Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reclassering adviseert hof jeugdstrafrecht bij Mallorcaverdachte

Reclassering adviseert hof jeugdstrafrecht bij Mallorcaverdachte

LEEUWARDEN (ANP) - De reclassering adviseert het gerechtshof om in de zogeheten Mallorcazaak het jeugdstrafrecht toe te passen bij hoofdverdachte Sanil B. (21). Volgens de reclassering zijn er meer argumenten voor het toepassen van het jeugdstrafrecht dan voor het volwassenenstrafrecht, bleek donderdag op de vierde zittingsdag bij het hof in Leeuwarden.

Het hof heeft in de aanloop naar de behandeling van het hoger beroep aanvullende reclasseringsrapporten over alle verdachten laten opstellen, onder andere over de mogelijkheden om jeugdstrafrecht toe te passen. Alleen in de zaak van B. adviseert de reclassering een jeugdstraf in een jeugdinrichting, in de zaken van de medeverdachten wordt het toepassen van volwassenenstrafrecht geadviseerd.

De rechtbank in Lelystad veroordeelde B. vorig jaar op basis van het volwassenenstrafrecht tot een celstraf van zeven jaar voor het medeplegen van doodslag op Carlo Heuvelman (27) in juli 2021 en nog twee pogingen tot doodslag. Op zijn schoen was een DNA-spoor van het slachtoffer uit Waddinxveen gevonden. De andere zes verdachten werden veroordeeld tot deels voorwaardelijke celstraffen variërend van twaalf tot dertig maanden.

'Eerlijk verklaard'

B. herhaalde donderdag bij het hof dat hij vindt dat hij ten onrechte is veroordeeld voor doodslag. "Als ik zeven jaar cel had gekregen voor dingen die ik wél had gedaan had ik daar beter mee kunnen leven", zei de 21-jarige Hilversummer. "Als ik weer veroordeeld word voor doodslag, op basis van jeugdstrafrecht of niet, ik zal toch in cassatie gaan." Hij herhaalde ook alles over de zaak eerlijk te hebben verklaard en zei het zwaar te hebben in de gevangenis, waar hij naar eigen zeggen bezig is te overleven. "Ik hou mijn hoofd boven water."

B. werd op 19-jarige leeftijd op 4 augustus 2021 aangehouden en mocht vanaf april vorig jaar de strafzaak in vrijheid afwachten. Sinds het vonnis van 18 november vorig jaar zit hij weer vast.

Uitspraak

Het hoger beroep duurt nog twee weken. Vrijdag komen de nabestaanden aan het woord. Woensdag volgen de strafeisen. Het hof doet op 14 maart uitspraak.

Meer uit Binnenland

Petitie voor boycot WK voetbal ruim 50.000 keer ondertekend

DEN HAAG (ANP) - De petitie om het Nederlands elftal niet mee te laten doen aan het WK voetbal in onder meer de Verenigde Staten is meer dan 50.000 keer ondertekend. Gisteravond rond 20.00 uur stond de teller nog op ruim 25.000 handtekeningen voor een boycot. Inmiddels is dit aantal dus verdubbeld.

4 minuten geleden
Raad voor Cultuur: leg artistieke vrijheid vast in de wet

DEN HAAG (ANP) - Artistieke vrijheid moet beschermd worden door deze in de wet vast te leggen, vindt de Raad voor Cultuur (RvC). Het adviesorgaan van de regering ontving de afgelopen jaren signalen van makers en instellingen "dat hun werk steeds vaker onderdeel is van debat", schrijft de raad in een dinsdag verschenen adviesrapport.

1 uur geleden
AVROTROS: geen verband tussen arrestatie Afghaanse vrouw en docu

HILVERSUM (ANP) - Er is geen aanleiding om aan te nemen dat er een direct verband is tussen de arrestatie van een Afghaanse vrouw en de documentaireserie die AVROTROS heeft gemaakt over Afghanistan. Dat meldt de omroep in een korte verklaring. De inhoud van de aanklacht is nog niet bekend.

2 uur geleden
ME aanwezig bij protest bij Tweede Kamer tegen geweld in Syrië

DEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is in de nacht van maandag op dinsdag aanwezig geweest bij een demonstratie bij de Tweede Kamer tegen het recente geweld in Syrië. Een woordvoerder van de politie zei eerder dat de ME aanwezig was "vanwege de grootte van de groep". Ook zei hij dat het protest gemoedelijk verliep en er geen reden was om in te grijpen. Voor zover hij weet, zijn er ook geen aanhoudingen verricht. Een verslaggever van het ANP zag rond 07.00 uur dat de demonstranten allemaal weg waren.

3 uur geleden
Noorderlicht op veel plaatsen in Nederland gezien

HOUTEN (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland zien mensen maandagavond het noorderlicht. Diverse regionale media en ook Weeronline melden dat het lichtspektakel met het blote oog te zien is. Op foto's zijn felle groene en roze lichtstrepen in de lucht te zien. Ook zuidelijker in Europa is het waar te nemen.

7 uur geleden
Ook Nederland uitgenodigd voor Trumps vredesraad voor Gaza

DEN HAAG (ANP) - Ook Nederland is door de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd toe te treden tot zijn vredesraad voor Gaza. Dat bevestigt een woordvoerder van demissionair minister-president Dick Schoof na een bericht van NRC. Of het kabinet op de uitnodiging ingaat, laat hij nog in het midden.

12 uur geleden
Advocaat van verdachte in zaak broer S10 vraagt om vrijlating

HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige man uit Zwaag die in oktober werd aangehouden in het onderzoek naar het overlijden van de tweelingbroer van zangeres S10 heeft de rechter verzocht de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. Dat bleek maandag tijdens een pro-formazitting in de rechtbank in Haarlem. Verdachte Signiomar D. zit sinds 19 oktober 2025 vast en wordt verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving met de dood tot gevolg. Naast D. zitten nog twee mannen uit Hoorn en een uit Rotterdam in hechtenis.

14 uur geleden