Reclamebestedingen rond Olympische Spelen veel lager dan bij EK
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse reclamebestedingen rond de Olympische Spelen waren veel lager dan die bij het EK voetbal. Volgens mediaregistratiebureau Adfact werd vanaf de start van de Spelen in Tokio tot nu bijna 11,5 miljoen euro uitgegeven door adverteerders. In de aanloop naar en tijdens het EK werd 81,2 miljoen euro uitgegeven.
Het gaat om bestedingen aan reclames via televisie, radio, kranten, tijdschriften en buitenreclame zoals abri's. Adfact onderzocht de periode van de start van de Spelen tot nu, bijna aan het einde van de Paralympische Spelen. Er werd vooral geadverteerd op televisie, met ruim 7,8 miljoen euro. Automerk Toyota gaf met bijna 2,5 miljoen euro het meeste uit.
Volgens Adfact wordt het veel lagere bedrag verklaard door de scherpe regelgeving bij het adverteren rond de Olympische Spelen. Zo mogen persoonlijkheid, naam, afbeelding of sportprestatie van de topsporters tijdens de Spelen niet gebruikt worden voor reclamedoeleinden, tenzij vooraf uitdrukkelijke toestemming is verleend door het IOC of NOC*NSF.
Officiële sponsors van de Olympische Spelen zijn de enige bedrijven die commercieel gebruik mogen maken van de olympische merken, zoals de olympische ringen en termen als TeamNL. De hoofdsponsors van de afgelopen zomerspelen waren Coca-Cola, Atos, Bridgestone, Dow, General Electric (GE), McDonald’s, Omega, Panasonic, Procter & Gamble (P&G), Samsung en Visa.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De EU heeft de overname van cybersecurity-startup Wiz door Google-moederbedrijf Alphabet voor 32 miljard dollar goedgekeurd. Volgens Brussel levert de overname geen mededingingsproblemen in Europa op.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick ontkent dat hij nauwe banden heeft gehad met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein, zoals is gesuggereerd in openbaar gemaakte documenten. Parlementariërs van beide partijen hebben Lutnick opgeroepen om op te stappen, maar volgens hem is dat niet nodig.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - EU-parlementariërs hebben dinsdag hun steun uitgesproken voor de introductie van de digitale euro. De plannen van Brussel zijn goedgekeurd door 438 parlementariërs, tegenover 158 stemmen tegen. De Europese Centrale Bank (ECB) wil met een digitale euro de Europese afhankelijkheid van Amerikaanse betaalbedrijven zoals Visa en Mastercard verminderen, nu de trans-Atlantische betrekkingen onder druk staan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft zijn vijandige overnamebod op Warner Bros. Discovery verhoogd in een poging aandeelhouders te overtuigen zijn bod te steunen in plaats van dat van concurrent Netflix.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Door een actie van de douane op Schiphol hebben passagiers dinsdagmiddag na aankomst kleine vertragingen opgelopen, meldt vakbond FNV. De douaniers voerden actie omdat ze een hoger salaris voor rijksambtenaren willen en deden dit door tijdelijk extra controles uit te voeren, waardoor er enige vertraging ontstond.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Spotify werd dinsdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. De muziekstreamingdienst zag de omzet en winst stijgen in het laatste kwartaal van 2025. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg tot een nieuw record van 751 miljoen. Het aantal premiumabonnees, die betalen voor de muziek en podcasts, groeide tot 290 miljoen. Voor het huidige kwartaal rekent Spotify op een verdere stijging van het aantal gebruikers en betalende abonnees. Het aandeel won 15,5 procent.
2 uur geleden