als iemand me zou vragen hoeveel races ik heb gereden, dan zou ik echt geen idee hebben. Ik ben hier omdat ik van racen houd. Ik geniet daar nog steeds van."

De 40-jarige Fin evenaarde twee weken geleden in Rusland al het record van Barrichello.

Recordaantal

Hamilton had in Sotsji het recordaantal zeges van Michael Schumacher in de Formule 1 kunnen evenaren, maar de Brit bleef steken op negentig. Zondag krijgt Hamilton een nieuwe kans om zijn 91e overwinning binnen te halen. De kopman van Mercedes is ook hard op weg om Schumacher te evenaren als recordkampioen in de Formule 1. Hamilton koerst vrijwel onbedreigd af op zijn zevende wereldtitel.

Räikkönen debuteerde in 2001 in de Formule 1. Zes jaar later werd hij in een Ferrari wereldkampioen. Het ziet er naar uit dat de Fin zijn contract bij Alfa Romeo weer met een jaar gaat verlengen. Mogelijk krijgt hij Mick Schumacher, de 'zoon van', komend seizoen naast zich. De 21-jarige Duitser mag vrijdag in de eerste vrije training voor de GP van de Eifel al in een Alfa Romeo-bolide rijden.

Meer uit Sport

Springruiter Smolders tweede bij start wereldbekerseizoen

OSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.

18 uur geleden
Keniaan Kipruto loopt naar winst in marathon van Chicago

CHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).

19 uur geleden
Hockeyers Oranje-Rood naar finaleweek Euro Hockey League

EINDHOVEN (ANP) - De hockeyers van Oranje-Rood hebben zich geplaatst voor de finaleweek van de Euro Hockey League. De ploeg uit Eindhoven won ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het Europese toernooi. Voor eigen publiek werd het Engelse Wimbledon met 5-3 verslagen.

20 uur geleden
Noor Strand Hagenes van Visma-Lease a Bike wint Parijs-Tours

TOURS (ANP/BELGA) - Per Strand Hagenes heeft de 120e editie van Parijs-Tours gewonnen. De 23-jarige Noor van Team Visma-Lease a Bike bleef in de herfstkoers over 216,2 kilometer de Belg Jasper Stuyven (Soudal Quick-Step) en zijn Franse ploeggenoot Christophe Laporte voor. Laporte schreef de eendagskoers in 2024 op zijn naam.

20 uur geleden
Tennisster Zheng wint na bijna twee jaar weer WTA-toernooi

BEIJING (ANP/AFP) - Tennisster Zheng Qinwen heeft in Beijing het China Open op haar naam geschreven. De 24-jarige Chinese was in de finale te sterk voor de Russische tiener Mirra Andrejeva: 7-5 6-4.

22 uur geleden
Veldrijdster Brand de beste in Mosselcross in Dendermonde

DENDERMONDE (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft de Mosselcross in Dendermonde op haar naam geschreven. De 37-jarige Nederlandse wereldkampioen bleef haar landgenoten Ceylin del Carmen Alvarado en Denise Betsema voor.

23 uur geleden
Bezzecchi wint in Indonesië, Martín neemt leiding in MotoGP

MANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.

1 dag geleden