Reclassering doet aangifte tegen oud-medewerker om datalek
UTRECHT (ANP) - Reclassering Nederland doet aangifte tegen een oud-medewerker die waarschijnlijk nog over persoonsgegevens van contacten van de reclassering beschikt en die weigert terug te geven. Daarmee is sprake van een datalek, concludeert de organisatie na intern onderzoek.
De oud-medewerker beschikte eerder dit jaar nog over een laptop en telefoon van zijn voormalige werkgever met daarop privacygevoelige informatie. Hij had in 2021-2022 persoonsgegevens opgeslagen in de tijd dat hij nog in dienst was. Reclassering Nederland liet in juni beslag leggen op de apparaten en begon een onderzoek.
"Vast is komen te staan dat er daadwerkelijk sprake is van een datalek", meldt Reclassering Nederland woensdag. Met de inbeslagname van de laptop en telefoon is het slechts ten dele gelukt de informatie veilig te stellen. De oud-werknemer weigerde de afgelopen maanden alle medewerking aan het onderzoek, waaruit bovendien is gebleken dat hij ook op een privétoestel waarschijnlijk nog persoonsgegevens bewaart.
Bij de oud-werknemer zijn gegevens van ruim twintig contacten aangetroffen in de regio Zuid. Dat hoeven volgens een woordvoerster niet alleen cliënten te zijn. Reclassering Nederland benadert deze mensen over het datalek.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.
1 uur geledenDUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Provincies gaan een DNA-onderzoek na een wolvenaanval op (vee)dieren minder leidend maken om een schadevergoeding te krijgen. Zo'n onderzoek is nu verplicht om met zekerheid te kunnen zeggen dat een wolf de dader was. Deskundigen kunnen door opgedane ervaring in veel gevallen al eerder uitsluitsel geven, zegt een woordvoerder van het Interprovinciaal Overleg (IPO).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn verontrust door berichten over jongerenprotesten die online circuleren, melden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze zijn bang dat in meerdere Nederlandse steden ongeregeldheden zullen plaatsvinden, net zoals eerder deze maand in andere Europese landen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het drugslab dat in juli werd ontdekt in de Meidoornstraat in Den Haag zijn 8000 liter chemicaliën, 28 kilo harddrugs en grondstoffen voor 6 miljoen xtc-pillen aangetroffen, rekende de officier van justitie vrijdag voor tijdens een eerste inleidende zitting tegen vier verdachten. Na de vondst van het lab, dat volledig in werking was, werden tientallen omliggende huizen ontruimd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Pakketbedrijf GLS zegt ontdaan te zijn door het incident waarbij een bezorger donderdag in de Amsterdamse Runstraat door een motoragent met een stroomstootwapen werd geraakt. De bezorger werkt voor een transportpartner die pakketten in opdracht van GLS bezorgt. Het bedrijf zegt met die partner in contact te staan over "het welzijn van de bezorger".
3 uur geleden