Record aan orders voor Nederlands chipbedrijf ASMI
ALMERE (ANP) - De Nederlandse chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het vierde kwartaal een record aan orders ontvangen. ASMI profiteert van de wereldwijde chiptekorten en de omvangrijke investeringsplannen van grote chipproducenten. Daardoor wordt de vraag naar de producten van het bedrijf uit Almere aangejaagd.
In het slotkwartaal van 2021 ontving het AEX-bedrijf voor een bedrag van 645 miljoen euro aan bestellingen. De onderneming levert bijvoorbeeld systemen voor de bewerking van wafers, de dunne schijfjes waarvan halfgeleiders worden gemaakt. Daarmee lag de orderontvangst 70 procent hoger dan een jaar eerder, aldus ASMI.
De omzet bedroeg in de afgelopen periode ruim 491 miljoen euro, wat aan de bovenkant van de eigen verwachtingen van ASMI is. Het bedrijf gaf aan voor het eerste kwartaal op een omzet te rekenen van 500 miljoen tot 530 miljoen euro. De omzet in de tweede helft van dit jaar zou dan hoger moeten uitkomen dan in de eerste zes maanden van 2022. ASMI zegt wel dat er nog steeds verstoringen in de toeleveringsketens zijn. De nettowinst kwam uit op 138 miljoen euro, tegen 82 miljoen euro een jaar terug.
In een toelichting spreekt topman Benjamin Loh van een jaar met sterke vooruitgang voor ASMI. Het bedrijf zegt dat het nieuwe jaar goed is begonnen. Het dividend wordt met een kwart verhoogd en ASMI gaat een nieuw aandeleninkoopprogramma van 100 miljoen euro beginnen.
Meer uit Financieel
RUNGIS (ANP/AFP) - Twee grote Franse supermarktketens zijn getroffen door een cyberaanval, waardoor koelinstallaties zijn gaan ontdooien. Dat bevestigen Intermarché en Coopérative U aan het Franse persbureau AFP.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV willen dat Shell duidelijkheid geeft over de toekomst van zijn grote chemiecomplex in Moerdijk. De naar schatting 1400 medewerkers worden volgens de bonden in het ongewisse gelaten, terwijl "inmiddels openlijk wordt gespeculeerd over toekomstscenario's die uiteenlopen van verkoop en opknippen tot sanering of zelfs sluiting".
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank verhoogt de rente op de meeste spaarrekeningen woensdag met 0,1 procentpunt. Het is volgens een woordvoerder de tweede renteverhoging in drie maanden. Daarvoor was de laatste wijziging meer dan een jaar geleden.
48 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Nobelprijs voor de Economie gaat dit jaar naar twee Amerikanen. De academici Robert Hall en Michael Woodford krijgen de prijs voor hun onderzoek naar de manier waarop monetair en fiscaal beleid kunnen helpen om schommelingen in de economie te dempen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Accountantskantoor Deloitte hielp de Russische oligarch Roman Abramovitsj jaren geleden met het ontduiken van miljoenen aan belasting, schrijven de Britse media BBC en The Guardian na onderzoek van gelekte documenten. De grootste accountantsfirma ter wereld was nauw betrokken bij het falsificeren van documenten, waardoor bezittingen van de oud-eigenaar van voetbalclub Chelsea achteraf van locatie werden veranderd en daardoor uit het zicht van belastingautoriteiten bleven.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt vluchten naar Saudi-Arabië langer uit na aanvallen op de luchthaven van Riyad. De luchtvaartmaatschappij vliegt in ieder geval tot en met 31 oktober niet naar de Saudische steden Riyad en Dammam. Eerder was het plan om vanaf 25 oktober de vluchten te hervatten. Maandag zijn alle vluchten op de luchthaven van Riyad geannuleerd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel en Beijing zijn een importquotum overeengekomen van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd. Dat meldt een hoge EU-functionaris maandag in een uitleg over de deal die afgelopen vrijdag werd gesloten door Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Chinese minister van Handel Wang Wentao.
3 uur geleden