Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaken tegen Visa en Mastercard om transactiekosten

Rechtszaken tegen Visa en Mastercard om transactiekosten

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse ondernemers hebben sinds 1992 te hoge transactiekosten afgedragen aan Visa en Mastercard. Dat stelt Stichting MIFC, die daarom heeft besloten rechtszaken aan te spannen tegen de creditcardmaatschappijen. Het gaat specifiek om betalingen met creditcards die buiten Europa zijn uitgegeven.

Over elke betaling met zo'n kaart bij een Nederlandse onderneming betaalt de ondernemer een vergoeding. Dat is de zogeheten interregionale interchange fee, waarvan Visa en Mastercard de hoogte zelf konden vaststellen. Die vergoeding kwam neer op tot 2 procent van het transactiebedrag.

Stichting MIFC meent dat de creditcardmaatschappijen deze vergoedingen vanaf 1992 kunstmatig hoog hebben gehouden. De stichting vindt dat zij helemaal geen vergoeding in rekening mogen brengen en vraagt de rechter om een verbod hierop. Voor de gedupeerde ondernemers eist Stichting MIFC compensatie.

Verenigd Koninkrijk

Bestuurslid Ellen Soerjatin van Stichting MIFC voert aan dat de Europese Commissie eerder al bezwaren heeft geuit tegen de hoge vergoedingen die de creditcardmaatschappijen vragen. "In antwoord daarop verlaagden Visa en Mastercard in 2019 de interregionale interchange fees aanzienlijk", stelt zij. "Dit betekent dus dat Nederlandse winkeliers, horecabedrijven en andere ondernemers die interregionale transacties met creditcards van Visa en Mastercard hebben geaccepteerd vanaf 1992 te veel hebben betaald."

In het Verenigd Koninkrijk diende eerder een vergelijkbare zaak tegen Mastercard. Namens ongeveer 46 miljoen Britten claimde Walter Merricks, het voormalige hoofd van de Britse financiƫle ombudsman, miljarden ponden van het bedrijf omdat Mastercard te hoge kosten zou vragen voor betalingen met zijn passen. Daarvoor werd vorig jaar een schikking getroffen ter waarde van 200 miljoen pond, omgerekend ruim 241 miljoen euro.

Dat bedrag viel flink lager uit dan de geƫiste 10 miljard pond. Stichting MIFC geeft aan dat economen de schade voor Nederlandse ondernemers schatten op ten minste 1 miljard euro.

Meer uit Financieel

Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

2 uur geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

8 uur geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

13 uur geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

14 uur geleden
Amazon uitblinker op Wall Street na goed ontvangen cijfers

NEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursmaand oktober met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van oktober met verlies gesloten na de winstbeurt een dag eerder. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) behoorde tot de winnaars in de AEX na bekendmaking van kwartaalcijfers. ING deed juist een stapje terug na de flinke plus een dag eerder dankzij goed ontvangen resultaten.

1 dag geleden
Ledenparlement FNV stemt tegen crisisplan toezichthouders

UTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft vrijdag tegen de plannen van de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts gestemd om de grootste vakbond van Nederland "weer bestuurbaar" te maken. Zij werden in juni aangesteld om de rust terug te brengen bij FNV na een grote bestuurscrisis eerder dit jaar.

1 dag geleden