Record aan orders voor Nederlands chipbedrijf ASMI
ALMERE (ANP) - De Nederlandse chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het vierde kwartaal een record aan orders ontvangen. ASMI profiteert van de wereldwijde chiptekorten en de omvangrijke investeringsplannen van grote chipproducenten. Daardoor wordt de vraag naar de producten van het bedrijf uit Almere aangejaagd.
In het slotkwartaal van 2021 ontving het AEX-bedrijf voor een bedrag van 645 miljoen euro aan bestellingen. De onderneming levert bijvoorbeeld systemen voor de bewerking van wafers, de dunne schijfjes waarvan halfgeleiders worden gemaakt. Daarmee lag de orderontvangst 70 procent hoger dan een jaar eerder, aldus ASMI.
De omzet bedroeg in de afgelopen periode ruim 491 miljoen euro, wat aan de bovenkant van de eigen verwachtingen van ASMI is. Het bedrijf gaf aan voor het eerste kwartaal op een omzet te rekenen van 500 miljoen tot 530 miljoen euro. De omzet in de tweede helft van dit jaar zou dan hoger moeten uitkomen dan in de eerste zes maanden van 2022. ASMI zegt wel dat er nog steeds verstoringen in de toeleveringsketens zijn. De nettowinst kwam uit op 138 miljoen euro, tegen 82 miljoen euro een jaar terug.
In een toelichting spreekt topman Benjamin Loh van een jaar met sterke vooruitgang voor ASMI. Het bedrijf zegt dat het nieuwe jaar goed is begonnen. Het dividend wordt met een kwart verhoogd en ASMI gaat een nieuw aandeleninkoopprogramma van 100 miljoen euro beginnen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol loopt alles maandag weer goed door, nadat een storing bij de elektronische paspoortcontroles zondag voor lange rijen zorgde en honderden reizigers hun vlucht misten. "Het is een normale dag", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
12 minuten geledenKILCHBERG (ANP/DPA) - Topman Adalbert Lechner van de Zwitserse chocolademaker Lindt & Sprüngli is opgestapt vanwege tegenvallende verkopen. Volgens Lindt & Sprüngli is nieuw leiderschap nodig. Lechner stond sinds oktober 2022 aan het hoofd van het bedrijf en werkte al 33 jaar voor Lindt & Sprüngli.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Beleggers deden het rustig aan, na het bereiken van een nieuw recordniveau op vrijdag. Flinke verliezen in de Amerikaanse techsector, waardoor de techgraadmeter Nasdaq vrijdag ruim 2 procent lager sloot, zorgden voor wat terughoudendheid.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz houdt maandag en dinsdag in Berlijn een top met het bedrijfsleven om te praten over meer investeringen in de Duitse economie. Bedrijven in de grootste economie van Europa roepen al langere tijd om lagere kosten voor energie en arbeid en vermindering van regeldruk en belastingen. Merz heeft gezegd hierbij te willen helpen.
1 uur geledenMANILA (ANP) - De kans om de opwarming van de aarde te beperken volgens de doelstellingen die zijn afgesproken in het Klimaatakkoord van Parijs, is bijna verkeken. Daarvoor heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen maandag gewaarschuwd.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - De websites van Gall & Gall en Etos zijn sinds zondagavond weer te bezoeken, nadat de sites een week lang onbereikbaar waren door het grote cybersecurity-incident bij moederbedrijf Ahold Delhaize. Klanten kunnen via de websites van de slijterij- en drogisterijketen ook weer bestellingen doen, volgens een woordvoerder.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De economische groei van China is in het derde kwartaal van 2026 versneld tot 4,5 procent op jaarbasis, meldde het Chinese statistiekbureau NBS. In het tweede kwartaal groeide de op een na grootste economie ter wereld met 4,3 procent. Dat was de laagste groei in drie jaar.
2 uur geleden