Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Record in Formule 1 boeit 'Iceman' Räikkönen niet

Record in Formule 1 boeit 'Iceman' Räikkönen niet

NÜRBURG (ANP/AFP) - In de schaduw van Lewis Hamilton staat ook Kimi Räikkönen op het punt om een record in de Formule 1 in handen te krijgen. De Finse coureur begint zondag op de Nürburgring aan zijn 323e race in de koningsklasse, waarmee hij de Braziliaan Rubens Barrichello aflost als recordhouder.

"Dat boeit me eerlijk gezegd niet zo", zegt Räikkönen, die niet voor niets de bijnaam 'The Iceman' draagt. "Als iemand me zou vragen hoeveel races ik heb gereden, dan zou ik echt geen idee hebben. Ik ben hier omdat ik van racen houd. Ik geniet daar nog steeds van."

De 40-jarige Fin evenaarde twee weken geleden in Rusland al het record van Barrichello.

Recordaantal

Hamilton had in Sotsji het recordaantal zeges van Michael Schumacher in de Formule 1 kunnen evenaren, maar de Brit bleef steken op negentig. Zondag krijgt Hamilton een nieuwe kans om zijn 91e overwinning binnen te halen. De kopman van Mercedes is ook hard op weg om Schumacher te evenaren als recordkampioen in de Formule 1. Hamilton koerst vrijwel onbedreigd af op zijn zevende wereldtitel.

Räikkönen debuteerde in 2001 in de Formule 1. Zes jaar later werd hij in een Ferrari wereldkampioen. Het ziet er naar uit dat de Fin zijn contract bij Alfa Romeo weer met een jaar gaat verlengen. Mogelijk krijgt hij Mick Schumacher, de 'zoon van', komend seizoen naast zich. De 21-jarige Duitser mag vrijdag in de eerste vrije training voor de GP van de Eifel al in een Alfa Romeo-bolide rijden.

Meer uit Sport

Venus Williams in eerste ronde US Open uitgeschakeld door Kenin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams (46) is in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld door haar 27-jarige landgenote Sofia Kenin. De oudste van de twee zussen Williams verloor maandagochtend vroeg (Nederlandse tijd) in het Arthur Ashe Stadium.

1 uur geleden
Djokovic (39) verliest in eerste ronde US Open van Navone

NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de 25-jarige Argentijn Mariano Navone. De 39-jarige Serviër verloor in vijf sets (7-6, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1) van Navone.

3 uur geleden
Tennisser Medvedev met zege op Gaston naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev staat in de tweede ronde van de US Open. De als zevende geplaatste Rus was in drie sets te sterk voor de Fransman Hugo Gaston: 6-4 6-2 6-4. De wedstrijd was na twee uur en achttien minuten afgelopen.

11 uur geleden
Van der Poel had 'geen power' in de benen bij mislukt WK

VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) had "geen power" in zijn benen. Dat zei de Nederlander na zijn mislukte poging zondag om het WK mountainbike te winnen. "Ik had geen goede dag. Dat was al vanaf het begin zo. Ik bleef zitten waar ik zat", zei Van der Poel, die als 33e was gestart en als nummer 30 eindigde tegen de NOS.

13 uur geleden
Tennisster Pegula eenvoudig naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula is goed begonnen aan de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Elena-Gabriela Ruse in de eerste ronde van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen: 6-3 6-2.

14 uur geleden
Duitse hockeyers verslaan Spanje in WK-finale

WAVER (ANP) - Duitsland is wereldkampioen hockey bij de mannen. De Europees kampioen won in de finale met 1-0 van Spanje. Het enige doelpunt werd in de 44e minuut gemaakt door Michel Struthoff. Nederland werd vierde op het WK hockey in Nederland en België.

15 uur geleden
Mas wint negende etappe in de Vuelta en blijft aan de leiding

ALTO DE AITANA (ANP) - Enric Mas heeft de negende etappe in de Vuelta gewonnen. In de rit van Villajoyosa over 187,4 kilometer naar Alto de Aitana was hij de sterkste. De Schot Oscar Onley werd tweede. De Spanjaard Mas van Movistar blijft leider in het klassement.

16 uur geleden