Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reclassering adviseert hof jeugdstrafrecht bij Mallorcaverdachte

Reclassering adviseert hof jeugdstrafrecht bij Mallorcaverdachte

LEEUWARDEN (ANP) - De reclassering adviseert het gerechtshof om in de zogeheten Mallorcazaak het jeugdstrafrecht toe te passen bij hoofdverdachte Sanil B. (21). Volgens de reclassering zijn er meer argumenten voor het toepassen van het jeugdstrafrecht dan voor het volwassenenstrafrecht, bleek donderdag op de vierde zittingsdag bij het hof in Leeuwarden.

Het hof heeft in de aanloop naar de behandeling van het hoger beroep aanvullende reclasseringsrapporten over alle verdachten laten opstellen, onder andere over de mogelijkheden om jeugdstrafrecht toe te passen. Alleen in de zaak van B. adviseert de reclassering een jeugdstraf in een jeugdinrichting, in de zaken van de medeverdachten wordt het toepassen van volwassenenstrafrecht geadviseerd.

De rechtbank in Lelystad veroordeelde B. vorig jaar op basis van het volwassenenstrafrecht tot een celstraf van zeven jaar voor het medeplegen van doodslag op Carlo Heuvelman (27) in juli 2021 en nog twee pogingen tot doodslag. Op zijn schoen was een DNA-spoor van het slachtoffer uit Waddinxveen gevonden. De andere zes verdachten werden veroordeeld tot deels voorwaardelijke celstraffen variërend van twaalf tot dertig maanden.

'Eerlijk verklaard'

B. herhaalde donderdag bij het hof dat hij vindt dat hij ten onrechte is veroordeeld voor doodslag. "Als ik zeven jaar cel had gekregen voor dingen die ik wél had gedaan had ik daar beter mee kunnen leven", zei de 21-jarige Hilversummer. "Als ik weer veroordeeld word voor doodslag, op basis van jeugdstrafrecht of niet, ik zal toch in cassatie gaan." Hij herhaalde ook alles over de zaak eerlijk te hebben verklaard en zei het zwaar te hebben in de gevangenis, waar hij naar eigen zeggen bezig is te overleven. "Ik hou mijn hoofd boven water."

B. werd op 19-jarige leeftijd op 4 augustus 2021 aangehouden en mocht vanaf april vorig jaar de strafzaak in vrijheid afwachten. Sinds het vonnis van 18 november vorig jaar zit hij weer vast.

Uitspraak

Het hoger beroep duurt nog twee weken. Vrijdag komen de nabestaanden aan het woord. Woensdag volgen de strafeisen. Het hof doet op 14 maart uitspraak.

Meer uit Binnenland

Hele dag geen treinen bij Venray door grote natuurbrand

VENRAY (ANP) - Arriva verwacht dat dinsdag tot zeker 18.00 uur geen treinverkeer mogelijk is tussen Venray en Boxmeer door een grote brand in een natuurgebied in Noord-Limburg. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen. De regionale vervoerder zet bussen in tussen Venray en Nijmegen.

17 minuten geleden
Natuurbrand bij Venray stabiel, nog niet onder controle

OOSTRUM (ANP) - De brand in natuurgebied Boschhuizerbergen ten oosten van Venray is de afgelopen uren niet verder uitgebreid. De situatie is stabiel, maar het vuur is nog niet onder controle, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord.

56 minuten geleden
Gebied van 100 hectare getroffen door natuurbrand Noord-Limburg

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij Oostrum in Noord-Limburg is flink uitgebreid. Een gebied van in totaal 100 hectare is getroffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Limburg-Noord. Maandagmiddag besloeg de brand nog 21 hectare.

3 uur geleden
Natuurbrand Noord-Limburg niet voor dinsdagochtend geblust

OOSTRUM (ANP) - De veiligheidsregio Limburg-Noord verwacht niet dat de grote brand in het natuurgebied bij Oostrum voor dinsdagochtend geblust is. Dat komt vooral omdat de brand nog niet onder controle is, meldt de woordvoerder.

6 uur geleden
NL-Alert om natuurbrand Noord-Limburg blijft van kracht

OOSTRUM (ANP) - Het NL-Alert dat maandagmiddag is verstuurd wegens de rook die vrijkomt bij de natuurbrand in het gebied De Rosmolen in Noord-Limburg blijft voorlopig gehandhaafd. Dat meldt de veiligheidsregio.

6 uur geleden
Ook dinsdagochtend nog geen treinen bij Venray door natuurbrand

VENRAY (ANP) - Door een grote brand in een natuurgebied bij het Limburgse Venray rijden daar ook dinsdagochtend geen treinen. Het treinverkeer ligt in elk geval tot 9.00 uur plat tussen Venray en Boxmeer, verwacht de regionale vervoerder Arriva. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen maar bussen.

6 uur geleden
Explosief gevonden in tuin van woning in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In de tuin bij een woning in Rotterdam heeft de politie maandagavond een explosief gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd gewaarschuwd en heeft het explosief verwijderd. Het zal ergens anders door de EOD tot ontploffing gebracht worden, meldt de politie Rotterdam op X.

6 uur geleden