Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reclamebureau schikt voor 350 miljoen om pijnstillerpromotie VS

Reclamebureau schikt voor 350 miljoen om pijnstillerpromotie VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Publicis Health, een onderdeel van een groot Frans reclamebedrijf, heeft een schikking van 350 miljoen dollar getroffen met alle vijftig Amerikaanse staten. Het bedrijf werd ervan beschuldigd de opiatencrisis in de Verenigde Staten te hebben aangewakkerd. Dat zou zijn gedaan door het jarenlang promoten van zeer verslavende zware pijnstillers, zogeheten opiaten.

Zo werkte Publicis van 2010 tot 2019 samen met Purdue, een Amerikaanse farmaceut die oxycontin produceert. Dat is een zware pijnstiller met als werkzame stof oxycodon die gelijkenissen met heroïne vertoont. Volgens een verklaring van de openbaar aanklager in New York hielp het Franse reclamebedrijf Purdue met een marketingstrategie om artsen over te halen de oxycontin voor te schrijven. Dat moest dan in hogere doses en voor langere periodes. De strategie leidde volgens de aanklager tot een stijging van het aantal voorschriften van de pijnstiller in de VS, gevolgd door meer verslaafden en sterfgevallen door overdoses.

Er lopen meerdere zaken tegen farmaceuten, apotheken en distributeurs van geneesmiddelen in de VS. Daarin worden bedrijven ervan beschuldigd de verslavingsrisico's van pijnstillers te bagatelliseren. Ook zouden zij de veiligheid van patiënten onvoldoende in acht nemen, om zo hun winstmarges te vergroten. De afgelopen twintig jaar zou de opiatencrisis al aan meer dan 500.000 mensen in de VS het leven hebben gekost.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

7 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

7 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

9 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

10 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

12 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

12 uur geleden