Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak van Keith Bakker op 17 februari

Rechtszaak van Keith Bakker op 17 februari

AMSTERDAM (ANP) - De van misbruik verdachte Keith Bakker staat op 17 februari voor de rechtbank in Amsterdam voor de inhoudelijke behandeling van zijn rechtszaak. Dit bleek dinsdag op de laatste voorbereidende zitting, waar Bakker niet zelf bij aanwezig was.

Het OM verdenkt 'verslavingsgoeroe' Bakker (60), bekend van televisieprogramma’s, ervan dat hij een seksuele relatie met een minderjarige vrouw heeft gehad. Ook verwijt het OM Bakker dat hij nog als hulpverlener heeft gewerkt, terwijl hij sinds 2012 een beroepsverbod had.

Bakker zat recent in het Pieter Baan Centrum. De rechtbank verwacht op 1 februari het rapport over het psychologisch onderzoek. Daarna schrijft de reclassering nog een rapport met daarin een advies aan de rechtbank. Bakker zou volgens zijn advocaat al van zijn behandelaars hebben gehoord dat ze geen behandeling in een forensisch kader zullen adviseren.

Bakker zit sinds oktober 2019 vast. Volgens justitie heeft hij een toen 16-jarige vrouw van het voorjaar 2016 tot augustus 2018 misbruikt in Hilversum, Amsterdam, Londen en Saint-Tropez. Hij ontkent dit en zegt dat hij een relatie met haar had. Hij is ook van mening dat hij het beroepsverbod niet heeft overtreden met zijn opleidingen aan aspirant-trainers. Volgens hem viel dat buiten het beroepsverbod.

Meer uit Binnenland

Verdachte langer vast om doodschieten man op NDSM-kade Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De 37-jarige man die vorige maand een gevangenismedewerker zou hebben doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam blijft ook de komende drie maanden vastzitten. Zijn hechtenis is met negentig dagen verlengd, liet de rechtbank in de hoofdstad dinsdag weten. De Amsterdammer wordt verdacht van moord.

7 minuten geleden
ANWB en Consumentenbond: ernstige gebreken bij twee autostoeltjes

DEN HAAG (ANP) - ANWB en de Consumentenbond waarschuwen voor ernstige gebreken bij twee autostoeltjes: de Britax Römer Baby-Safe Pro met Vario Base 5Z en de Axkid Minikid Core. De gebreken kwamen volgens de organisaties naar voren tijdens de nieuwste autostoeltjestest.

46 minuten geleden
Code geel om dichte mist in zuidwesten

DEN HAAG (ANP) - In de provincies Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant geldt dinsdagochtend code geel om dichte mist. Het KNMI waarschuwt in de drie provincies tot 10.00 uur voor plaatselijk dichte mist. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn. "Met name het verkeer kan hiervan hinder ondervinden", aldus het KNMI.

2 uur geleden
Organisaties kondigen nieuw Rode Lijn-protest in november aan

DEN HAAG (ANP) - Over ruim een maand, op 8 november, vindt in Nederland opnieuw een Rode Lijn-protest plaats. Dertien organisaties, waaronder Amnesty International, Oxfam Novib en Save the Children, willen met de massademonstratie laten zien "dat Nederland nee zegt tegen genocide en Israëls illegale bezetting". De demonstratie vindt plaats in Amsterdam en begint op het Museumplein.

2 uur geleden
123 miljoen euro voor natuurherstel in Brainport-regio

DEN HAAG (ANP) - Met 123 miljoen euro wil het kabinet de natuur in de Brainport-regio vooruithelpen. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kondigde dat bedrag aan bij een werkbezoek aan het Groene Woud bij het Brabantse Liempde.

11 uur geleden
Afsluitdijk in beide richtingen dicht vanwege storing aan brug

KORNWERDERZAND (ANP) - De Afsluitdijk is op snelweg A7 bij Kornwerderzand in Friesland in beide richtingen dicht door een storing aan de Zuidbrug. Dat meldt Rijkswaterstaat. Een monteur is onderweg. Het is volgens een woordvoerder niet duidelijk hoelang het gaat duren voordat er een oplossing is.

15 uur geleden
Weekend van de Wetenschap trekt 125.000 bezoekers

DEN HAAG (ANP) - Het Weekend van de Wetenschap, dat ieder jaar in het eerste weekend van oktober valt, trok deze editie 125.000 bezoekers. Ruim driehonderd organisaties door heel Nederland openden op 3 en 4 oktober hun deuren voor bezoekers en lieten ze kennismaken met wetenschap en technologie.

16 uur geleden