Record aan orders voor Nederlands chipbedrijf ASMI
ALMERE (ANP) - De Nederlandse chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het vierde kwartaal een record aan orders ontvangen. ASMI profiteert van de wereldwijde chiptekorten en de omvangrijke investeringsplannen van grote chipproducenten. Daardoor wordt de vraag naar de producten van het bedrijf uit Almere aangejaagd.
In het slotkwartaal van 2021 ontving het AEX-bedrijf voor een bedrag van 645 miljoen euro aan bestellingen. De onderneming levert bijvoorbeeld systemen voor de bewerking van wafers, de dunne schijfjes waarvan halfgeleiders worden gemaakt. Daarmee lag de orderontvangst 70 procent hoger dan een jaar eerder, aldus ASMI.
De omzet bedroeg in de afgelopen periode ruim 491 miljoen euro, wat aan de bovenkant van de eigen verwachtingen van ASMI is. Het bedrijf gaf aan voor het eerste kwartaal op een omzet te rekenen van 500 miljoen tot 530 miljoen euro. De omzet in de tweede helft van dit jaar zou dan hoger moeten uitkomen dan in de eerste zes maanden van 2022. ASMI zegt wel dat er nog steeds verstoringen in de toeleveringsketens zijn. De nettowinst kwam uit op 138 miljoen euro, tegen 82 miljoen euro een jaar terug.
In een toelichting spreekt topman Benjamin Loh van een jaar met sterke vooruitgang voor ASMI. Het bedrijf zegt dat het nieuwe jaar goed is begonnen. Het dividend wordt met een kwart verhoogd en ASMI gaat een nieuw aandeleninkoopprogramma van 100 miljoen euro beginnen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.
16 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.
4 uur geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn weer gedaald door het uitblijven van regen. De scheepvaart blijft daardoor met minder lading varen dan normaal. Hoewel er deze week wel wat regen wordt voorspeld, is het lage water nog niet voorbij.
4 uur geledenOSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.
7 uur geleden