Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reclamebestedingen rond Olympische Spelen veel lager dan bij EK

Reclamebestedingen rond Olympische Spelen veel lager dan bij EK

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse reclamebestedingen rond de Olympische Spelen waren veel lager dan die bij het EK voetbal. Volgens mediaregistratiebureau Adfact werd vanaf de start van de Spelen in Tokio tot nu bijna 11,5 miljoen euro uitgegeven door adverteerders. In de aanloop naar en tijdens het EK werd 81,2 miljoen euro uitgegeven.

Het gaat om bestedingen aan reclames via televisie, radio, kranten, tijdschriften en buitenreclame zoals abri's. Adfact onderzocht de periode van de start van de Spelen tot nu, bijna aan het einde van de Paralympische Spelen. Er werd vooral geadverteerd op televisie, met ruim 7,8 miljoen euro. Automerk Toyota gaf met bijna 2,5 miljoen euro het meeste uit.

Volgens Adfact wordt het veel lagere bedrag verklaard door de scherpe regelgeving bij het adverteren rond de Olympische Spelen. Zo mogen persoonlijkheid, naam, afbeelding of sportprestatie van de topsporters tijdens de Spelen niet gebruikt worden voor reclamedoeleinden, tenzij vooraf uitdrukkelijke toestemming is verleend door het IOC of NOC*NSF.

Officiële sponsors van de Olympische Spelen zijn de enige bedrijven die commercieel gebruik mogen maken van de olympische merken, zoals de olympische ringen en termen als TeamNL. De hoofdsponsors van de afgelopen zomerspelen waren Coca-Cola, Atos, Bridgestone, Dow, General Electric (GE), McDonald’s, Omega, Panasonic, Procter & Gamble (P&G), Samsung en Visa.

Meer uit Financieel

Nederlandse autobranche verwacht minder nieuwe auto's te verkopen

BUNNIK (ANP) - De Nederlandse autobranche verwacht volgend jaar minder nieuwe personenauto's te verkopen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging gaat de bijtelling voor elektrische leasewagens naar verwachting omhoog, van 18 naar 20 procent. Ook moeten werkgevers door de zogenoemde pseudo-eindheffing dan wat meer gaan betalen voor zakelijke auto's met een verbrandingsmotor, waaronder plug-inhybrides.

16 minuten geleden
Meloni kondigt na wegblokkades akkoord over dieselmaatregelen aan

ROME (ANP) - De Italiaanse regering is akkoord gegaan met noodmaatregelen die tegemoetkomen aan transportbedrijven die in de problemen komen door de hoge dieselprijzen. Dat kondigde premier Giorgia Meloni aan in een video op sociale media. Het bericht volgt op truckersprotesten in het zuiden van het land, waarbij blokkades voor lege schappen in de supermarkten en wegrottende tomaten zorgden.

50 minuten geleden
Tesla en Meta zakken op negatief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.

1 uur geleden
PHP waarschuwt: verouderde sites blijven kwetsbaar voor aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.

2 uur geleden
Europees Parlement wil twee jaar extra uitstel van methaanregels

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas niet met één jaar, maar met drie jaar worden uitgesteld. 341 Europarlementariërs stemden daarvoor, 225 tegen.

3 uur geleden
VS willen in recordbestelling 850 JSF-vliegtuigen kopen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering koopt de komende tien jaar minstens 850 gevechtsvliegtuigen van het type F-35 van Lockheed Martin. Dat staat in een principeovereenkomst tussen het ministerie van Defensie en de Amerikaanse fabrikant van militair materieel. Het zou de grootste bestelling zijn in de geschiedenis van het gevechtsvliegtuig, ook wel bekend als de Joint Strike Fighter (JSF). Op dit moment hebben de Verenigde Staten en bondgenoten als Nederland in totaal ongeveer 1375 exemplaren van de F-35 in gebruik.

3 uur geleden
Meer Spotify-gebruikers, maar advertentie-inkomsten vallen tegen

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De Zweedse muziekstreamingdienst Spotify zag de advertentie-inkomsten afgelopen kwartaal tegenvallen. Het aantal gebruikers van de dienst en betalende abonnees trok in het derde kwartaal wel iets verder aan, werd donderdag bekend.

4 uur geleden