Reckitt Benckiser schrijft miljarden af op babyvoedingmaker
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse producent van medicatie, schoonmaakmiddelen en drogisterijartikelen Reckitt Beckiser (RB) schrijft miljarden af op zijn divisie die babyvoeding maakt. Dat meldde de maker van onder meer Clearasil, Durex, Strepsils en Vanish bij de publicatie van de kwartaalcijfers over de laatste maanden van 2019.
In totaal schroefde de onderneming de waardering van de in 2017 overgenomen babybvoedingmaker Mead Johnson Nutrition met 5 miljard pond (5,9 miljard euro) terug. Het onderdeel kampte met name in China met de nodige tegenwind, onder meer door een lager dan verwacht geboortecijfer. Verder moest RB meer geld uitgeven dan verwacht om de toeleveringsketen op peil te houden.
De impact van het nieuwe coronavirus op de resultaten kan RB nog niet inschatten. Het bedrijf merkt dat er een versterkte vraag is naar schoonmaakmiddelen als Dettol en Lysol. Verder merkt het bedrijf een toename van de onlineverkopen, terwijl de fysieke verkopen wel worden geraakt. Ook is er sprake van verstoringen in het distributiekanaal en de leveringsketen.
RB sloot sloot vorig jaar af met een operationeel verlies van bijna 2 miljard pond. De omzet steeg ten opzichte van het voorgaande jaar met 2 procent tot 12,8 miljard pond, mede geholpen door gunstige wisselkoersen.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
20 uur geleden