Reclamebureau schikt voor 350 miljoen om pijnstillerpromotie VS
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Publicis Health, een onderdeel van een groot Frans reclamebedrijf, heeft een schikking van 350 miljoen dollar getroffen met alle vijftig Amerikaanse staten. Het bedrijf werd ervan beschuldigd de opiatencrisis in de Verenigde Staten te hebben aangewakkerd. Dat zou zijn gedaan door het jarenlang promoten van zeer verslavende zware pijnstillers, zogeheten opiaten.
Zo werkte Publicis van 2010 tot 2019 samen met Purdue, een Amerikaanse farmaceut die oxycontin produceert. Dat is een zware pijnstiller met als werkzame stof oxycodon die gelijkenissen met heroïne vertoont. Volgens een verklaring van de openbaar aanklager in New York hielp het Franse reclamebedrijf Purdue met een marketingstrategie om artsen over te halen de oxycontin voor te schrijven. Dat moest dan in hogere doses en voor langere periodes. De strategie leidde volgens de aanklager tot een stijging van het aantal voorschriften van de pijnstiller in de VS, gevolgd door meer verslaafden en sterfgevallen door overdoses.
Er lopen meerdere zaken tegen farmaceuten, apotheken en distributeurs van geneesmiddelen in de VS. Daarin worden bedrijven ervan beschuldigd de verslavingsrisico's van pijnstillers te bagatelliseren. Ook zouden zij de veiligheid van patiënten onvoldoende in acht nemen, om zo hun winstmarges te vergroten. De afgelopen twintig jaar zou de opiatencrisis al aan meer dan 500.000 mensen in de VS het leven hebben gekost.
Meer uit Financieel
TILBURG (ANP) - Netbeheerder Enexis heeft zondag tegen het einde van de ochtend de stroom voor zo'n 18.000 klanten in en rond Tilburg kort afgeschakeld om te voorkomen dat het elektriciteitsnet daar overbelast zou raken. Dat bevestigt een woordvoerster van Enexis na berichtgeving door onder meer Omroep Brabant. Door de noodmaatregel zaten mensen zonder stroom.
9 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Zeven landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in augustus verder verhogen. De landen hebben zondag besloten opnieuw de productiequota met 188.000 vaten olie per dag te verhogen. Voor juni en juli werden even grote verhogingen afgesproken.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse geschillencommissie voor reizen en vervoer heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal klachten ontvangen. Dat is grotendeels te wijten aan het slechte weer in het voorjaar en de Iranoorlog.
11 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - Wie nog een ticket wil kopen om België te zien spelen tegen de Verenigde Staten tijdens het WK voetbal hoeft daar nu veel minder geld voor neer te leggen dan enkele dagen eerder. De ticketprijzen zijn de afgelopen dagen flink gedaald volgens TicketData.com, een dienst die deze prijzen bijhoudt.
13 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.
15 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
1 dag geleden