Reclassering doet aangifte tegen oud-medewerker om datalek
UTRECHT (ANP) - Reclassering Nederland doet aangifte tegen een oud-medewerker die waarschijnlijk nog over persoonsgegevens van contacten van de reclassering beschikt en die weigert terug te geven. Daarmee is sprake van een datalek, concludeert de organisatie na intern onderzoek.
De oud-medewerker beschikte eerder dit jaar nog over een laptop en telefoon van zijn voormalige werkgever met daarop privacygevoelige informatie. Hij had in 2021-2022 persoonsgegevens opgeslagen in de tijd dat hij nog in dienst was. Reclassering Nederland liet in juni beslag leggen op de apparaten en begon een onderzoek.
"Vast is komen te staan dat er daadwerkelijk sprake is van een datalek", meldt Reclassering Nederland woensdag. Met de inbeslagname van de laptop en telefoon is het slechts ten dele gelukt de informatie veilig te stellen. De oud-werknemer weigerde de afgelopen maanden alle medewerking aan het onderzoek, waaruit bovendien is gebleken dat hij ook op een privétoestel waarschijnlijk nog persoonsgegevens bewaart.
Bij de oud-werknemer zijn gegevens van ruim twintig contacten aangetroffen in de regio Zuid. Dat hoeven volgens een woordvoerster niet alleen cliënten te zijn. Reclassering Nederland benadert deze mensen over het datalek.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
2 uur geledenMOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister David van Weel vindt dat Europa en de VS moeten werken aan wederzijds vertrouwen. "En waar dat weg is, moeten we dat weer terugbouwen," zegt de VVD-minister naar aanleiding van de Amerikaanse veiligheidsstrategie. Daarin stelt de VS dat "Europa afstevent op zijn ondergang door de uitholling van democratie en politieke vrijheden."
7 uur geleden