Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reclassering adviseert hof jeugdstrafrecht bij Mallorcaverdachte

Reclassering adviseert hof jeugdstrafrecht bij Mallorcaverdachte

LEEUWARDEN (ANP) - De reclassering adviseert het gerechtshof om in de zogeheten Mallorcazaak het jeugdstrafrecht toe te passen bij hoofdverdachte Sanil B. (21). Volgens de reclassering zijn er meer argumenten voor het toepassen van het jeugdstrafrecht dan voor het volwassenenstrafrecht, bleek donderdag op de vierde zittingsdag bij het hof in Leeuwarden.

Het hof heeft in de aanloop naar de behandeling van het hoger beroep aanvullende reclasseringsrapporten over alle verdachten laten opstellen, onder andere over de mogelijkheden om jeugdstrafrecht toe te passen. Alleen in de zaak van B. adviseert de reclassering een jeugdstraf in een jeugdinrichting, in de zaken van de medeverdachten wordt het toepassen van volwassenenstrafrecht geadviseerd.

De rechtbank in Lelystad veroordeelde B. vorig jaar op basis van het volwassenenstrafrecht tot een celstraf van zeven jaar voor het medeplegen van doodslag op Carlo Heuvelman (27) in juli 2021 en nog twee pogingen tot doodslag. Op zijn schoen was een DNA-spoor van het slachtoffer uit Waddinxveen gevonden. De andere zes verdachten werden veroordeeld tot deels voorwaardelijke celstraffen variërend van twaalf tot dertig maanden.

'Eerlijk verklaard'

B. herhaalde donderdag bij het hof dat hij vindt dat hij ten onrechte is veroordeeld voor doodslag. "Als ik zeven jaar cel had gekregen voor dingen die ik wél had gedaan had ik daar beter mee kunnen leven", zei de 21-jarige Hilversummer. "Als ik weer veroordeeld word voor doodslag, op basis van jeugdstrafrecht of niet, ik zal toch in cassatie gaan." Hij herhaalde ook alles over de zaak eerlijk te hebben verklaard en zei het zwaar te hebben in de gevangenis, waar hij naar eigen zeggen bezig is te overleven. "Ik hou mijn hoofd boven water."

B. werd op 19-jarige leeftijd op 4 augustus 2021 aangehouden en mocht vanaf april vorig jaar de strafzaak in vrijheid afwachten. Sinds het vonnis van 18 november vorig jaar zit hij weer vast.

Uitspraak

Het hoger beroep duurt nog twee weken. Vrijdag komen de nabestaanden aan het woord. Woensdag volgen de strafeisen. Het hof doet op 14 maart uitspraak.

Meer uit Binnenland

Een Ander Joods Geluid: geen fantasieën over verandering Israël

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingen in Israël zullen niets veranderen voor de "mensenrechten en zelfbeschikking" van de Palestijnen, meent de anti-zionistische organisatie Een Ander Joods Geluid. Voorzitter Jaap Hamburger heeft "geen fantasieën over verandering" in Israëls beleid jegens de Palestijnen. "79 jaar gewelddadig zionisme gaat nu zijn 80e jaar in. Het oorspronkelijke oogmerk blijft onveranderd."

3 uur geleden
Standbeeld Aletta Jacobs in centrum van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.

8 uur geleden
Drukste spits van het jaar: 1100 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - De avondspits van dinsdag is de drukste spits tot nu toe in 2026. Volgens de verkeersinformatie van de ANWB stond er rond 17.30 uur zo'n 1100 kilometer file. Niet eerder dit jaar waren vertragingen door files zo groot.

9 uur geleden
Drenthe geeft geld voor studie naar betere bescherming tegen wolf

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe geeft een subsidie van 148.000 euro voor onderzoek naar een nieuwe technologie die kan helpen bij het beschermen van grazers in gebieden waar veel wolven voorkomen. In die pilot worden onder meer automatische beeldherkenning en middelen om wolven af te schrikken gecombineerd met een systeem waarbij vroegtijdig voor de wolf wordt gewaarschuwd.

10 uur geleden
Waterpeil stijgt door regen, maar gevolgen droogte nog voelbaar

DEN HAAG (ANP) - Door de regen in de afgelopen twee weken stroomt weer meer water door de Rijn en de Maas, meldt Rijkswaterstaat in de nieuwste droogtemonitor, maar ondanks de stijging blijft de afvoer in de grote rivieren laag voor de tijd van het jaar.

11 uur geleden
Aangevallen dierenverzorgster Beekse Bergen overleden

HILVARENBEEK (ANP) - De dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval, is dinsdag aan haar verwondingen overleden. "Haar overlijden raakt ons allemaal diep en we leven intens mee met haar familie, vrienden en naasten", aldus de dierentuin in een verklaring.

12 uur geleden
Spullen van vermiste kitesurfer gevonden, zoekactie stopt

SCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht naar de 18-jarige man is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.

14 uur geleden