Reckitt Benckiser schrijft miljarden af op babyvoedingmaker
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse producent van medicatie, schoonmaakmiddelen en drogisterijartikelen Reckitt Beckiser (RB) schrijft miljarden af op zijn divisie die babyvoeding maakt. Dat meldde de maker van onder meer Clearasil, Durex, Strepsils en Vanish bij de publicatie van de kwartaalcijfers over de laatste maanden van 2019.
In totaal schroefde de onderneming de waardering van de in 2017 overgenomen babybvoedingmaker Mead Johnson Nutrition met 5 miljard pond (5,9 miljard euro) terug. Het onderdeel kampte met name in China met de nodige tegenwind, onder meer door een lager dan verwacht geboortecijfer. Verder moest RB meer geld uitgeven dan verwacht om de toeleveringsketen op peil te houden.
De impact van het nieuwe coronavirus op de resultaten kan RB nog niet inschatten. Het bedrijf merkt dat er een versterkte vraag is naar schoonmaakmiddelen als Dettol en Lysol. Verder merkt het bedrijf een toename van de onlineverkopen, terwijl de fysieke verkopen wel worden geraakt. Ook is er sprake van verstoringen in het distributiekanaal en de leveringsketen.
RB sloot sloot vorig jaar af met een operationeel verlies van bijna 2 miljard pond. De omzet steeg ten opzichte van het voorgaande jaar met 2 procent tot 12,8 miljard pond, mede geholpen door gunstige wisselkoersen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nike ging woensdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Het bedrijf wist de omzet op peil te houden, maar de verkopen in de Noord-Amerikaanse markt vielen tegen.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De topmannen van het failliete Carpetright, Gideon Tienkamp en Maikel Hofman, hebben de merkrechten van het oude bedrijf overgekocht. Daarmee zijn ze onder de naam Carpetright IP een nieuwe webshop gestart, zo bevestigt Tienkamp na berichtgeving van vakmedium Wonen360.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's is vrijwel volledig in handen gekomen van Keurig Dr Pepper. Dat Amerikaanse drankenconcern kondigde de overname vorig jaar al aan. Nu de koper meer dan 96 procent van de aandelen in bezit heeft, is zeker dat de beursnotering van JDE Peet's in Amsterdam wordt beëindigd. Dit gebeurt later deze maand. De resterende aandeelhouders hebben nog even de tijd om hun stukken aan te bieden.
57 minuten geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Van de teruggeroepen hybrideauto's van Stellantis vanwege brandgevaar is tot nu toe bij twaalf voertuigen daadwerkelijk brand uitgebroken, heeft het concern bekendgemaakt. Het moederbedrijf van merken als Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Fiat en Opel riep eerder deze week wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een kans op brand in de motorruimte.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Ryanair-topman Michael O'Leary vreest voor verstoringen bij de leveringen van vliegtuigbrandstof aan Europa vanaf mei als de oorlog in het Midden-Oosten langer gaat duren. Dat heeft hij gezegd in een interview met nieuwszender Sky News. Hij verwacht ook dat de ticketprijzen flink kunnen gaan stijgen door de fors hogere kosten voor kerosine.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marijke Vuik, de huidige voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland, wordt per 1 juli de nieuwe voorzitter van MKB-Nederland. Vuik volgt Jacco Vonhof op, die in juni na bijna acht jaar voorzitterschap afscheid neemt van de ondernemersorganisatie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse stichting voor privacyrechtszaken spant in Denemarken een collectieve rechtszaak aan tegen Meta om de vermeende verslavende werking van sociale media. Volgens de Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) heeft het bedrijf achter Instagram en Facebook kinderen opzettelijk blootgesteld aan verslavende functies en hen onvoldoende beschermd.
2 uur geleden