Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Record aan prijzengeld in Wimbledon

Record aan prijzengeld in Wimbledon

LONDEN (ANP) - Wimbledon heeft voor de komende editie van het tennistoernooi een recordbedrag van 40,35 miljoen pond aan prijzengeld. Omgerekend is dat ruim 47 miljoen euro. Voor de kampioenen bij de vrouwen en de mannen ligt een bonus van 2,3 miljoen euro klaar, meldt het grandslamtoernooi in Londen.

Er is sprake van 11,1 procent meer prijzengeld dan vorig jaar, toen corona invloed had op het toernooi en minder toeschouwers de beroemde grasbanen mochten bezoeken. Ten opzichte van de laatste 'normale' editie in 2019 is het meer dan 5,4 procent.

De verwachting was dat het schrappen van punten voor de wereldranglijsten zou leiden tot een lager bedrag aan prijzengeld, maar de organisatie verwacht een massale opkomst van publiek en heeft ervoor gekozen toch meer geld uit te keren aan de tennissers. Een speler die in de eerste ronde van het enkelspel wordt uitgeschakeld, krijgt nog 50.000 pond (58.000 euro).

Rankings

De tennisbonden WTA en ATP hebben besloten geen punten voor de rankings bij de vrouwen en de mannen toe te kennen, omdat Wimbledon als enige toernooi geen Russische en Belarussische spelers onder neutrale vlag laat meedoen.

Wimbledon begint op 27 juni. Novak Djokovic verdedigt de titel bij de mannen. In het vrouwentoernooi is de titel vacant, omdat de Australische Ashleigh Barty is gestopt.

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

15 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

20 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

21 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

23 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

1 dag geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

1 dag geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

1 dag geleden