Record aan orders voor Nederlands chipbedrijf ASMI
ALMERE (ANP) - De Nederlandse chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het vierde kwartaal een record aan orders ontvangen. ASMI profiteert van de wereldwijde chiptekorten en de omvangrijke investeringsplannen van grote chipproducenten. Daardoor wordt de vraag naar de producten van het bedrijf uit Almere aangejaagd.
In het slotkwartaal van 2021 ontving het AEX-bedrijf voor een bedrag van 645 miljoen euro aan bestellingen. De onderneming levert bijvoorbeeld systemen voor de bewerking van wafers, de dunne schijfjes waarvan halfgeleiders worden gemaakt. Daarmee lag de orderontvangst 70 procent hoger dan een jaar eerder, aldus ASMI.
De omzet bedroeg in de afgelopen periode ruim 491 miljoen euro, wat aan de bovenkant van de eigen verwachtingen van ASMI is. Het bedrijf gaf aan voor het eerste kwartaal op een omzet te rekenen van 500 miljoen tot 530 miljoen euro. De omzet in de tweede helft van dit jaar zou dan hoger moeten uitkomen dan in de eerste zes maanden van 2022. ASMI zegt wel dat er nog steeds verstoringen in de toeleveringsketens zijn. De nettowinst kwam uit op 138 miljoen euro, tegen 82 miljoen euro een jaar terug.
In een toelichting spreekt topman Benjamin Loh van een jaar met sterke vooruitgang voor ASMI. Het bedrijf zegt dat het nieuwe jaar goed is begonnen. Het dividend wordt met een kwart verhoogd en ASMI gaat een nieuw aandeleninkoopprogramma van 100 miljoen euro beginnen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar 1,3 procent en volgend jaar 1,1 procent, verwacht Rabobank. Dat komt vooral doordat de overheid en consumenten meer uitgeven, schrijft de bank.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.
9 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.
9 uur geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.
11 uur geleden