Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Record: 16 miljard dollar uitgegeven rond verkiezingen VS

Record: 16 miljard dollar uitgegeven rond verkiezingen VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Rond de Amerikaanse verkiezingen is door de kandidaten de afgelopen tijd 15,9 miljard dollar (14,5 miljard euro) uitgegeven. Dat is een record, blijkt uit onderzoek van de non-profitorganisatie OpenSecrets. Vrijwel al het geld is afkomstig van donaties door bedrijven, organisaties, politieke actiecomités en individuen. In 2020 werd 15,1 miljard dollar uitgegeven en in 2016 was het 6,5 miljard.

Van het totale bedrag is 10 miljard dollar gespendeerd aan reclamezendtijd. De grootste bedragen werden binnengehaald door het team van de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris (ruim 1 miljard dollar) en haar Republikeinse tegenstander Donald Trump (950 miljoen). Ook de honderden kandidaten bij de verkiezingen voor het Huis van Afgevaardigden en de Senaat geven bij elkaar ook honderden miljoenen dollars uit. Via de vele, niet aan kandidaten gelieerde actiecomités kwamen nog eens honderden miljoenen binnen.

Amerikanen stemmen dinsdag niet alleen voor de president, maar ook voor een derde van de Senaat en alle 435 zetels in het Huis van Afgevaardigden. Ook op staatsniveau zijn er verkiezingen voor de staatsparlementen. In verschillende staten kan ook gestemd worden bij referenda, bijvoorbeeld over een verbod op abortus, of het legaliseren van het recreatief gebruik van cannabis.

Meer uit Buitenland

Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

6 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

6 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

6 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

7 uur geleden
Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

8 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

9 uur geleden